Утилізація моторних олив: як це відбувається?
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Утилізація моторних олив: як це відбувається?

Утилізація моторних олив: як це відбувається?

Утилізація моторних олив означає процес їх відновлення для повторного використання. Сучасні мастильні матеріали для автотранспорту, спецтехніки, сільського господарства та промисловості представлені численними українськими та зарубіжними марками, а рівень їх споживання з кожним роком тільки зростає. Саме тому питання про своєчасну утилізацію відпрацьованих олив дуже важливе для збереження екології планети, а також здоров’я людини. Як утилізується відпрацьована олива? В чому віддмінності різних способів утилізації? Чому це корисно для економіки? На ці питання дають відповідь фахівці компанії «Екоінтел».


Утилізація моторних олив: як це відбувається?

Як утилізується відпрацьована олива?


Після використання олива може бути зібрана, утилізована і неодноразово використана повторно. За деякими оцінками, щорічно утилізується близько 1,5 млрд. літрів відпрацьованих мастильних матеріалів. Шляхи подальшого використання можуть бути різними: регенерований мастильний матеріал може бути використаний як звичайна моторна олива, або та ж регенерована олива може використовуватись як топковий мазут. Рідини для холодної прокатки алюмінію взагалі можуть бути відфільтровані на місці виробництва і бути використані повторно.

Способи утилізації

Відновлення на місці використання
Передбачає видалення забруднюючих речовин з відпрацьованого мастильного матеріалу і його повторне використання. Хоча така форма утилізації не відновлює оливу в початковий стан, але подовжує термін її придатності.

Відправлення на нафтопереробний завод

Передбачає використання відпрацьованої оливи або в якості сировинного матеріалу на початковій стадії процесу, або в якості коксовика для виробництва бензину та коксу.

Регенерація
Передбачає обробку відпрацьованої оливи шляхом видалення забруднень для подальшого використання в якості основи для нового мастильного матеріалу. Регенерація може подовжувати термін придатності мастильного ресурсу майже до нескінченності. Така форма переробки є більш пріоритетною, так як вона завершує цикл утилізації, шляхом повторного використання оливи для виробництва такого ж продукту, яким ця відпрацьована олива була спочатку, і, таким чином, це економить і енергію, і природні ресурси.

Переробка і спалювання для отримання енергії
Передбачає видалення води і частинок таким чином, щоб відпрацьовану оливу можна було використовувати в якості палива для виробництва тепла або енергії для виробничих операцій. Дана форма переробки не така корисна, як методи повторного використання матеріалу, оскільки вона дозволяє використовувати відпрацьовану оливу тільки один раз.

Утилізація відпрацьованої оливи є позитивним фактором для навколишнього середовища і економіки за декількох причин:

1) Регенерація відпрацьованої оливи потребує у три рази менше енергії, ніж використовується для отримання базових олив при переробці сирої нафти.
2) Для виробництва 1 літру нового високоякісно мастильного матеріалу потрібно 67,2 л сирої нафти і тільки 1,6 л відпрацьованої оливи.
3) Один літр відпрацьованої оливи, підготовленої для використання у якості палива, містить близько 40 МДж енергії.

В Україні однією із провідних компаній, що дотримуються відповідального ставлення до екології, є «Екоінтел» - ліцензований фахівець з переробки та утилізації відпрацьованих мастильних матеріалів. Більше інформації про «Екоінтел» читайте за посиланням…

Приєднуйтесь до autoExpert у соцмережах і месенджерах:

autoExpert у Telegram
: https://t.me/autoexpert_consulting_com - новини, акції компаній, статті.
autoExpert в Instagram: https://www.instagram.com/autoexpert_consulting_com - ексклюзивні матеріали та інтервью.
autoExpert у Facebook: https://www.facebook.com/autoexpertconsultingcom/ - новини, акції компаній, статті.
autoExpert на Youtube: https://www.youtube.com/channel/autoExpert-consulting - відео, огляди, репортажі.

Це зручно! Актуальні новини та професійні статті - все про ринок Automotive Aftermarket: авторемонт, автозапчастини, моторні мастила, автохімія, обладнання для СТО, автобізнес в обличчях, гуми, вантажний сервіс.
.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Июль 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое