Covid-19: перші підсумки впливу пандемії на ринок мастильних матеріалів
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Covid-19: перші підсумки впливу пандемії на ринок мастильних матеріалів

Covid-19: перші підсумки впливу пандемії на ринок мастильних матеріалів

У березні ми вже публікували аналітичний звіт, наданий імпортером продукції Chevron компанією "НБК Україна". У ньому розглядалися основні чинники, що впливають на світові ціни на базові оливи та були зроблені прогнози щодо подальшої динаміки цін. Але з того часу до них додався ще один вагомий фактор - світове поширення епідемії, що змушує врахувати в аналізі нові дані та переглянути прогнози. Отже, що змінилося в світлі останніх подій на ринку мастильних матеріалі? Розбираємось разом з аналітиками компанії "НБК Україна".

Спалахи вірусних захворювань досить рідко мають істотний вплив на нафтову промисловість, однак у випадку пандемії коронавирусу, або Covid-19, дійсно завдає шкоди всесвітній економіці і глобальному бізнесу базових олив в тому числі. Як відомо, Covid-19 був вперше виявлений наприкінці 2019 року в місті Ухань в Китаї. З тих пір він поширився по всьому світу, заразивши величезну кількість людей. Китайська влада оперативно мобілізувалася, щоб впоратися з невідкладною медичною ситуацією та з кризою. І використовуючи їх досвід, на сьогоднішній момент карантин введений в багатьох країнах світу. Це може мати згубні наслідки для світової економіки, оскільки деякі галузі промисловості постраждали більше, ніж інші, включаючи нафтопереробні заводи, які почали працювати в обмеженому режимі або закрилися.

Covid-19: перші підсумки впливу пандемії на ринок мастильних матеріалів


Обмеження регіональної торгівлі в Південно-Східній Азії в міру поширення інфекції та падіння попиту на сировину, яке включало сиру нафту і базові оливи (на Китай припадало майже 40% світового виробництва нафтохімічних продуктів і споживалося більше 13% нафти) стало однією з складових падіння світових цін на нафту, що вплинуло на нафтопродукти і їх похідні. Європейський, близькосхідний і африканський ринки спочатку були відносно стабільні, оскільки вартість сировини і рівень виробництва в значній мірі не постраждали. Здавалося, що на виробництво та торгівлю базовими оливами не впливало те, що відбувалося в Азії. Хоча побоювання, що в разі поширення інфекції локальні проблеми перетворяться на глобальні, підтвердилися.

Наслідки різняться для різних типів базової оливи. Попит і доступність залишилися позитивними для виробництва продуктів Group l API в регіоні EMEA і Росії. Це переконало постачальників підтримувати ціни на попередньому рівні, а деякі виробники навіть підняли вартість в наслідок зростання цін на нафту та сировину в кінці січня-лютого. Почалося типове цінове відставання між сирою нафтою і базовою оливою, і тільки в березні зниження попиту почало впливати на рівні цін на базові оливи Групи I, вироблені на регіональному рівні. Це збіглося зі зростанням числа випадків зараження в таких країнах, як Італія, Австрія, Франція, Великобританія і Німеччина. На даному етапі Близький Схід і Африка постраждали меншою мірою, але важливо розуміти той факт, що якщо джерела поставок нафти Групи I в Європі та Саудівській Аравії будуть порушені в тій же мірі, що і на ринку Південно-Східної Азії, доступність буде коливатися в залежності від того, чи підтримують потрібний обсяг виробництва нафтопереробні заводи.

На сьогоднішній день в гру вступили й інші чинники, такі як здатність суден переміщати вантажі без обмежень в портах завантаження і відвантаження. Ситуація стала невизначеною. Деякі покупці діяли швидко, щоб придбати базові запаси за поточною ціною в необхідному обсязі. Інші вважали за краще дочекатися зменшення ціни через падіння попиту і, отже, зниження вартості сировини.

У таборі олив Групи II все було інакше, так як більшість запасів або виробляється на місці, або імпортується зі Сполучених Штатів. Ціни на продукти Групи II почали слабшати і залишаються на сьогоднішній день в стані постійної зміни.

Можливо, найбільші наслідки спалаху Covid-19 відчуваються на ринку базових олив Групи III, особливо серед виробників, які базуються у Перській затоці. Скорочення можливостей зосередило увагу постачальників з країн Перської затоки на отриманні максимальної віддачі від будь-якого доступного альтернативного ринку, і з розширенням можливостей Групи III в Європі і США їх тактика продажів стала більш агресивною. Повністю схвалені базові оливи Групи III, більшість з яких були зроблені в Європі або, принаймні, «за ліцензією» в Перській затоці, також опинилися під тиском, в першу чергу через те, що ринку було запропоновано велику кількість частково схвалених матеріалів. Але з потенційним надлишком, вже навислим над європейським ринком, ціни, можливо, вже почали знижуватися.

Матеріал надано компанією "НБК Україна", фахівцем на ринку мастильних матеріалів та ексклюзивним імпортеррм продукції корпорації Chevron в Україні.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Декабрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое