Вчені винайшли розумну губку, що допоможе при ліквідації розливів нафти
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Вчені винайшли "розумну" губку, що допоможе при ліквідації розливів нафти

Вчені винайшли "розумну" губку, що допоможе при ліквідації розливів нафти

Нафто-хімічна та нафтовидобувна галузі традиційно вважається одними з найбільш загрозливих для навколишнього середовища. Ризики, пов’язані з потенційним забрудненням природи, виливами нафти та аваріями, мають страхуватись, що відповідно закладається у вартість готового продукту: пального, мастила, тощо. Тому вчені не припиняють досліджень та розробки технології та матеріалів, які могли б знизити екологічну загрозу та підвищити ефективність заходів з ліквідації наслідків аварій, які завдають збитків довкіллю по всьому світу (від Мексиканської затоки до Норильська). Разом з фахівцями компанії «Екоінтел» ми стежимо за останніми винаходами та відкриттями, що допоможуть зробити виробництво, транспортування та утилізацію нафтопродуктів більш безпечним для людей та природи.

Вчені винайшли "розумну" губку, що допоможе при ліквідації розливів нафти

Команда під керівництвом фахівців Північно-Західного університету (Іллінойс, США) розробила високопористу розумну губку, яка вибірково вбирає забруднюючі природу масляні речовини. Така розробка допоможе вирішити одну з найбільших проблем виробництва і транспортування моторних олив і мастильних матеріалів – розливи нафти. Губка може використовуватися для недорогого і ефективного очищення розливів нафти без шкоди для навколишнього середовища. Після віджимання рідини з губки, її можна використовувати багато разів без зниження ефективності.

Вчені винайшли "розумну" губку, що допоможе при ліквідації розливів нафти«Розливи нафти мають руйнівний вплив на навколишнє середовище, здоров'я людини і економіку», - розповідає Вінаяк Дравід (Vinayak Dravid), керівник дослідження. «Наша губка може усунути ці розливи більш економічним, ефективним і екологічним способом, ніж будь-яке з існуючих нині рішень».

Ліквідація розливів нафти – дорогий і складний процес, який часто завдає додаткової шкоди навколишньому середовищу. Способи, що використовуються зараз, включають спалювання нафти, використання хімічних диспергаторів для розщеплення на дуже маленькі краплі, знежирення масляних рідин, що плавають на поверхні води, і/або поглинання їх дорогими, непридатними для повторного використання сорбентами. Новітня губка вбирає нафту, залишаючи чисту воду, і не зачіпає морську флору і фауну. Секрет полягає в нанокомпозитному покритті з магнітних наноструктур і вуглецевої підкладки, яка є олеофільною (притягує нафту), гідрофобною (відштовхує воду) і магнітною. Нанопориста тривимірна структура нанокомпозиту вибірково взаємодіє з молекулами нафти і зв'язується з ними, вловлюючи і зберігаючи рідину до тих пір, поки вона не буде віджата. Магнітні наноструктури наділяють розумну губку двома додатковими функціями: контрольований рух в присутності зовнішнього магнітного поля і десорбція адсорбованих компонентів, таких як мастило, модельований способом.

Вчені винайшли "розумну" губку, що допоможе при ліквідації розливів нафти
Розроблена в Північно-Західному університеті ОГМ губка відштовхує воду але утримує нафту. Фото Northwestern University

Нанокомпозитна суспензія ОГМ (олеофільний гідрофобний магніт, ОНМ) може бути використана для покриття будь-якої дешевої, комерційно доступної губки. Щоб імітувати природні хвилі, дослідники помістили ОГМ-губку на шейкер, занурений у воду. Навіть після енергійного струшування, губка випускає менше 1% нафти назад в воду. «Наша губка ефективно працює в різноманітних екстремальних умовах, у воді, яка має різні рівні pH і солоності», - сказав керівник проекту.

Команда також працює над іншим класом ОГМ-губки, яка може вибірково поглинати (а потім відновлювати) надлишкові розчинені речовини, такі як фосфати зі стоку добрив і сільськогосподарські забруднення. Команда планує розробити і впровадити в комерційну експлуатацію технології для очищення навколишнього середовища.

Вчені винайшли "розумну" губку, що допоможе при ліквідації розливів нафти
Схема, що пояснює виготовлення принцип дії розумної губки для видалення нафти з води та її повторного використання. Покрита ОГМ-структурою комерційна губка, занурена у суміш нафти та води, адсорбовує нафту і після її відтискання може застосовуватись знову. Фото Northwestern University

Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що дотримуються екологічної філософії. Її контакти дивіться за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое