Що робити з відпрацьованою моторною оливою. Поради автовласнику
autoExpert » СТАТТІ » Експлуатація автотранспорту » Що робити з відпрацьованою моторною оливою. Поради автовласнику

Що робити з відпрацьованою моторною оливою. Поради автовласнику

  • Переглядів: 1012
  • Дата: 13-05-2021, 12:33
  • Print
За час використання машини кожен автомобіліст змушений періодично замінювати оливу. Процедура нескладна, легко виконується своїми силами, до сервісного центру можна не звертатися. Але після цього постає запитання: як можна використовувати відпрацьовану оливу? Її не можна просто виливати – це токсична рідина, яка здатна негативно вплинути на навколишнє середовище.

Що робити з відпрацьованою моторною оливою. Поради автовласнику

Один з наочних показників стану оливи – це її колір. Якщо вона набула темно-коричневого відтінку – заміна потрібна в найкоротші терміни. Інший спосіб перевірки – крапнути трохи оливи на звичайну серветку і подивитися, чи з’явиться на ній брудна пляма темного відтінку. Якщо вона виникла – пора виконати заміну. Тож, що можна зробити з відпрацьованою оливою.

Звернутися в організацію, яка утилізує промислові відходи
Не найвигідніший спосіб для автовласника, якому треба позбутися відпрацювання, однак про нього не можна не згадати. Є особливі організації, які утилізують промислові відходи. Виконують вони це не безкоштовно – навіть просто для того, щоб у споживача забрали відпрацьовану оливу, має бути внесено плату. Крім того, такі організації є не в кожному регіоні. Алгоритм наступний: берете відпрацьовану мастильну рідину, їдете до них, оплачуєте утилізацію, після чого все буде готово.

З іншого боку, основне завдання таких фірм полягає в утилізації великих партій промислових відходів, і не всі з них готові прийняти відходи у приватника. Саме тому такий підхід вважається найбільш невигідним.

Що робити з відпрацьованою моторною оливою. Поради автовласнику

Продаж відпрацьованої оливи фізичним або юридичним особам
Якщо не знаєте, що робити зі злитою оливою, варто придивитися до цього варіанту. Існують компанії, які скуповують відпрацьовану мастильну рідину. Вони беруть її оптом в автосервісах, але іноді купують і у приватних осіб. Можна поушкати в своєму регіоні фірму або приватника, які готові придбати відпрацювання для його подальшого перепродажу.

Якщо є бажання знайти актуальну пропозицію, варто пошукати її на інтернет-майданчиках, таких як OLX. Продати такому перекупникові оливу не так вигідно, як безпосередньо фірмі, яка скуповує такі відходи, а й це непоганий варіант, якщо інших немає. Особливого доходу це не принесе – у автомобіліста після зміни оливи залишається всього близько п’яти літрів відпрацьованої рідини. Але головне тут не так заробіток, як уникнення шкоди природі. Часто в компанію або до перекупника навіть не потрібно їхати – вони самі приїжджають до клієнта, що дозволяє забути про додаткові витрати.

Кому і навіщо потрібно відпрацьована олива
Раз відпрацювання скуповують, значить в його складі міститься щось цінне. І це насправді так. Тут час розповісти про те, що роблять з оливи, що була у використаннї. Її скуповують для того, щоб:
Переробити і випустити нову моторну оливу. У деяких регіонах розташовані підприємства, які випускають мастильні рідини. Нерідко вони ж скуповують відпрацьовану продукцію. На заводі відокремлюються основні компоненти оливи, очищаються, а потім використовуються ще раз – при виробництві нового продукту.
Очистити і застосувати повторно. Для деяких типів двигунів можна застосувати оливу ще раз. Для цього відпрацювання очищають, насичують додатковими присадками, а потім задіюють знову.
Застосувати як мастило. Навіть будучи відпрацьованим, цей продукт зберігає багато зі своїх функцій. Це хороший варіант для змащування різних металевих пристроїв. Наприклад, саме з його допомогою змащують дверні петлі, велосипедні ланцюги, замкові конструкції та інше.
Застосувати для обігріву. Така олива швидко запалюється, так що з її допомогою легко підтримувати вогонь. Можна її застосувати і в якості теплоносія. У багатьох будинках стоять котли опалення, які можуть працювати на таких рідинах. Власникам подібного обладнання теж можна продавати відпрацьований продукт.
На залізниці відпрацьованою рідиною обробляють рейки і шпали.
Використовувати в якості захисту від корозії. Незважаючи на погіршення своїх властивостей, відпрацьована олива продовжує залишатися надійним засобом для захисту від корозії. У моторах її використовувати, звичайно, не слід, але для обробки різних металоконструкцій можна – в цьому випадку вона значно зменшить ймовірність виникнення корозії.

У деяких випадках відпрацьований продукт може бути використаний у господарстві самим автовласником – в цьому випадку не доведеться шукати способи продажу. Можна скористатися ним, наприклад, для просочення дошок і брусів, щоб уникнути процесів гниття.

Що робити з відпрацьованою моторною оливою. Поради автовласнику

Чому необхідно утилізувати машинне масло
Зараз питання збереження довкілля стоять особливо гостро. Природу людство забруднює дуже активно. Працюють великі підприємства, фабрики та заводи, машини та інша техніка. Недобросовісні автовласники часто зливають рідину просто в ґрунт. Якби вони знали, як можна використовувати відпрацьоване масло, таких проблем би не було. Злив в ґрунт не можна допускати – такі продукти не розкладаються багато років і шкодять природі. Вода після контакту з відпрацьованим маслом більше не може використовуватися в якості питної, в ґрунт же не можна садити дерева і рослини. Утилізація відпрацьованого масла – ось правильне рішення.

Інформація надана компанією «Екоінтел», ліцензованим підприємством з утилізації та переробки мастильних матеріалів. Її контакти дивіться за посиланням…


Шановний відвідувач сайту www.autoexpert-consulting.com. Якщо ви професіонал ринку автосервісу та торгівлі автозапчастинами, оливами тощо – ви маєте змогу безкоштовно користуватися послугою Hotline autoExpert за телефоном гарячої лінії +38 067 537 82 42.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвипуски

Календар

«    Май 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опитування

Напрямок вашого бізнесу

Продаж автомобілів
Автосервіс
Гуртова торгівля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевезення
Інше