Облік, декларування, та опадткування відпрацьованих мастильних матеріалів на підприємстві
autoExpert » СТАТТІ » Масла, смазки » Облік, декларування, та оподаткування відпрацьованих мастильних матеріалів на підприємстві

Облік, декларування, та оподаткування відпрацьованих мастильних матеріалів на підприємстві

  • Прочитано: 1371
  • Дата: 18-11-2019, 12:20
  • Print
Логістичні компанії, перевізики, автопарки та сільськогосподарські підприємства мають в користуванні різні автотранспортні засоби і спеціальну, сільськогосподарську техніку, які, зазвичай, працюють на бензині або дизельному паливі. Наряду з цими продуктами нафтопереробки для належної експлуатації автомобілів і техніки також необхідні моторні оливи, які підлягають переіодичній замініні. А коли мова йде, наприклад, про консервацію сільськогосподарської техніки на зиму, то зрозуміло, що її потрібно «до останньої краплі» звільнити від залишків палива та олив на цей період. І якщо залишки злитого палива можна без будь-яких перешкод використовувати в подальшому, то залишки злитих відпрацьованих олив вимагають особливого поводження.

Облік, декларування, та оподаткування відпрацьованих мастильних матеріалів на підприємстві


Слід пам'ятати, що за порушення правил ведення первинного обліку та здійснення контролю за операціями поводження з відходами на посадових осіб підприємства накладають адміністративний штраф.

Споживачі оливи повинні щокварталу до 10 числа наступного місяця подавати в Держекоінспекції інформацію про стан поводження з відпрацьованими оливами за формою згідно з додатком 5 до Порядку, прописаному у постанові КМУ №1221. Сказане обходить суб'єктів господарювання, які здійснюють заміну олив в транспортних засобах в пунктах заміни, оскільки для них надання такої інформації здійснюється добровільно.

З усього вищевказаного випливає наступний висновок: кожне підприємство може вибрати два варіанти поводження з відпрацьованими оливами:

або самостійно забезпечити їх утилізацію (при наявності власної матеріально-технічної бази і ліцензії на право здійснення господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами)
або передати їх на утилізацію спеціалізованому підприємству.

Декларування відходів
Форма Декларації про відходи і Порядок її заповнення затверджені постановою КМУ від 18.02.2016 р .. № 118 (далі - Порядок № 118).

Згідно п.3 Порядку № 118 суб'єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, один раз на рік - до 20 лютого року, наступного за звітним , подають декларацію про відходи. Підприємство, що має в своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, яка здійснює свою діяльність в різних регіонах, подає декларацію за місцем провадження діяльності.

Сплата екологічного податку за відпрацьовані оливи
Слід зазначити, що згідно з пп.240.1.3 ПКУ та п.240.1 ст.240 ПКУ платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів , включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони виконується, зокрема, розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання).

Тут розміщення відходів означає постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл уповноважених органів ( пп. 14.1.223 ст.14 ПКУ). Тимчасове зберігання підприємством відпрацьованих олив не тягне до сплати екологічного податку.

У разі, якщо підприємства не мають договорів з комунальними або спеціалізованими підприємствами на утилізацію і захоронення відходів, вони також платять екологічний податок на загальних підставах.

Облік відпрацьованих олив
Відпрацьовані оливи підприємства можуть використовувати на власні потреби, наприклад, в якості палива для котлів або мастильної рідини для запчастин сільськогосподарської техніки. А можуть передати його на утилізацію спеціалізованому підприємству. Тому подальший облік відпрацьованих олив залежить від напрямку їх використання.

Якщо відпрацьовані оливи підприємство використовує у своїй господарській діяльності після їх злиття з автотранспортного засобу або сільськогосподарської техніки, то такі активи слід оприбуткувати на субрахунку 209 «Інші матеріали». Надходження цих активів також оформляють накладною на внутрішнє переміщення матеріалів (за формою № М-11).

Матеріал надано компанією «Екоінтел», ліцензованим фахівцем з переробки та утилізації відпрацьованого мастила. Більше інформації про компанію читайте за посиланням…


Шановний відвідувач сайту www.autoexpert-consulting.com. Якщо ви професіонал ринку автосервісу та торгівлі автозапчастинами, оливами тощо – ви маєте змогу безкоштовно користуватися послугою Hotline autoExpert за телефоном гарячої лінії +38 067 537 82 42.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

SpecialIssues

Popular

Calendar

«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

Опитування

Напрямок вашого бізнесу

Продаж автомобілів
Автосервіс
Гуртова торгівля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевезення
Інше