Найважливіші обов'язки споживачів мастил: вимоги чинного законодавства
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Найважливіші обов'язки споживачів мастил: вимоги чинного законодавства

Найважливіші обов'язки споживачів мастил: вимоги чинного законодавства

Раніше ми вже розповідали, як законодавство регулює облік та декларування використання використання мастильних матеріалів на підприємстві, про правила ведення первинного обліку та контролю за операціями поводження з відпрацьоваими мастилими. В даній статті, підготовленій спеціалістами компанії «Екоінтел» мова пійде про споживачів моторних олив та мастил і про те, які обов’язки покладено на них нормативними документами.

Найважливіші обов'язки споживачів мастил: вимоги чинного законодавства

В нашій країні, на щастя, практично всі етапи поводження з таким продуктом, як моторна олива, регулються законодавством. Це стосується і споживання мастильних матеріалів. Хто ж такі споживачі олив та які їх основні обов’язки?

Споживачі олив – це суб’єкти господарювання, внаслідок діяльності яких утворюються відпрацьовані мастила і які надають послуги з промислової заміни олив або здійснюють заміну мастил у транспортних засобах (пункти заміни олив, СТО).

Споживачі мастильних матеріалів, в тому числі моторних олив, зобов’язані забезпечити роздільне збирання та накопичення відпрацювання згідно із законодавством у сфері поводження з небезпечними відходами та умовами відповідних договорів із переробниками відпрацьованих олив на їх збирання, перевезення, зберігання, перероблення, утилізацію та/або знешкодження. Споживач має забезпечити здавання відпрацьованих олив на приймальні пункти або безпосередньо переробникам відпрацьованих олив. Юридичні особи мають вести первинний облік щодо придбаних мастил, їх використання, подальшого поводження з відпрацьованими оливами та подавати щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами за визначеною законодавством формою формою (крім суб’єктів господарювання, які здійснюють заміну олив у транспортних засобах у пунктах заміни).

Суб’єкти господарювання, які здійснюють заміну олив у транспортних засобах у пунктах заміни в добровільному порядку подають щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) за формою згідно з додатку 5 постанови КМУ №1221 від 17 грудня 2012 р. про «Деякі питання збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив)»

У разі наявності власної матеріально-технічної бази та ліцензії на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами споживачі мастил:

самостійно забезпечують відповідно до норм, передбачених пунктом 9 цього Порядку, збирання, перевезення, зберігання, перероблення, утилізацію та/або знешкодження відпрацьованих олив, які утворилися внаслідок його діяльності;
здійснюють первинний облік щодо придбаних мастил, їх використання, подальшого поводження з відпрацьованими оливами та подають щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами за визначеною формою.
забезпечують проведення аналізу проб продуктів оброблення (перероблення) та утилізації відпрацьованих олив у лабораторіях, акредитованих в установленому законодавством порядку.

Матеріал надано компанією «Екоінтел», ліцензованим фахівцем з переробки та утилізації відпрацьованого мастила. Більше інформації про компанію читайте за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Декабрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое