Фізико-хімічні процеси старіння моторних олив та як їх враховують під час переробки в компанії «Екоінтел»
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Фізико-хімічні процеси старіння моторних олив та як їх враховують під час переробки в компанії «Екоінтел»

Фізико-хімічні процеси старіння моторних олив та як їх враховують під час переробки в компанії «Екоінтел»

Вибір методу регенерації відпрацьованих олив визначається характером і кількістю забруднень. Всі використовувані методи можна розділити на: фізичні, фізико-хімічні, хімічні та комбіновані. Для досягнення більш високого ефекту очищення компанія «Екоінтел» в своїй практичній діяльності, застосовує одночасно кілька методів регенерації. А самі методи очищення обираються виходячи з того, які фізико-хімічні властивості оливи вимагають відновлення. Отже, регенерація відпрацьованих моторних олив вимагає спеціальних знань та вибіркового підходу.

Фізико-хімічні процеси старіння моторних олив та як їх враховують під час переробки в компанії «Екоінтел»


З початком індустріальних революцій проблема утилізації відходів виробництва та діяльності людини поступово набуває все більшої значущості. Найбільшу небезпеку становить техногенний вплив, що носить відверто руйнівний характер, наприклад, забруднення ґрунту високотоксичними елементами добрив, відходами діяльності технініки, особливо – відпрацьованими моторними оливами. Для оливи притаманне старіння – це складний комплекс фізичних і хімічних процесів, на швидкість яких впливають різні пов`язані між собою фактори. З комплексу цих процесів основними можуть бути наступні:

окислення оливи, що відбувається під дією кисню та високої температури;
забруднення оливи нерозчинними домішками, які складаються з твердих вуглецевих
частинок, що проникли в оливу в результаті неповного згоряння палива;
зростання вмісту продуктів окислення самої оливи;
збільшення кількості продуктів зносу і забруднень, що надходять ззовні (вода, пісок, пил);
витрата присадок в результаті нейтралізації кислотних продуктів і розпорошення вуглецевих частинок.

Найбільш інтенсивне старіння оливи відбувається в зоні поршневих кілець, де частина оливи, що піддається глибокому термічному деструктивному розпаду, повністю згоряє, а частина залишається у вигляді вуглецевих частинок, карбенів, карбоїдів і оксикислот, які утворюють лакові нашарування і додатково збільшують забруднення оливи нерозчинними домішками. Основним джерелом нерозчинних домішок в оливі є сажа, яка утворюється в результаті неповного згоряння палива.

Іншим джерелом забруднення оливи є продукти зношення деталей двигуна (залізо, алюміній, мідь, свинець та ін.). Металеві продукти зносу частково розчиняються в оливі, а частково залишаються у вигляді нерозчинних колоїдних частинок. В результаті потрапляння в оливу металевих частинок зростає неорганічна частина нерозчинних домішок і підвищується зольність оливи. Зростання концентрації неорганічних частинок нерозчинних домішок відбувається і за рахунок розпаду металовмісних присадок.


Матеріал надано компанією «Екоінтел», яка займається прийомом та переробкою певних позицій із цього переліку, здебільшого – відходами нафтопродуктів. Це ліцензована компанія, метою якої є екологічно чиста, безпечна і доступна утилізація небезпечних відходів, що утворюються в процесі господарської діяльності.
Більше інформації про компанію читайте за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Декабрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое