Що робити з каністрами від оливи? В США шукають вихід
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Що робити з каністрами від оливи? В США шукають вихід

Що робити з каністрами від оливи? В США шукають вихід

Доки Україна знаходиться на самому початку довгого шляху в утилізації відпрацьованих олив і відповідального ставлення до відходів, зкорема зусиллями таких компаній, як «Екоінтел», у світі замислюються над наступними викликами. Серед них на проблему колосального масштабу перетворюється накопичення порожніх пластикових контейнерів від мастильних матеріалів.

Що відбуваєтся з порожньою ємністю з-під моторної оливи після того, як ії вміст буде використано? Найімовірніше, що на неї просто чекає шлях на звалище. На сьогодні фактично у всіх країнах світу немає інфраструктури для належної утилізації пластикової тари для специфічних відходів і її вторинної переробки. Створена у США коаліція провідних виробників мастильних матеріалів і пакувальних компаній прагне змінити цю ситуацію.

Що робити з каністрами від оливи? В США шукають вихід

Рейсаклінг пластмас активно розвивається, а поліетилен високої щільності, котрий застосовується у виробництві ємностей для мастильних матеріалів, є різновидом пластику, що переробляється найчастіше. HDPE – це термопластичний полімер, який також використовується в тарі для молокочних продуктів і бутлях для води через його міцність і здатність витримувати високі температури. Але використана тара для мастил являє собою особливу проблему: вона містить залишки оливи, що ускладнює переробку. Таким чином, більшість використаних ємностей для мастильних матеріалів потрапляє на звалища.

Пластик несе безліч загроз для навколишнього середовища і дикої природи, оскільки не піддається біологічному розкладанню. Нафта також шкідлива сама по собі, незалежно від того, чи потрапляє вона в організм тварин, грунт або просочується в водойми. Це одна з головних проблем, що постала перед недавно сформованою Національною коаліцією з переробки тари для мастильних матеріалівс (NLCRC). Мета цього об’єднання – розробити програму повторного використання та утилізації тари для мастил. П’ятьма членами-засновниками коаліції стали провідні виробники мастильних матеріалів Castrol, Valvoline і Pennzoil-Quaker State, а також пакувальні компанії Graham Packaging і Plastipak Packaging. На члолі коаліції Трістан Стейхен ( Tristan Steichen) з консалтингової компанії з охорони навколишнього середовища ALO Advisors, яка розташована в Брадентоні, Флорида. Пан Стейхен працює в консалтингу сталого розвитку біля 30 років. Один з членів коаліції, що займається пакуванням, й раніше співпрацював з ALO Advisors, попросив цю компанію провести саміт з переробки “небезпечної” тари. Підсумував зустріч з представниками компаній, включаючи членів-засновників, угода про створення коаліції.

Що робити з каністрами від оливи? В США шукають вихід«Відверто кажучи, я думаю, що цей процес міг би зрушитись з мертвої точки ще минулого року, якби не пандемія», – вважає пан Стейхен. На технічному рівні коаліція шукає реальні шляхи вирішення проблеми відсутності переробки мастильної тари. Учасники планують розробити пілотні проекти, з’ясувати, хто може бути залучений в реалізацію завдань, які справи в цій галузі взагалі, і які закони регулюють цю проблему. Коаліція збирається раз на два-три тижні, членів поділено на кілька робочих груп. Правління складається з представників кожною компанії і приймає рішення за коаліцію. Технічна робоча група розробляє пілотні проекти та вивчає ринок, зацікавлені сторони і ланцюжок створення вартості. Комунікаційній групі доручено складати прес-релізи, контент і керувати каналами соцмереж.

Що робити з каністрами від оливи? В США шукають вихід

Дослідження, проведені на ранніх етапах існування коаліції, припускають, що попереду стоїть важке завдання. За оцінками NLCRC, в США щорічно закуповується 4,5 мільйона тонн ємностей для мастил, які, врешті-решт, не переробляються. «Промисловість працювала над цим питанням протягом багатьох років і не досягла великого прогресу», – сказав Кевін Уайтхед (Kevin Whitehead) з Plastipak, який також є членом правління NLCRC і співпрацює з технічними і комунікаційними групами.

У США на рівні штату та федеральному рівні не існує програм щодо поводження з такими контейнерами. У Каліфорнії діє детальна програма збору відпрацьованого мастила, але навіть в ній користувачам пропонується просто викинути контейнер. Наразі інфраструктура утилізації просто відкидає використані ємності з мастильним матеріалом. Пляшки з поліетилену високої щільності, в яких зберігалася олива, не відповідають чинним стандартам, а це означає, що їх не можна переробити і вони потраплять на звалище. «Велике питання – це збір, – коментують учасники коаліції. –Невідомо, що споживачі роблять зараз після використання, як в комерційних, так і в побутових цілях. Ми знаємо, що деякі з них викидають тару в сміттєвий бак, і не усвідомлюють, що вона все одно не переробляється».

Щоб вирішити цю проблему, необхідні дослідження, присвячені економіці і логістиці збирання. Це включає в себе визначення пунктів збору, будь то об’єкти роздрібної торгівлі, муніципальні підприємства з переробки відходів, пункти швидкої заміни оливив або все разом. Потім необхідно знайти організації, які бажають забрати контейнери та доставити їх переробникам.

«Необхідно створити з нуля інфраструктуру для збору і транспортування, – пояснює пан Стейхен. – Муніципальні або приватні служби не можуть збирати відходи, які були в контакті з нафтою, через забруднення і вимоги Міністерства транспорту». Він також вказав на інші об’єкти, такі як переробні підприємства, які можуть допомогти в зборі контейнерів із мастилом. «Вони вже збирають оливу і фільтри, може бути, логічним доповненням було б забирати з ними і ємності».

А пан Уайтхед зазначив, що в Мічигані переробка таких продуктів, як пляшки з-під газованої води, є «другою натурою». Він розповідає: «Ви приносите пляшки з напоями назад в магазин, ставите їх в автомат, збираєте заставу, а потім ці матеріали відправляються переробникам». Передбачається, що NLCRC може допомогти зробити щось подібне більш поширеною практикою для споживачів і переробників.

Що робити з каністрами від оливи? В США шукають вихід

Слід враховувати два процеси переробки: механічну і хімічну. За словами пана Стейхена, у останнього методу менше проблем з ємностями, в яких є залишкова олива, оскільки він перетворює пластик в мономер.

З іншого боку, варта уваги і механічна переробка. Необхідно знайти рішення, які очищають оливу від пластика до прийнятного рівня для повторного використання. Під час цього процесу матеріали плавляться, пропускаються через екструдер і потім змішуються з іншими пластиками. Цей процес використовується для порожніх контейнерів з мастилом в деяких частинах Канади. Перероблений пластик використовується в піддонах і будівельних матеріалах, таких як трубопроводи. «Ми намагаємося з’ясувати, яка кількість залишковою оливи підходить для різних типів застосувань, – сказав він. - Може бути, в пластиці залишилося трохи залишкового мастила в результаті механічної переробки, що цілком прийнятно для того, щоб перетворити його в пляшку з оливою, пластикові відра, або перетворити в гофрований трубопровід. Кінцеве використання впливає на те, яку переробку ви повинні будете застосувати».

Що робити з каністрами від оливи? В США шукають вихід

Навіть колір використаних ємностей для змащення може бути проблемою. Існує ринок переробленого поліетилену високої щільності, вартість якого в даний час коливається в районі одного долара за фунт, хоча цифри постійно змінюються. Але прозору ємність для молока легше переробити, ніж пляшку з моторною оливою, ззабарвлену у фірмові кольори, такі як зелені пляшки Castrol або жовті Pennzoil. Прозорий HDPE можна забарвити в будь-який колір, що дає виробникам більше можливостей. Коаліція вже розробила пілотні проекти, які будуть передані на затвердження її правлінню. А саме, розроблені два комплексних процеси утилізації контейнерів з мастильними матеріалами. Ці проекти охоплюють близько 100 підприємств на декількох ринках з різним географічним положенням і політичним середовищем. Вони охоплюють збір, взаємодію з клієнтами, транспортування матеріалів на місце переробки, їх обробку і доставку для вторинного використання. Є ще невеликий дослідницький проект. Якщо вони будуть схвалені, коаліція планує представити їх в серпні на осінніх зборах PPC в Каліфорнії.

Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що дотримуються екологічної філософії. Її контакти дивіться за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Популярное

Календарь

«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое