Чи відіб’ється світове падіння цін на нафту на ринку мастильних матеріалів України? Аналітика від «СП Юкойл»
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Як відіб’ється світове падіння цін на нафту на ринку ПММ України. Аналітика від «СП Юкойл»

Як відіб’ється світове падіння цін на нафту на ринку ПММ України. Аналітика від «СП Юкойл»

З березня 2020 року на світовому ринку спостерігається стрімке зниження цін на нафту. Темпи падіння рекордні, попре те що лише за два місяці до того ціна показувала тенденцію до зростання. Оскільки нафта є сировиною для базових олив, з яких виробляються моторні оливи, постає питання, чого очікувати на ринку мастильних матеріалів. Аналітики «СП Юкойл» визначили основні чинники, що впливають на вартість готової продукції на ринку України, і зробили свій прогноз з урахуванням локальних особливостей.

Як відіб’ється світове падіння цін на нафту на ринку ПММ України. Аналітика від «СП Юкойл»

Оптові ціни на дизельне паливо на ринку України активно знижуються, відстаючи від динаміки падіння цін на нафту на кілька тижнів. Слідом пішли вниз і роздрібні ціни. Головні споживачі ПММ – аграрії і "транспортники" – до останнього відкладають покупку ДП і моторних олив в надії на те, що кожна наступна партія закупівлі буде значно дешевше.

З дизельним паливом починаючи з грудня все так і відбувалося. Було сезонне (зимове) падіння цін, яке не перейшло в сезонне (весняне) зростання, а продовжилося. У підсумку ціна на ДП падає четвертий місяць поспіль і швидкість падіння в кінці березня зросла. Це можна вважати сприятливим фактором для проведення посівної кампанії.

Як відіб’ється світове падіння цін на нафту на ринку ПММ України. Аналітика від «СП Юкойл»

В той же час оптові ціни на моторні оливи поводяться інакше. Вартість імпортних олив для с/г техніки з осені і до початку квітня змінювалася виключно в залежності від курсу гривні до долара (євро).

Оптові гривневі ціни на вітчизняні моторні оливи були стабільні всю зиму, а до кінця березня виросли в середньому на 6-8%, відобразивши активне падіння курсу гривні. Здешевлення поки немає.

Але споживачі ставлять питання: коли падіння ціни на нафту позначиться на цінах моторних олив?

Що відповісти на це запитання слід проаналізувати складові собівартості готового продукту. Отже, по ціна моторних олив складається з вартості:

а) базових олив,
б) присадок,
в) упаковки,
г) витрат виробництва,
ґ) витрат на дистрибуцію і логістику.

Тепер розглянемо кожну з цих складових детальніше:

а) Виходячи з даних міжнародних котирувальних агентств (ARGUS MEDIA і ICIS LONDON OIL REPORT) ціни на базові оливи SN-150 і SN-500 в портах Північної Європи і Балтійського моря залишалися незмінними (+/- 10 $ / тн) протягом останніх 5 місяців, незважаючи на постійне падіння цін на нафту.

Як відіб’ється світове падіння цін на нафту на ринку ПММ України. Аналітика від «СП Юкойл»
Як відіб’ється світове падіння цін на нафту на ринку ПММ України. Аналітика від «СП Юкойл»

З огляду на той факт, що базові оливи в Україні взагалі не виробляються, аналітики оперують оптовими цінами в найближчому до нас "хабі" – в портах Балтійського моря. Від цієї ціни зазвичай відштовхуються постачальники базових олив, формуючи ціну для українського ринку з деяким підвищенням ціни від балтійської, зважаючи на відсутність внутрішньої пропозиції.

Прогноз від кінця березня припускав зниження цін всього на 10 $ / тн з постачанням оливи на кінець квітня-середину травня (з урахуванням часу на відвантаження з заводів і перевезення залізницею).

Прогноз від 07 квітня 2020 передбачає зниження ще на 20 $ / тн зі зміщенням на тиждень. Таким чином, сумарне зменшення вартості наливних базових олив, які надійдуть в Україну до кінця травня може становити 30 $ / тн або близько 6% від поточної вартості бази в доларах. У перерахунку на оптову ціну моторної оливи в упаковці це падіння дасть не більше 3 - 4% зі знаком мінус.

Якщо розглянути суміщені за часом графіки вартості сирої нафти і базових олив за тривалий період, то видно, що графіки підвищення і зниження цін на оливи більш пологі, ніж графік цін на нафту, а іноді і зовсім різноспрямовані. Чому так? Можливо тому, що вихід базових олив становить лише 1,5-2% від 100% ваги переробленої нафти і мало впливає на підсумкову економіку нафтопереробки. Ціна на базові оливи, скоріше, залежить від сезонного попиту або дефіциту пропозиції тих чи інших видів бази в тій чи іншій частині земної кулі або маркетингової політики глобальних виробників.

б) Ціни на присадки досить консервативні. Присадки – це хімічні речовини і сполуки, ціни на які не пов'язані безпосередньо або опосередковано з ціною нафти. Деякі великі китайські виробники як готових присадок, так і сировини для їх виробництва, в березні заявили, що в зв'язку з карантином, вони не встигають дотримуватися річних графіків постачань. Якщо світове споживання присадок не впаде через кризу, можливий їх дефіцит. Ціни поки стабільні, але є реальний ризик їх зростання.

в) Вартість упаковки (бочки, каністри, кришки, гофро-ящики, піддони, етикетки тощо) на сьогодні залишається стабільною, проте в разі використання імпортної сировини коливається в залежності від зміни курсу. Можливе зниження вартості упаковки в перспективі декількох місяців через потенційне зниження попиту, викликаного кризою.

г) і ґ) Витрати на виробництво, дистрибуцію і логістику у вітчизняних виробників навряд чи впадуть або виростуть найближчим часом. Для зарубіжних товарів ці складові, як завжди, зав'язані на курс гривні.

Таким чином можна зробити висновок: сукупна валютна вартість всіх компонентів, що впливають на ціну моторних олив, в перспективі найближчих 2-х місяців залишиться досить стабільною з невеликою тенденцією до зниження в основному за рахунок невеликого падіння цін на базові оливи. Подальше зниження ціни базової оливи (в червні й далі) спричинить за собою зниження цін і на готові оливи, але процес здешевлення на внутрішньому ринку України точно не буде швидким, тому що є багато інших різноспрямованих факторів, що впливають на вартість оливи, особливо валютні ризики.

Інормація надана компанією «СП Юкойл», виробником мастильних матеріалів YUKO.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое