Законне управління відходами СТО: юридична сторона питання
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Законне управління відходами СТО: юридична сторона питання

Законне управління відходами СТО: юридична сторона питання

Одним з напрямків діяльності компанії «Екоінтел» є утилізація відходів автосервісів. Компанія має ліцензії на всі види здійснюваної діяльності та досить багатий досвід співпраці з СТО, тому готова надати будь-яку консультацію та допомогу в правильному користуванні та управлінні відходами (відпрацьованими оливами, мастилами та охолоджувальними рідинами). Цього разу ми звернемо увагу на правовий аспект операцій з відходами.

Законне управління відходами СТО: юридична сторона питання

Автосервіси та автомийки – це об'єкти, на яких щодня обслуговується безліч машин. В результаті проведення ремонту залишаються різні деталі, що заповнюють приміщення СТО, а після миття автомобілів – переповнені резервуари. Використані масляні фільтри, абсорбенти, акумулятори, галогенові лампи, відпрацьовані оливи, зношені покришки, ганчір'я, пластмаси, розчинники – це все відходи автосервісу, які необхідно регулярно утилізувати. Окрім того, важливо розуміти, яка ситуація з юридичною стороною цього питання. Чи потрібно у договорі на ремонт та технічне обслуговування автомобілів зазначати, кому належатимуть відходи, які утворилися на СТО після ремонту транспортного засобу, і куди вони будуть направлені?

Стаття 8 Закону № 187/98 "Про відходи" визначає відходи як об’єкт права власності. Право власності на відходи може переходити від однієї особи до іншої в порядку, передбаченому законодавством. Юридичні спеціалісти галузі зазначають, що при укладанні Договору необхідно передбачати перехід (або його відсутність) права власності на відходи, які були утворені у процесі обслуговування та проведення ремонту, заміни олив (мастил), механізмів та їх частин транспортного засобу.

Прикладом грамотного з точки зору закону підходу до операцій з відходами може бути робота компанії «Екоінтел», в процесі діяльності якої в обов'язковому порядку складається договір на збір, вилучення і транспортування відходів від джерела їх утворення. Після виконання всіх етапів роботи, в тому числі, проведення переробки або знешкодження, компанія надає акт про утилізацію.

Принагідно нагадаємо, що влітку 2020 року ВРУ ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про управління відходами", яким вводиться розширена відповідальність виробників за утворення, зберігання та утилізацію відходів.

Матеріал надано компанією «Екоінтел», яка ліцензовано займається прийомом та переробкою та утилізацією відходів нафтопродуктів та відпрацьованих олив, що утворюються в процесі господарської діяльності. Більше інформації про компанію читайте за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Декабрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое