В Німеччині розробляють змащення пластмас за допомогою мікрокапсул
autoExpert » НОВОСТИ » Масла, смазки » В Німеччині розробляють змащення пластмас за допомогою мікрокапсул

В Німеччині розробляють змащення пластмас за допомогою мікрокапсул

Наукова думка не спочиває ні хвилини і дослідження не припиняються ні на мить. Це стоується, зокрема, і трибології, пошуку нових антифрикційних систем та вивченню нових матеріалів і методів змащення, адже це дасть можливість зменшити витрати енергії на тертя та підвищити ККД механізмів та машин. Фахівці компанії «Екоінтел» допомогають нам бути в курсі останніх наукових досягнень і винаходів у галузі мастильних матеріалів.

В Німеччині розробляють змащення пластмас за допомогою мікрокапсул


Хіміки двох німецьких науково-дослідних інститутів розробили мікрокапсули, заповнені мастильним матеріалом, які можна змішувати з термопластами (полімерні матеріали, здатні оборотно переходити при нагріванні в високоеластичний або в'язкотекучий стан, можуть мати лінійну або розгалужену будову; бути аморфними (полістирол, поліметилметакрилат) або кристалічними, як поліетилен, поліпропілен). Дослідники сподіваються, що унікальний матеріал продовжить термін служби пластикових компонентів і скоротить споживання ресурсів.

Пластмаси, що самостійно змащуються – не нова ідея, в деяких застосуваннях використовуються полімери, такі як силікон, які «мігрують» на поверхню деталі, де утворюють мастильний шар. Використання рідкого мастила, що міститься в мікрокапсулі, змішаної з пластиками, такими як поліпропілен, поліоксиметилен і поліамід, забезпечує кращий розподіл, оскільки воно вивільняється тільки тоді, коли капсула руйнується механічною напругою, викликаною тертям.

Південно-німецький інститут пластмас SKZ – ще один партнер в цьому спільному дослідницькому проекті. Відповідно до прес-релізу SKZ, мета дослідження полягала в тому, щоб дозволити використання рідких або пастоподібних мастильних матеріалів.

В Німеччині розробляють змащення пластмас за допомогою мікрокапсул«Завдяки значно більшому розмаїттю рідких мастильних матеріалів і можливості включення інших присадок в базову оливу, мастильні матеріали можуть бути адаптовані до ефективного використання з полімерами» - коментує Моніка Йобманн (Monika Jobmann), голова відділення мікрокапсуляції та полісахаридів в Інституті прикладних досліджень полімерів Фраунхофера. До сих пір рідке мастило можна було наносити на пластмаси тільки зовні, але мікрокапсули представляють собою порошок і, таким чином, поєднують в собі переваги твердих і рідких мастил. Після мікрокапсулювання вони доступні у вигляді твердих речовин з вмістом рідкого мастила (близько 90% в складі).

Область застосування винаходу різноманітна: від шестерень, автомобільних компонентів, герметиків для гідравлічних і пневматичних систем до харчової промисловості. Серед переваг для кінцевого споживача – тривале зниження тертя без необхідності повторного змащення, зменшення витрат і можливість змащення в важкодоступних місцях.

Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що дотримуються екологічної філософії. Її контакти дивіться за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Июль 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое