Вид відходів, що підлягають обов'язковій утилізації з точки зору закону
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Види відходів, що підлягають обов'язковій утилізації з точки зору закону

Види відходів, що підлягають обов'язковій утилізації з точки зору закону

Утилізація відходів в Україні регулюється і регламентується одним основним нормативним актом – Законом України «Про відходи». Всіх виробників і простих споживачів рано чи пізно цікавить питання: як позбутися лампочок, батарейок, шин, акумуляторів, моторних олив, виробничих відходів (якщо людина є підприємцем), відходів після експлуатації приміщень.

Вид відходів, що підлягають обов'язковій утилізації з точки зору закону

Найчастіше тим же юридичним або фізичним особам складно розібратися, що підлягає обов'язковій утилізації, чому за зберігання перегорілих ламп або розміщення на стихійному звалищі шин або інших відходів за містом доводиться платити часом великі штрафи?

Це питання особливо актуальне в нашу індустріальну добу: велика кількість підприємств і приватний бізнес час від часу потребують послуг утилізації відходів, оскільки самостійно вони не мають права вирішувати питання їх скупчення. Це завдання довірене Міністерством екології та природних ресурсів України уповноваженим організаціям щодо поводження з небезпечними відходами, що підтверджує наявність у них діючої ліцензії від міністерства.

Отже, що саме підлягає обов'язковій утилізації? Наведений нижче перелік включає відходи, які обов'язково потрібно здавати на утилізацію:

побутова техніка і електровузли, акумуляторні батареї, батарейки, крони, елементи живлення, оргтехніка. Чому така необхідність? В них містяться отруйні хімічні речовини, кислоти, луги, елементи важких металів (берилій, кадмій, свинець), а також ПВХ. Такі відходи не піддаються самознищенню, корозія їх корпусів призводить до витоків в навколишнє середовище електроліту, лугів, що призводить до тяжких отруєнь людей і серйозних забруднень навколишнього середовища токсичними отрутами.

відходи нафтопродуктів: моторні оливи, гідравлічні та трансмісійні мастила, охолоджуючі рідини. Через те, що всі ці мастила приходять з часом в непридатність за їх цільовим призначенням, подальша їх доля – утилізація та переробка, видалення іонів металів, гудронів, шлаків, домішок радіоактивних елементів, асфальтенів, емульсій.

ртутьвмісні відходи: лампи денного світла, термометри, ігнітрони. Кожна люмінесцентна лампа містить від 10 мг до 1 г ртуті у вигляді пари, термометри та ігнітрони містять безпосередньо сам рідкий метал – ртуть, небезпека якого відома.

автомобільні відходи: автопокришки, повітряні фільтри, автоскло – триплекс зі спеціальною плівкою всередині скла, що запобігає розкиду уламків під час аварій, пластикові бампери, акумуляторні батареї, двигуни. Обслуговування авто на СТО і автомийках не може обійтися без послуг утилізації, тому що транспорт вимагає заміни і шин, і акумуляторів, і інших деталей, які, можуть бути використані для вилучення з них вторинної сировини (свинець, гума, пластик).

токсичні відходи: виробничі зливи, шлами, неліквідна сировина, обрізки, хімічні речовини, фармацевтичні препарати і супутні продукти їх виготовлення, прострочена косметична, харчова продукція, напівфабрикати, сорбенти, фільтри, активоване вугілля, азбестові матеріали, небезпечні за рахунок виділення в повітря азбестових волокон; фарби, чорнило, картриджі, тара від фарб і пестицидів – всі ці предмети містять хімічні сполуки, які не піддаються процесам розкладання згодом.

Матеріал надано компанією «Екоінтел», яка займається прийомом та переробкою певних позицій із цього переліку, здебільшого – відходами нафтопродуктів. Це ліцензована компанія, метою якої є екологічно чиста, безпечна і доступна утилізація небезпечних відходів, що утворюються в процесі господарської діяльності.
Більше інформації про компанію читайте за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 2)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Декабрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое