Коли батарейка вмерла. Вчені розробляють технологію утилізації акумуляторів електромобілів
autoExpert » НОВОСТИ » Автопром » Коли батарейка вмерла. Вчені розробляють технологію утилізації акумуляторів електромобілів

Коли батарейка вмерла. Вчені розробляють технологію утилізації акумуляторів електромобілів

Багато хто пам’ятає, як років 40 тому целофанові пакети були рідкістю, а все пакувалось у папір. Тоді з метою збереження дерев і зменшення виробництва паперу промисловість перевели на використання поліетилену і ніхто навіть уявити не міг, на яку проблему планетарного масштабу перетворяться тонни пластику на звалищах. Чи не стануть такою ж проблемою в майбутньому електрокари, що відпрацювали свій термін? У гонитві за нульовим викидом шкідливих речовин у повітря якось забулось, що важкі, лужні та рідкоземельні метали, які входять до складу тягових батарей, становлять серйозну загрозу навколишньому середовищу.

Коли батарейка вмерла. Вчені розробляють технологію утилізації акумуляторів електромобілів

Оскільки виробництво електромобілів у всьому світі набирає обертів, неминучим наслідком стає суттєве збільшення кількості виведених з експлуатації літій-іонних батарей, які, на відміну від типових свинцево-кислотних АКБ, складно утилізувати. Про це з посиланням на Science Advances пише у своєму блозі компанія «Екоінтел», яка стратегично впроваджує в Україні зелені технології.

Останнє дослідження, проведене за участю Корнеллського університету (США), визначає кілька напрямків правильної утилізації, спираючись на хімічні процеси в акумуляторах, вторинне використання та ресайклінг.

Коли батарейка вмерла. Вчені розробляють технологію утилізації акумуляторів електромобілів«Що робити з усіма цими батареями від електрокарів, що вийшли з ужитку? На даний момент це величезна проблема», – розмірковує Фенці Ю (Fengqi You), професор інженерії енергетичних систем в Університеті Корнелла, який використав провідну модель для економічних і екологічних компромісів під час створення, використання та переробки акумуляторів. Аналіз життєвого циклу, в якому розглядалися різні варіанти матеріалів та технологій для акумуляторів, докладно описаний у дослідженні.

«Літій-іонні акумулятори розроблені для підвищення продуктивності, а не для вторинної переробки або повторного використання, – пояснює вчений, відзначивши, що акумулятори електромобілів зазвичай служать 5 - 12 років, до моменту коли вони втрачають енергоємність, необхідну для живлення транспортного засобу. – Зараз дуже мало обговорюються екологічні аспекти вдосконалення будови батарей для її переробки чи повторного використання».

Коли батарейка вмерла. Вчені розробляють технологію утилізації акумуляторів електромобілів
Життєвий цикл L-I батарії із вторинним застосуванням і трьома альтернативами кінцевого використання, включаючи гідрометалургійну, пірометалургійну та пряму катодну переробку. Т позначає транспортування. Зображення Science Advances

Один із висновків полягає в тому, що за залежно від хімічного складу АКБ може різною мірою впливати на на довкілля. Скажімо, кобальт – це типовий матеріал для акумуляторів, Його видобування є доволі енергоємним і завдає шкоди навколишньому середовищу. Заміна кобальту на нікель може знизити негативний вплив з точки зору видобутку.

«Присутність кобальту, навіть у відносно невеликих кількостях, у катоді батареї призводить до значно менш окисного середовища для інших компонентів, подовжуючи термін служби батареї та збільшуючи можливості вторинного використання та переробки матеріалів», – розповідає декан інженерії в Корнельскому університеті та співавтор дослідження Лінден Арчер (Lynden Archer). Але, за його словами, витрати на кобальт – і зв’язок із експлуатацією дитячої праці – призвели до того, що цей матеріал «традиційно вважається небажаним для недорогих батарей, необхідних для екологічного електрифікованого майбутнього».

Аналіз також показує, що загальний вуглецевий слід АКБ електромобіля можна знизити на 17%, якщо її повторно використати перед тим, як вона буде перероблена. Один із варіантів повторного використання батарей – це електростанції, що накопичують сонячну та вітряну енергію. Попит на такі накопичувачі енергії збільшується, і в них можна використовувати застарілі батареї зі зниженою енергоємністю. А в міру зростання частки відновлюваних джерел енергії в енергосистемі, вуглецевий слід батарей, що повторно використовуються, скорочується приблизно на чверть.

Більшість сучасних підприємств з переробки відходів зазнають труднощів із розбиранням укріплених автомобільних акумуляторів та відновленням вихідної сировини. На думку ще одного співавтора дослідження Яньцю Тао (Yanqiu Tao), директивним органам слід більш ретельно запроваджувати стимулювання методів утилізації.

Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що дотримуються екологічної філософії. Її контакти дивіться за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Популярное

Календарь

«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое