Автомобілі на твердооксидних паливних елементах – екологічна альтернатива ДВЗ?
autoExpert » СТАТТІ » Ринок автомобилів » Автомобілі на твердооксидних паливних елементах – екологічна альтернатива ДВЗ?

Автомобілі на твердооксидних паливних елементах – екологічна альтернатива ДВЗ?

  • Переглядів: 924
  • Дата: 30-06-2020, 12:35
  • Print
Доки в суспільстві точаться суперечки щодо глобального потепління, на полюсах зменшується площа льодових шапок, середня річна температура продовжує зростати, а чиновники та державні посадовці впроваджують все жорсткіші екологічні норми викидів, вчені та інженери продовжують дослідження технологій, які б могла посунути на ринку відпрацьовані ДВЗ, що наближаються до межі технічної досконалості. Разом із компанією «Екоінтел», одним з найбільш відповідальних до навколишнього середовища підприємств в Україні, ми стежимо за відкриттями і науковими досягненнями в пошуку джерел альтернативної енергії для автомобільної галузі.

Автомобілі на твердооксидних паливних елементах – екологічна альтернатива ДВЗ?
Професор Су Ха і доктор наук Кусей Бкур з Університету штату Вашингтон використовували недорогий каталізатор, виготовлений з наночастинок нікелю та молібдену для вдосконалення технології паливних елементів.

Дослідники з Університету штату Вашингтон зробили величезний крок вперед в розробці твердооксидних паливних елементів (SOFCs), які можуть зробити енергоефективну і екологічно чисту технологію більш життєздатною альтернативою бензиновим двигунам внутрішнього згоряння для автомобілів. Вчені розробили унікальний і недорогий каталізатор на основі наночастинок, який дозволяє паливному елементу перетворювати рідкі види палива, такі як бензин, в електрику без зупинки. Дослідження, представлене в журналі Applied Catalysis B: Environmental, є початком створення високоефективних автомобілів з бензиновим двигуном з низьким рівнем викидів вуглекислого газу.

«Люди дуже стурбовані енергетикою, навколишнім середовищем і глобальним потеплінням»
, - коментує Кусаї Бкур (Qusay Bkour) (вчений, що очолює новітні розробки). «Я дуже схвильований, тому що у нас може бути рішення енергетичної проблеми, яке також зменшує викиди, що викликають глобальне потепління».

Паливні елементи забезпечують чистий і дуже ефективний спосіб перетворення хімічної енергії в паливі безпосередньо в електричну енергію. Паливні елементи подібні до батареї в тому, що вони мають анод, катод і електроліт. Проте, на відміну від акумуляторів, паливні елементи можуть забезпечувати безперервний потік електроенергії, поки у них є паливо. Оскільки вони використовують електрохімічні реакції замість того, щоб змусити поршень виконувати механічну роботу під час згоряння в ДВЗ, паливні елементи можуть бути ефективнішими за двигуни внутрішнього згоряння в наших автомобілях. Коли в якості палива використовується водень, єдиним продуктом відходів є вода. Однак, незважаючи на великі перспективи технології водневих паливних елементів, зберігання водневого газу високого тиску в паливних баках створює значні економічні перешкоди і проблеми безпеки.

Автомобілі на твердооксидних паливних елементах – екологічна альтернатива ДВЗ?
Схема реакції, яку застосували для технології SOFCs інженери Nissan в прототипі e-Bio Fuel-Cell. В перетворювачі SOFCs відбувається розкладання пального на прості елементи, які під дією вивільненого тепла та каталізаторів синтезуються у воду та СО2, вивільняючи при цьому електрони та створюючи потенціал для електродвигуна

На відміну від паливних елементів на основі водню, нова технологія SOFCs може працювати на широкому спектрі рідких палив, таких як бензин, дизельне паливо або навіть дизельне паливо на біооснові, і не вимагає використання дорогих металів в своїх каталізаторах. Автомобілі, що працюють на бензині, можуть використовувати існуючі автозаправні станції. Для свого паливного елемента з SOFCs команда WSU використовувала недорогий каталізатор, виготовлений з нікелю з додаванням наночастинок молібдену. Такий паливний елемент може працювати без перебоїв 24 години поспіль. Система є стійкою до накопичення вуглецю і отруєння сіркою. Технологія рідких паливних елементів має величезні можливості для різних ринків, включаючи легкові автомобілі. В даний час дослідники налагоджують зв'язки з автомобільною промисловістю для створення паливних елементів, які можуть працювати в реальних більш тривалих умовах.

Роботи з пристосуванням технології SOFC для автотранспорту тривають протягом останніх кількох років. У 2016 у Бразилії Nissan представив перший в світі прототип електромобіля з використянням таких паливних елементів e-Bio Fuel-Cell, що використовує в якості пального біо-етанол.

Автомобілі на твердооксидних паливних елементах – екологічна альтернатива ДВЗ?


Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що дотримуються екологічної філософії. Її контакти дивіться за посиланням…


Шановний відвідувач сайту www.autoexpert-consulting.com. Якщо ви професіонал ринку автосервісу та торгівлі автозапчастинами, оливами тощо – ви маєте змогу безкоштовно користуватися послугою Hotline autoExpert за телефоном гарячої лінії +38 067 537 82 42.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвипуски

Календар

«    Май 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опитування

Напрямок вашого бізнесу

Продаж автомобілів
Автосервіс
Гуртова торгівля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевезення
Інше