Стандарти утилізації відпрацьованої оливи: актуальний досвід США. Частина 1
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Стандарти утилізації відпрацьованої оливи: актуальний досвід США. Частина 1

Стандарти утилізації відпрацьованої оливи: актуальний досвід США. Частина 1

Разом з компанією «Екоінтел», ліцензованим підприємством з переробки та утилізації відпрацьованих мастил та олив, ми продовжуємо вивчати світовий досвід безпечного для довкілля поводження з відходами. В попередніх матеріалах були розглянуті приклади країн Європи, Близького Сходу та Центральної Америки. Цього разу пропонуємо ознайомитись, як долають цю проблему в США. Перша частина присвячена правилам поводження та обліку відпрацьованих мастил.

Стандарти утилізації відпрацьованої оливи: актуальний досвід США. Частина 1

Однією з країн, яка має чудовий досвід поводження з відпрацьованими мастильними матеріалами і технічними відходами, є США. Їх принципи і правила роботи в цій галузі в багатьох аспектах є прикладом для всього світу. Розглянемо деякі з них.

Стандарти утилізації відпрацьованої оливи: актуальний досвід США. Частина 1ЕРА (Environmental Protection Agency - Агентство з захисту навколишнього середовища) дає наступне нормативне визначення відпрацьованої оливи: «Відпрацьованою оливою є будь-яка олива, отримана з сирої нафти або синтетичної оливи, використана і в результаті такого використання забруднена фізичними або хімічними домішками». Іншими словами, відпрацьованою оливою є саме те, про що говорить її назва, тобто це будь-яка використана олива на нафтовій основі або синтетична олива. При нормальному використанні такі домішки, як бруд, металеві частинки, вода або хімічні речовини можуть змішуватися з оливою таким чином, що з часом вона не може бути використана за призначенням. Для продовження роботи така відпрацьована олива повинна замінюватися свіжою або регенерованою оливою.

Якщо оператор виробляє або експлуатує відпрацьовану оливу, він повинен дотримуватися певних методів раціонального ведення господарства. Ці обов'язкові методи, звані стандартами утилізації, були розроблені ЕРА для комерційних підприємств, що експлуатують відпрацьовану оливу. Стандарти утилізації є доцільними принципами добросовісної господарської діяльності, розроблені для безпеки експлуатації відпрацьованої оливи, максимізації утилізації та мінімізації відходів. Стандарти застосовуються для всіх, хто оперує відпрацьованим мастилом, незалежно від використовуваних обсягів. Незважаючи на те, що різні компанії можуть мати особливі вимоги, такі вимоги є загальними для всіх.

Отже, вимоги до умов зберігання оливи, і усунення витоків і розливів:

1) Усі контейнери і цистерни повинні бути марковані як «відпрацьоване мастило».
2) Всі контейнери і цистерни повинні утримуватися в належному стані. Наявність іржі, протікання або пошкоджень не допускається. Дефекти конструкції слід негайно усувати.
3) Забороняється зберігати відпрацьоване мастило в будь-яких ємностях, відмінних від цистерн і контейнерів для зберігання. Відпрацьоване мастило може також зберігатися в ємностях, в яких дозволено зберігати небезпечні відходи. Цистерни та контейнери, в яких зберігається відпрацьована олива, не обов'язково повинні відповідати вирішенню RCRA2, однак, вони повинні бути марковані і утримуватися в належному стані. Забороняється зберігання відпрацьованого мастила в земляних відстійниках, ямах або відкритих сховищах рідких стоків, заборонених для зберігання правилами RCRA (Resource Conservation and Recovery Act – Закон про зберігання та відновлення ресурсів, що регулює видалення твердих та небезпечних відходів у США).
4) Слід вживати необхідних заходів для запобігання витоків і розливів. Все обладнання, техніка, контейнери і цистерни повинні бути в робочому стані, при цьому слід дотримуватися правил безпеки при транспортуванні нафти. На майданчику повинні знаходитися сорбуючі речовини. При витоку або розливі слід перекрити джерело витікання оливи. Якщо витік оливи з контейнера або цистерни неможливо зупинити, слід перекачати мастило в інший контейнер або цистерну. Локалізацію розливу можна проводити шляхом розподілу сорбенту по всій ділянці розливу і прилеглим територіям. Необхідно зібрати мастило і переробити його, як до розливу. Якщо переробка неможлива, перш за все, слід забезпечити безпеку відходів і відповідним чином знищити їх. Всі використані для чистки матеріали, від всмоктуючих матеріалів до сорбирующих речовин, повинні бути утилізовані відповідно до стандартів утилізації. Пошкоджений контейнер або цистерну слід негайно видалити, полагодити або замінити.

Ведення обліку
ЕРА використовує ідентифікаційні номери (ID) з 12 цифр для транспортування відпрацьованого мастила. Транспортні оператори, що перевозять відпрацьовану оливу, повинні мати діючий номер ЕРА, а виробники, центри і пункти збору повинні залучати транспортних операторів з діючими ідентифікаційними номерами ЕРА для вивозу відпрацьованої оливи з майданчика. Ідентифікаційний номер не потрібен виробникам, центрам та пунктам збору і будь-яким операторам, які перевозять відпрацьоване мастило в обсязі менше 200 л, але вони повинні мати дозвіл державних органів або регіональних урядів. Всі такі підприємства повинні бути обладнані вторинними системами локалізації розливів оливи (наприклад, мастилонепроникним насипом), щоб запобігти його проникненню в разі витоку або розливу.

На компанії, що спалюють відпрацьовану оливу, яка відповідає певним стандартам якості, дія стандартів утилізації не поширюється, якщо вони спалюють відпрацьоване мастило в відповідних бойлерах, печах або топках. Важливо пам'ятати і розуміти постанови державного уряду щодо спалювання відпрацьованої оливи, так як вони можуть бути суворішими за стандарти ЕРА.

Крім застосування стандартів утилізації відпрацьованої оливи ЕРА, компанії повинні дотримуватися державних і регіональних норм з небезпечних відходів, якщо відпрацьоване мастило заражене ними. Якщо відпрацьована олива змішується з небезпечними відходами, вона має бути утилізована як небезпечні відходи. Утилізація небезпечних відходів - довгий, дорогий і суворо регульований процес. Єдиний спосіб запобігти зараженню відпрацьованої оливи небезпечними відходами – зберігати ії окремо від усіх розчинників і хімічних речовин і перешкоджати будь-якому змішуванню.

Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що дотримуються екологічної філософії. Її контакти дивіться за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Июль 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое