Відпрацьована моторна олива пахне бензином: про що це говорить?
autoExpert » СТАТТІ » Експлуатація автотранспорту » Відпрацьована моторна олива пахне бензином: про що це говорить?

Відпрацьована моторна олива пахне бензином: про що це говорить?

  • Переглядів: 689
  • Дата: 29-07-2020, 23:50
  • Print
Як експерт з переробки та утилізації відпрацьованої оливи, компанія «Екоінтел» за час своєї роботи накопичила багатий досвід практичного використання таких речовин. Тут якнайкраще розуміються на фізико-хімічних процесах, що відбуваються з мастилом в ході його експлуатації і навіть можуть сказати, чи все гаразд з двигуном автомобіля, судячи з виду злитої оливи. Тож, коли відпрацьована олива має запах пального, це сигнал для власника, що автомобіль потребує діагностики.

Відпрацьована моторна олива пахне бензином: про що це говорить?

Буває, що зливаючи стару моторну оливу, водії помічають, що вона має запах пального. Причому «аромат» може бути як ледь відчутним, так і досить інтенсивним. Слід обов’язково розібратися, чому олива пахне бензином, адже бездіяльність матиме негативні наслідки. Треба пам’ятати, що така ситуація може говорити про несправність автомобіля, з якого злили відпрацювання. Проблема, коли олива відчутно пахне бензином може виникнути ще під час експлуатації мастила в двигуні автомобіля. Паливо може потрапити в оливу тільки в разі несправності систем автомобіля.

Більшість фахівців сходяться на думці, що паливна суміш потрапляє в мастильний матеріал по одному з двох шляхів:

через карбюратор. Це буває за наявності дефектів в пристрої - несправність клапана, розташованого в камері поплавця. Двигун працює на знос, що призводить до занадто великої витрати пального.
через бензонасос. Його конструкція перешкоджає надходженню в верхню частину пристрою шкідливих парів. При прориві зовнішніх шарів насос запобігає попаданню палива в картер. Щоб він справно виконував цю функцію, необхідно систематично перевіряти справність діафрагм.

Практика показує, що найчастіше потрапляння пального в моторну оливу провокує низькоякісний бензин. У нього можуть підмішувати сторонні домішки, наприклад, бензол. Добавки потрапляють в ємність з оливою, від чого її робочі якості істотно погіршуються. Втрата мастильним матеріалом експлуатаційних характеристик тягне за собою вихід з ладу паливно-розподільчої системи. Щоб не допустити подібного сценарію, слід ретельно підходити до вибору пального.

Ще одна поширена причина – несправність форсунок. Вони повинні щільно закриватися, інакше бензин просочиться спочатку в циліндр, а потім і в оливу. Виявити проблему можна за рівнем тиску.

Так як запах відноситься до розряду суб'єктивних понять, не кожен зможе визначити, чи дійсно олива пахне бензином. Якщо в змащувальній рідині є пальне, можна поступити нехитрим способом і визначити, чи так це насправді. Подібний метод підійде як для того щоб перевірити відпрацьовану мастильну суміш, так і для мастильної рідини, яка знаходиться в двигуні авто. Залізний щуп або прут з заліза потрібно вмочити в оливу і піднести до полум'я сірника. Якщо сторонніх домішок в оливі немає, то в цьому випадку вона не повинна загорітися, в іншому випадку полум’я яскраво запалає.

Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що має ліцензію на переробку та утилізацію відпрацьованої оливи. Її контакти дивіться за посиланням…


Шановний відвідувач сайту www.autoexpert-consulting.com. Якщо ви професіонал ринку автосервісу та торгівлі автозапчастинами, оливами тощо – ви маєте змогу безкоштовно користуватися послугою Hotline autoExpert за телефоном гарячої лінії +38 067 537 82 42.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвипуски

Календар

«    Май 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опитування

Напрямок вашого бізнесу

Продаж автомобілів
Автосервіс
Гуртова торгівля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевезення
Інше