ULSD – паливо з наднизьким вмістом сірки. Покращення екології та виклики для дизельних двигунів
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » ULSD – паливо з наднизьким вмістом сірки. Частина 1. Покращення екології та виклики для дизельних двигунів.

ULSD – паливо з наднизьким вмістом сірки. Частина 1. Покращення екології та виклики для дизельних двигунів.

ULSD – паливо з наднизьким вмістом сірки. Покращення екології та виклики для дизельних двигунів. Частина 1

Постійно зростаючі екологічні вимоги і, водночас, застосування матеріалів, покриттів і систем живлення двигунів з високими вимогами до палива, визначили технологічні підходи до переробки нафти та виготовлення придатного для експлуатації палива. Одним з важливих аспектів стало зниження вмісту сірки. Відсутність сірковмісних сполук сприяє значному збільшенню ресурсу двигунів, зниженню або повному усуненню корозії апаратури при переробці та транспортуванні нафтопродуктів, а також збільшенню їх стабільності до утворення смол при зберіганні. Крім того, застосування палив з низьким вмістом сірки істотно зменшує забруднення навколишнього середовища.

Прагнення до створення досконалого і чистого палива в той же час призводить до деяких непередбачуваних змін його експлуатаційних властивостей. Особливість при експлуатації дизельного палива з наднизьким вмістом сірки (ULSD - Ultra-low-sulfur diesel) полягає в тому, що воно буде перетворюватися на гель при вищій температурі, на відміну від LSD і HSD (палива з низьким і високим вмістом сірки). Вдаватися до способу зниження температури за рахунок додавання гасу (керосину), як це було прийнято для палив, що мають в своєму складі сірковмісні сполуки, в цьому випадку неможливо. Використання звичайного гасу для поліпшення низькотемпературних властивостей палива просто неприпустимо. Гас є добавкою з високим вмістом сполук сірки і його використання може підвищити кількість сірковмісних сполук в кінцевому продукті вище допустимого (15 ppm). Тому переробники були змушені створити гас для ULSD, який спеціально призначений для додавання до зимового палива. Для звичайних дизельних палив завдання низькотемпературної експлуатації вирішується за рахунок застосування добавки антигель, яка практично не має впливу на ULSD.


ULSD – паливо з наднизьким вмістом сірки. Покращення екології та виклики для дизельних двигунів. Частина 1

Коли HSD і LSD були найбільш поширені, і більшість паливних фільтрів були розраховані на розмір сітки 10 мкм, забезпечувалася хороша кореляція між температурою застигання палива і температурою, при якій забезпечувалася прокачуваність через паливний фільтр. Наприклад, якщо температура застигання палива при тестуванні складала -32° С, то безперебійна робота системи подачі палива гарантувалася до -29° С. Для палива ULSD така закономірність порушується. Так, при температурі застигання палива отриманої в процесі тесту -32° С, в експлуатації проблеми виникають вже при температурах від -20,5 до -23° С. Крім того, температура застигання безпосередньо не пов'язана з появою воскової суспензії.

Наприклад, паливо залишається текучим при -26° С, а утворення воскової суспензії, тобто порушення фільтрації, спостерігалося вже при -13° С. Для звичайних палив ця різниця знаходиться в межах 3° С. Проблема ускладнюється ще й тим, що виробники паливних фільтрів не поширюють інформацію про те, які розміри мають фільтруючі елементи. Якщо раніше стандартні розміри становили 10 мкм, то зараз існують фільтри з розмірами 7 мкм, 5 мкм і навіть 2 мкм. Це призводить до недотримання закономірності між температурою застигання палива і працездатністю двигуна взимку. Наприклад, паливо, яке вже знаходиться в стані помутніння, може призвести до засмічення фільтра, що має розміри 2 мкм. На сьогоднішній день ще не розроблені і не узгоджені методи перевірки сумісності нового палива і фільтрів при низькотемпературній експлуатації.

Про те, які рішення для подалання проблем із використанням ULSD палива пропонує світовий нафто-хімічний гігант Chevron, ми розповімо у другій частині матеріалу.

ULSD – паливо з наднизьким вмістом сірки. Покращення екології та виклики для дизельних двигунів. Частина 1

Матеріал надано компанією "НБК Україна", фахівцем на ринку мастильних матеріалів та ексклюзивним імпортеррм продукції корпорації Chevron в Україні.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Июль 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое