Особливості використання и заміни олив для коробок передач. Рекомендації компанії «НБК-Україна»
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Особливості використання и заміни олив для коробок передач. Рекомендації компанії «НБК-Україна»

Особливості використання и заміни олив для коробок передач. Рекомендації компанії «НБК-Україна»

Кожен водій знає, що для належного догляду за власним автомобілем необхідно регулярно робити заміну технічних рідин. Важливо пам’ятати, що міняти потрібно не лише моторну оливу в двигуні, але й трансмісійну оливу в коробці передач. Частота заміни залежить, в першу чергу, від типу КПП: автоматична, механічна, варіаторна, а також від терміну служби транспортного засобу і якості оливи. Склад практично будь-якого мастильного матеріалу (як для двигуна, так і для трансмісії), досить простий: базова олива як основа плюс пакет присадок. Властивості оливи визначаються рівнем якості хімічного складу основи, а присадки необхідні для коригування та поліпшення характеристик. Слід відзначити, що трансмісійні оливи відповідають не тільки за змащення, але і за відведення тепла від шестерень, що знаходяться в зчепленні.

Особливості використання и заміни олив для коробок передач. Рекомендації компанії «НБК-Україна»

Температура оливи в коробці передач досить висока: коли машина знаходиться в русі, вона коливається в межах 150 градусів Цельсія, а в точці контакту шестерень може доходити до 300. Такі температурні навантаження сприяють тому, що олива починає пінитися і втрачати мастильні властивості. А в АКПП олива є ще й робочим тілом, що передає крутний момент від двигуна до шестерень, і вспінена олива не дає автомобілю рухатися. Щоб уникати подібних негативних наслідків, до складу трансмісійних олив входить спеціальний пакет присадок.

Робити регулярну заміну мастила в КПП необхідно через зменшення ефективності присадок. В процесі регулярної експлуатації, вони втрачають свої властивості і перестають забезпечувати надійний захист. Як наслідок – поступовий вихід з ладу шестерень диференціала коробки передач: без своєчасної заміни оливи вони почнуть невідворотно руйнуватися, а зрештою коробку передач просто «заклинить». Ця проблема загрожує машинам з повним і переднім приводом. На автомобілях, які мають задній привід і механічну КПП, механізм не відчуває таких температурних навантажень і олива може працювати на 10-20 тисяч довше, не втрачаючи мастильних властивостей. Її заміну зазвичай роблять одночасно із заміною мастила в редукторі.

Щоб не допустити руйнівних наслідків, виробники рекомендують міняти оливу в коробці передач приблизно раз на 50-60 тисяч кілометрів пробігу, а при інтенсивній їзді «розгін-гальмування» раз на 30-40 тисяч пробігу.

Окремим підвидом КПП є варіаторні коробки передач. Хоч вони і вважаються автоматичними, але влаштовані за іншим принципом і працюють в досить жорсткому температурному режимі. Звичайна олива для автоматичних трансмісій тут не підійде – використовується спеціальна рідина.

Виробники рекомендують робити заміну рідини в варіаторі раз на 30-40 тисяч кілометрів. Періодичність заміни варіаторної рідини необхідно суворо дотримуватися, так як, через постійні високі навантаження на ремінь варіатора і жорсткий температурний режим, пакет присадок розпадається набагато швидше, ніж в звичайній трансмісійній оливі.

Типові ознаки того, що трансмісійну оливу треба замінити:

Чути сторонні звуки в коробці
В процесі експлуатації коробки передач, в неї незмінно потрапляють волога і частинки металу з шестерень в процесі їх зносу. Це погіршує якість роботи і функції КПП. Тому, під час перемикання передач, рекомендовано звертати увагу на нетипові звуки, яких раніше не було, наприклад, дзижчання або гул.

Олива почорніла і пахне горілим
Рекомендується регулярно перевіряти рідину за допомогою масляного щупа. Якщо вона потемніла і має горілий запах, то, швидше за все, потрібно зробити заміну.

Залежно від пробігу
Проміжок заміни трансмісійної оливи може варіюватися, залежно від виробника транспортного засобу, умов експлуатації, типу КПП. Важливо розуміти, що допустимий інтервал – не менше ніж раз на 50-60 тис. км.

При купівлі машини «з рук», обов’язково слід залити нову оливу, адже дізнатися достовірний час попередньої заміни неможливо.

Всупереч запевненням деяких автовиробників і «бувалих» водіїв, що в КПП можна заливати і моторні оливи, слід пам’ятати: для коробки передач необхідно використовувати саме трансмісійні оливи. Сучасні синтетичні трансмісійні оливи є всесезонними і можуть працювати без втрати своїх мастильних властивостей в діапазоні температур від -50 до 50 градусів за Цельсієм. Вони не загущуються, не втрачають своїх в’язкістних властивостей у мороз і спеку, тому автомобілі з такими оливами можуть експлуатуватися практично скрізь.

У олив існує відмінність типів: MTF і ATF, що відповідає механічним і автоматичним типам коробок передач. Обидва типи можна придбати практично в будь-якому автосервісі або в спеціалізованих магазинах.

Скільки заливати?
Інформація про мінімальну, допустиму і оптимальну кількість оливи, що заливається, є в керівництві по експлуатації автомобіля. Зазвичай оливу заливають до позначки MAX, але деякі фахівці рекомендують переливати, але не більше 200 мл від допустимої норми (багато хто стверджує, що це добре для 5-ої передачі).

У Chevron є продукти для багатьох видів трансмісій як для легкової, так і для вантажної та позашляхової техніки, які здатні забезпечити надійний захист механізмів. Трансмісійні рідини Chevron допомагають цим складним системам працювати цілий рік в широкому діапазоні температур. Висока температурна стабільність забезпечує тривалий захист вузлів техніки від окислення і передчасного зношування.

Матеріал надано компанією "НБК Україна", фахівцем на ринку мастильних матеріалів та ексклюзивним імпортеррм продукції корпорації Chevron в Україні.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое