Фізико-хімічні дива регенерації моторних олив: декілька цікавих способів у світі та в Україні ЕКОІНТЕЛ
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Фізико-хімічні дива регенерації моторних олив: декілька цікавих способів у світі та в Україні

Фізико-хімічні дива регенерації моторних олив: декілька цікавих способів у світі та в Україні

Відомо, що в процесі експлуатації моторних олив в них накопичуються продукти окислення, забруднення та інші домішки, які різко знижують якість мастила. Оливи, що містять забруднюючі домішки, не здатні задовольняти вимоги ОЕМ-виробників і повинні бути замінені свіжою оливою. Відпрацьовані мастильні матеріали збирають і піддають регенерації з метою збереження цінної сировини, що значною мірою є екологічно та економічно вигідним процесом. З очищеної сировини можна отримувати базові оливи різного складу і призначення. При цьому передбачається застосування комплексу процесів: сірчанокислотне очищення, гідроочищення, екстракція, вакуумна перегонка й інші фізичні та хімічні методи. Оливи з високим ступенем забруднення і окислені оливи зазвичай піддають регенерації на спеціальних промислових установках. Регенерація включає фізичну і хімічну обробку, в результаті якої з олив практично повністю видаляються суспендовані і розчинені сторонні речовини, продукти старіння, а також присадки.

Фізико-хімічні дива регенерації моторних олив: декілька цікавих способів у світі та в Україні

Різноманітні промислові процеси вторинної переробки розподіляють на групи за основним способом очищення: сірчанокислотне очищення, адсорбційне очищення, гідроочищення, екстракційне очищення, ультрафільтрація та інші методи. Середній вихід регенерованої оливи з відпрацьовання, що містить близько 10% твердих забруднюючих домішок і воду, і 2-4% розведеного палива, становить 70-85% в залежності від застосовуваного методу регенерації.

Компания «Екоінтел» володіє необхідним обладнанням, щоб повернути відпрацьованому мастилу первинні експлуатаційні характеристики. Вони лише трохи поступаються продукту від виробника. Основні способи та етапи технологічного процесу очищення наступні:

видалення механічних домішок;
вакуумна перегонка;
спеціальне очищення з використанням інноваційних фізико-хімічних методів;
мікрофільтрація.

Варто відзначити, що ціна обладнання для очищення відпрацьованої оливи достатньо висока. Далеко не кожна компанія може дозволити собі таку інвестицію. Тому перш ніж звернутися в пункт, де проводиться прийом відпрацьованого мастила, варто додатково поцікавитися репутацією підприємця, який пропонує такі послуги, а також наявністю в нього відповідного обладнання.

Здійснювати збір відпрацьованих олив може лише компанія, яка має пакет дозвільних документів від органів екологічного контролю та Міністерства природних ресурсів.

Задля об’єктивності зауважимо, що в світі існують й інші технології переробки моторних олив. Досить цікаво ознаймоитись з ними та порівняти переваги і недоліки:

Сірчанокислотне очищення
За кількістю установок і обсягом сировини, що переробляється, на першому місці в світі знаходяться процеси з застосуванням сірчаної кислоти. В результаті сірчанокислотного очищення утворюється велика кількість кислого гудрону – складно утилізованого і екологічно небезпечного відходу. Крім того, сірчанокислотне очищення не забезпечує видалення з відпрацьованих олив поліциклічних аренів і високотоксичних сполук хлору. Не можна також регенерувати сірчаною кислотою сучасні еко-оливи, сумісні з навколишнім середовищем (рослинні і синтетичні складні ефіри), оскільки сірчана кислота розкладає їх, що, зокрема, збільшує вихід кислого гудрону.

У нашій країні сірчанокислотне очищення зараз практично не застосовують.

Адсорбційна очистка
Друге місце за обсягом промислового застосування займають процеси з використанням адсорбційного очищення. Найбільш широко таку технологію застосовують на невеликих підприємствах в США. В якості сорбентів використовують активовані глини. Оливи, отримані цим методом, як правило, змішують зі свіжими і вводять невелику кількість присадок.

Недоліки цього процесу полягають у відсутності контролю в'язкості і фракційного складу одержуваного продукту, а також в значних втратах оливи з сорбентом. Виникають труднощі і з утилізацією великої кількості відпрацьованого сорбенту, в основному природного, що становить небезпеку для навколишнього середовища. Синтетичні ж сорбенти, що володіють високою термічною стабільністю, що дає можливість їх регенерації, досить дорогі.

Гідроочистка
Часто адсорбційну очистку замінюють гідрогенізаційними процесами. Однак і в цьому випадку сорбенти необхідні для захисту каталізаторів гідроочищення від передчасної дезактивації металами і смолистими сполуками. Гідрогенізаційні процеси все ширше застосовуються при вторинній переробці відпрацьованих олив. Це пов'язано як з широкими можливостями отримання високоякісних олив, збільшенням їх виходу, так і з великою екологічною чистотою цього процесу в порівнянні з кислотним і адсорбційним очищенням.
Недолік процесу гідроочищення – потреба у великих кількостях водню, а поріг економічно доцільної продуктивності становить 30-50 тис. т/рік.

Процеси із застосуванням натрію і його сполук
Це один з новітніх способів переробки моторних олив, який тільки починає набирати популярність та доводити свою ефективність. Для очищення відпрацьованих олив від поліциклічних сполук (смоли), високотоксичних сполук хлору, продуктів окислення і присадок застосовуються процеси з використанням металевого натрію. При цьому утворюються полімери і солі натрію з високою температурою кипіння. Вихід очищеної оливи перевищує 80%. Процес не вимагає тиску і каталізаторів, не пов'язаний з виділенням хлоро-і сірководню. Кілька таких установок працюють у Франції та Німеччині. Серед промислових процесів з використанням суспензії металевого натрію найбільш широко відома технологія Recyclon (Швейцарія) та технологія Lubrex з використанням гідроксиду і бікарбонату натрію(Швейцарія), що дозволяє переробляти будь-які відпрацьовані оливи з виходом цільового продукту до 95%.

Більше інформації про компанію «Екоінтел», та її контакти дивіться за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Декабрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое