Повітря в мастильному матеріалі: загрози та шляхи усунення
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Повітря в мастильному матеріалі: загрози та шляхи усунення

Повітря в мастильному матеріалі: загрози та шляхи усунення

Разом із компанією "НБК Україна", яка є офіційним імпортером продукції Chevron, ми продовжуємо розбиратися у теорії мастильних матеріалів. Цього разу мова йтиме про взаємодію оливи та повітря. У чому небезпека насичення оливи повітрям, що відбувається із бульбашками всередині маслянної ванни, як впливає піна на змащування і охолодження, та що пропонують виробники мастильних матеріалів для вирішення проблеми - читайте далі у статті.

Повітря в мастильному матеріалі: загрози та шляхи усунення

Повітря є одним з головних ворогів будь-якого мастильного матеріалу, в тому числі – моторної оливи. Виробники стикаються з жорстким фактом – тертя ковзаючих і обертальних деталей, для захисту яких призначені рідини, збільшує ймовірність потрапляння повітря в мастильний матеріал. Існує три варіанти взаємодії повітря з мастилом: формування піни на поверхні, повітряні бульбашки в загальному об’ємі або розчинення. Більшу кількість часу можна спостерігати всі три варіанти. Негативний вплив повітря можна розділити на фізичну і хімічну (або біохімічну) шкоду.

Фізична шкода
Повітря має незначну в'язкість, отже, якщо бульбашки (піна або захоплене повітря) мігрують в зону контакту сторін, що несуть навантаження, дві поверхні з більшою ймовірністю вступають в контакт. Якщо мастило призначено для застосування у коробці передач або турбіні, то це може призвести до аварійних наслідків і дуже дороговартісної відмови у роботі системи. Захоплене повітря посилює кавітацію, що також може призвести до катастрофічних збоїв. Захоплені повітряні бульбашки діють як зародки для розчиненого повітря, в подальшому утворюється повітряний міхур, який «лопається», в результаті чого ударна хвиля може пошкодити металеві деталі.

Повітря в мастильному матеріалі: загрози та шляхи усунення
Під час розпилювання емульсії мастильно-охолоджувальної рідини бульбашки можуть перешкодити змащуванню поверхні, що призведе до недостатнього охолодження деталі.

Хімічна і біохімічна шкода
Коли кисень з повітря розчиняється в мастилі, він підсилює хімічне окислення та біологічний ріст мікроорганізмів. Саме тому «гарячі застосування», такі як змащення картера, страждають від окисного впливу, а захоплені бульбашки повітря або піни можуть бути каналом для розчинення повітря, оскільки вони збільшують площу поверхні поділу фаз повітря/рідина.

Повітря в мастильному матеріалі: загрози та шляхи усунення
Склянка газованої содової з бульбашками – відмінна ідея, проте, стосовно повітря в мастилі це загрожує поламкою систем і чималими витратами.

Як позбавитися піни
Стабільність піни залежить від поверхневого натягу рідини, тому в засобах для запобігання або руйнування піни традиційно використовувалися рідини з більш низьким поверхневим натягом, ніж базова рідина.
До складу протипінних присадок, як правило, входять полідиметилсилоксан [PDMS] ( простіший представник силіконів) або поліакрилати. PDMS є ефективною протипінною хімією, але він підходить не для всіх застосувань, тому іноді використовуються поліакрилати. Застосування включають в себе всі сфери, де вміст силіконів не допускається, наприклад, декотрі моторні оливи, або ядерна індустрія. Справа в тому, що силікони можуть підвищувати здатність базової олії захоплювати та розчиняти повітря.

Видалення повітря
Продуктивне видалення повітря важливе в гідравлічних рідинах в силу того, що виробники ОЕМ прагнуть до зменшення розмірів резервуара. Отже, відрізок часу, за який захоплені бульбашки повітря повинні піднятися на поверхню, перш ніж рідина знову почне перемішуватися в насосі, буде досить невеликий.

Нещодавно проведене фундаментальне дослідження вивчало характеристики рідини, що впливають на видалення повітря. Команда вчених аерувала гідравлічні рідини перед їх надходженням або поверненням в резервуар аксіально-поршневого насоса Bosch-Rexroth A10VSO, який зазвичай використовується в позашляховій, будівельній та вантажно-розвантажувальній техніці. Вони виявили, що гідравлічні рідини на основі базових олив API Групи I і Групи II виділяють повітря повільніше, стабілізують невеликі бульбашки повітря, створюють набагато більший шум в насосі і призводять до меншої ефективності роботи насоса.

Так чи є у розробників можливості зменшити піноутворення і прискорити виділення повітря? Виробники переконані, що гібридні технології піногасника, засновані на комбінації поліакрилатів і силіконів, – це крок вперед в напрямку застосувань, де потрібні як видалення повітря, так і низьке піноутворення. Вся справа в досягненні балансу: можна скласти спільні комбінації силіконів і поліакрилатів, які будуть ефективніші як при випробуваннях на видалення повітря, так і при запобіганню піноутворенню, ніж кожен х цих компонентів окремо.

Матеріал надано компанією "НБК Україна", фахівцем на ринку мастильних матеріалів та авторизованим імпортеррм продукції корпорації Chevron в Україні.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Декабрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое