ENV для ESP – гальмівна рідина від розробника систем активної безпеки
autoExpert » СТАТЬИ » Эксплуатация транспорта » ENV для ESP – гальмівна рідина від розробника систем активної безпеки

ENV для ESP – гальмівна рідина від розробника систем активної безпеки

Заміна гальмівної рідини – важливий етап обслуговування автомобіля. Особливо для сучасних моделей з інтегрованими функціями ABS і ESP. Адже обидві системи активної безпеки – і антиблокувальна, і система курсової стійкості – чутливі як до її стану, так і до якості. Як правильно обрати гальмівну рідину для сучасних авто? Компанія Bosch, як розробник електронних систем безпеки та лідер у цій галузі, підготувала для автовласників корисні рекомендації.

ENV для ESP – гальмівна рідина від розробника систем активної безпеки

Головна причина того, що гальмівна рідина періодично потребує заміни, – її гігроскопічність. З часом вона вбирає вологу з повітря, і це викликає відразу дві проблеми: а) волога знижує температуру кипіння і тим самим погіршує характеристики рідини; б) при випаровуванні вологи утворюється "парова пробка". В результаті гальма гірше реагують на натискання педалі, а це вже аварійно небезпечна ситуація.

ENV для ESP – гальмівна рідина від розробника систем активної безпеки
ENV для ESP – гальмівна рідина від розробника систем активної безпеки
Гальмівні системи з ESP мають ще більш жорсткі вимоги до гальмівних рідин: для них необхідно поєднання зниженої в'язкості з вищою температурою кипіння і високою змащувальною здатністю.

Система курсової стійкості ESP відзначає 25-річчя
Цікавий факт: обидві системи активної безпеки – ABS і ESP – є розробками компанії Bosch. Перша розроблена на основі патенту, отриманого ще в 1936 році і вперше запущена в серійне виробництво в 1978 році; друга – система курсової стійкості ESP – відзначає своє 25-річчя: вона була представлена в 1995 році.

Такий помітний внесок у розвиток систем активної безпеки закріпив за компанією Bosch статус світового лідера в цій сфері. А оскільки робота цих систем багато в чому залежить від гальмівної рідини, не дивно, що цей продукт теж опинився у фокусі уваги Bosch. З 2016 року компанія налагодила випуск інноваційних гальмівних рідин ENV6 і ENV4. У порівнянні з аналогами стандарту DOT вони відрізняються зниженою в'язкістю і вищою температурою кипіння, а значить, є оптимальним вибором для автомобілів з системами ABS і ESP.

ENV для ESP – гальмівна рідина від розробника систем активної безпеки

Чому в'язкість і висока температура кипіння гальмівної рідини важливі для роботи ESP?
Від в'язкості гальмівної рідини безпосередньо залежить час спрацьовування системи ESP. Чим нижче в'язкість, тим більше швидкість, з якою гальмівна рідина прокачується по гідроприводу, а значить, тим швидше спрацьовує ESP. В'язкість гальмівної рідини ENV в середньому зменшилася на 9% в порівнянні з рідинами DOT4 – до рівня нижче 700 мм2/с.

З настанням зими знижена в'язкість гальмівної рідини для системи ESP набуває особливого значення: по-перше, чим нижче температура повітря, тим густіше рідина; по-друге, погодні умови взимку змушують ESP постійно бути "напоготові".

ENV для ESP – гальмівна рідина від розробника систем активної безпеки

Ще один параметр, який відрізняє якісну гальмівну рідину і критично важливий для роботи ESP, – висока температура кипіння. Чим вона вища, тим менше ризик утворення бульбашок пари при роботі гальмівної системи. А саме вони є основною причиною відмови гальм: адже, на відміну від гальмівної рідини, пара стискається і заважає передачі тиску на гальмівні циліндри, а значить, і ефективному уповільненню обертання коліс. В результаті електронній системі стає складніше розрахувати необхідні дії, оскільки у своїй роботі вона орієнтується на нормальні значення.

Вже протягом першого року експлуатації гальмівної рідини в ній може накопичитися до 2% вологи, за два роки цей параметр збільшується до 3,5%, а за три – аж до 5%. Тому розрізняють температуру кипіння "сухої" (нової і ще без зайвої вологи) та "зволоженої" гальмівної рідини (за точку відліку береться вміст води на рівні 3,5%). Так, вже при 3% вмісті води температура кипіння стандартної гальмівної рідини падає вдвічі: з 330 до 165°С.

Температура кипіння "вологої" гальмівної рідини Bosch ENV6 становить 185°С. Це створює "запас міцності", що дозволяє знизити ризик утворення пари в гальмівній системі й тим самим зробити її на 50% безпечнішою – просто за рахунок використання певної марки гальмівної рідини.

Температура кипіння "вологої" рідини ENV4 також перевищує стандартні характеристики й становить 175°С.

ENV для ESP – гальмівна рідина від розробника систем активної безпеки

Корисна універсальність
ENV для ESP – гальмівна рідина від розробника систем активної безпекиЯкщо ENV4 застосовується для систем DOT 4, то ENV 6 є найбільш універсальною, тобто може замінити собою будь-які гліколеві DOT.

Подібна універсальність позбавляє водія або механіка від "помилкового" заливу і є корисною підмогою для СТО і торгових організацій в роботі з асортиментом такого витратного матеріалу як гальмівна рідина: вони можуть використовувати один тип замість трьох або навіть чотирьох, якщо враховувати наявні класи DOT4.

Ще одним важливим критерієм вибору гальмівної рідини є термін експлуатації. Гальмівні рідини стандарту DOT 4 підлягають повній заміні кожні два роки. Унікальні властивості Bosch ENV6 забезпечують інтервал заміни понад 3 роки або 60 тис. км.

Більше інформації про компанію Bosch та її дистрибьюторів читайте за посиланням...


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое