BEG-AUTO/БЕГ-АВТО (Вінниця): дистриб'ютор автозапчастин. Інтерв'ю з власником компанії
autoExpert » СТАТЬИ » Автокомпоненты » BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаментіЕкономіка країни рухається далі і імпортери та гуртові компанії відіграють у цьому значну роль та впливають на темп руху. Про сегмент запчастин для наймасовіших автомобілів, переважно ще радянського автопрому, я знаю набагато менше, ніж про запчастини та бренди для іномарок, а також про їх дистриб'юторів. Мою прогалину у цих знаннях терпляче заповнював Євген Бєглий, співвласник сімейного бізнесу - вінницької компанії BEG-AUTO.

Шановні читачі, зважте на те,що інтерв'ю у Євгена я взяв ще до нового року, а публікувати його ми вирішили тільки зараз. Тож - вносимо до тексту деякі уточнення і пропонуємо до ознайомлення.

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

- Євгене, з чого починалася ваша з батьком компанія?

- З авторинку, у 90-х роках, як і у багатьох наших сьогоднішніх колег. Спершу торгували навіть не запчастинами – всякий товар возили із Польщі, Росії. Потім вже пішли запчастини. З нашого Вінницького агрегатного заводу якісь бензонасоси возили то до Польщі, то до Угорщини. Те, що привозили з Європи до Вінниці – продавали з капота автомобіля на авторинках, потім на авторинку у т. зв. «ракушці», а десь у 2003-2004 році у нас з'явився гуртовий склад на вулиці Чехова. Спочатку до нас приїжджали «затарюватися» люди з районів, потім розпочався етап із розвезенням запчастин – тоді це була нова модна тема. Зараз ми покриваємо розвезенням приблизно 80 відсотків території України.

Шлях був довгим. Як у багатьох. Це тільки золоті хлопчики відразу з памперсів - до кабінету. А у нас - все як годиться...

Ви прослухали короткий курс історії українського бізнесу торгівлі запчастинами :).

- До якої спеціалізації ви дійшли?

- Можна сказати, що ми не прийшли, а просто в ній залишилися - запчастини для наймасовіших автомобілів.

У нас відразу все було налаштовано під гурт. З ринку діяльність перейшла на невеликий склад, стали паралельно розвивати розвезення (сьогодні це називається логістикою). Наш основний клієнт – роздрібна точка в районних центрах, а також у селах.

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

- Автосервіси також ваші клієнти?

– Ні. У темі найдешевших запчастин для автомобілів починаючи з "ВАЗів", "ГАЗів", "Москвичів" та "Таврій" - це не працює. Вони купують в автомагазинах. І якщо розібратися, то не так і багато в районах тих автосервісів. Багато хто ремонтується сам або у сільського майстра, якого важко назвати автосервісом. І автовласники здебільшого запчастини йому самі провозять.

А ті сервіси, які «підросли», вже можуть або при СТО магазин зробити, або безпосередньо замовляти у компаній, як наша. Але їх набагато менше.

Більше інтерв'ю з цікавими персонами з ринку Автомотів Афтермаркет, власниками бізнесу, заводів, світових брендів в рубриці Автобізнес в обличчах.


Запчастини на ці автомобілі – наша основа.

Ну і на вантажну техніку продаємо: ГАЗ, ЗІЛ, КАМАЗ – все, що працювало та ще працює в полях та на дорогах.

- А ви відчуваєте, що їхні річні пробіги падають і їх стали менше ремонтувати?

- Може й так. Але ми все одно ростемо: у будь-якому випадку за рахунок території, а також за рахунок тих наших «колег по цеху», хто з тієї чи іншої причини сходить з дистанції.

Говорили, що цим машинам «ще років десять»... і все. Але кульові опори на "жигулі" як продавалися, так і продаються.

- Чи можна сказати, що у вашому сегменті спостерігається певна монополізація: невеликі оператори закриваються, а ви приростаєте?

- Немає поки що ніякої монополізації – конкуренція дуже сильна. Просто ми вважаємо, що все робимо правильно, тому розвиваємось і набираємо обертів.

- Який відсоток товарів/брендів ви імпортуєте, а який берете в Україні?

- У нас 100 тисяч найменувань, з них ми завозимо 5-6 тисяч. А все інше купуємо в імпортерів та українських заводів, яких, на щастя, достатньо. Купуємо виключно у тих, хто виробляє якісну продукцію.

- Ви можете назвати бренди у вашому портфелі, які є для вас пріоритетними?

- Як я вже сказав, у нас 100 000 SKU і виділити щось серед більш ніж сотні брендів і серед того, що навіть брендом назвати не можна, але воно робоче і приносить дохід – складно.

Я просто змалюю, як влаштований цей ринок.

Так історично склалося, що Харків був перевалочною базою для запчастин із Росії. Адже в нас історично практично весь автопарк був – з Росії. В Україні що? Тільки КрАЗ та ЗАЗ. Так воно все ще й катається: "москвичі", "жигулі", "вісімки", "дев'ятки".

У Харкові – ринок «Лоск» і багато компаній, що спеціалізувалися на запчастинах для цих автомобілів. І вони (все вже в минулому часі) мали прямі контракти із заводами в Орлі, Белебеї тощо. У когось був ексклюзив від деяких знакових російських заводів. А запчастини від інших заводів уже не було сенсу імпортувати – суцільний демпінг.

- Тому ви не сильно прагнете імпорту, а більше налаштували логістику.

– Так, тому що для імпорту треба розібратися, чого ми хочемо. Якщо забезпечувати максимальним асортиментом точку в магазині, то складно на 100 000 найменувань імпортувати. Здебільшого треба докуповувати тут в Україні.

Наша робота направлена на те, щоб надати автомагазину максимальний асортимент, щоб було все, навіть найдешевші ремкомплекти, які просить ринок.

– До останнього болтика?

- Саме так – до останнього болтика. А у українських імпортерів автозапчастин із Росії було лише по 10-15 тисяч найменувань «імпорту», решту – докуповували за місцем, в Україні.

- Вони працювали і працюють здебільшого в режимі імпортера. А ви – у режимі дистриб'юторського логістичного мультискладу.

- Ну, мабуть, у модних термінах це так і є. Відсотків 10% максимум – це у нас свій імпорт (Китай, була Росія, щось ще, був навіть прямий контракт із АВТОВАЗОМ), а 90% – від українських імпортерів та заводів.

- Для Daewoo, Chevrolet?

- Так, це вже той же сегмент.

- Що далі?

- Хімія, оливи, аксесуари – активно розширюємо асортимент. І паралельно розвиваємо тему «іномарки». Тому що «вази» ще 5-10 років їздитимуть. Ну, нехай 15-20. Проте в нових реаліях – прогнозувати важко. Тож дивимося на наймасовіші іномарки.

– Деталі кузова на масові авто теж закриваєте повністю?

– Ні. По кузовщині є у нас у Вінниці компанія, яка спеціалізується лише на кузовних деталях. Ми продаємо їхній товар. У нас налагоджена з ними взаємодія на кшталт dropshipping.

– У яких регіонах ви сильні?

- Центр України і далі радіально. Глибоко до Карпат та Закарпаття не їдемо. У Харкові та Запоріжжі у нас традиційно сильні конкуренти.

Але, я думаю, якщо взяти всіх наших конкурентів, немає нікого з асортиментом ширше.

- По суті, ви унікальна компанія щодо асортименту.

- Так, ми так думаємо, що наша перевага в тому, що ми забезпечуємо клієнтів максимально широким асортиментом. Ну і ціни: для постійних клієнтів діє система знижок. Але що роблять конкуренти, коли їм треба «зайти в точку»?! Такого асортименту у них нема, чим взяти?!

- Демпінгом.

- Саме так. Але це не працює в довготривалій перспективі. А ми намагаємося не демпінгувати, адже тоді просто втрачається сенс бізнесу.

- У вас написано на сайті про 5000 клієнтів.

– Вже більше.

- Є приклади, коли компанія «прокачує» себе на одній темі в рамках країни, а потім докидує до цього маховика, який вже розкручений досить потужно, наступну тему. Ви до цього готуєтеся чи розширюєтеся повільно?

- У чомусь – ретельно готуємось для стрибка, а в чомусь – повільно розширюємося, постійно щось вводимо. Той самий напрямок ГБО – раніше не було, а ось уже близько чотирьох років – є. ГБО – цікавий ринок. Ще якісь теми в агро, якісь більш універсальні речі. Ми розуміємо, що «жигулі» не вічні, і треба щось універсальне, якісь аксесуари. На диво, у нас активно продається паливозаправне обладнання, тому що, наприклад, багато АТП роблять свої міні-АЗС.

- Скільки у вас аналітиків для того, щоб це все провертати?

- У нас менеджер по закупівлі – він і є аналітик. По напрямкам. У районі 15 людей.

- А яка загальна кількість працівників?

– Близько 300.

– Філії є?

- Так, але поки що без складів. Це місцеві офіси, де працюють окремі регіональні бригади менеджерів - для кращої комунікації з клієнтами. А також це місцеві логістичні центри - для швидкості і мобільності доставки товару. Здебільшого, наша концепція спирається на автомобільну логістику: у регіони – більшими автомобілями, далі за місцем – меншими.

– Ви продовжуєте збільшувати клієнтську базу? Чи ви всіх і всі вас знають?

- У нашій темі важко всіх знати. Ми навіть на Вінниччині не з усіма працюємо – з нами працює 80-90%. З усіма не виходить: десь хтось спільної мови не знайшов, десь ще щось… Учора проїхав торговий, а сьогодні нова точка відкрилася.

– Скільки машин у вас працює на маршрутах?

- Понад 50 машин. Маршрути побудовані та парк підібраний за вантажопідйомністю так, щоб забезпечувати максимальну мобільність та швидкість доставки. Іноді для цього потрібно більше людей (водіїв), але швидкість доставки – це ключова перевага.

- Отже, ми підійшли до теми «іномарок».

- Так, як я вже казав, ми розуміємо, що без цього напрямку – далі ніяк.

Але тут складніше - ринок сформувався давним-давно. І вже без детально пропрацьованої стратегії не можна входити.

- Тобто, чи можна сказати, що ви ще не стартували?

- Не зовсім так. У нас вже більше трьох років працює стіл замовлень (8 осіб), які збирають статистику. І паралельно формується склад – вже більш ніж на 8000 SKU. Готуємо сайт із системою підбору та оформленням замовлень. Придивляємось до брендів. І вже готові форсувати закордонні прямі контракти.

– Опишіть свій власний бренд.

- У нас є стратегія: ходові речі, які можна зробити в Україні а також замовити в Китаї, випускати під власним брендом BEG LINE. У ньому вже понад 400 SKU. Плануємо кілька лінійок за якістю та ціною – так вимагає ринок.

Однак у світлі останніх подій розуміємо, що форсувати розвиток свого власного бренду зараз складно та буде складно ще якийсь час. Тому – починаємо робити наголос на імпорті товару з Європи. І запрошуємо до співпраці закордонні бренди.

Бесіду вів Олександр Кельм

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті

BEG-AUTO: розширення на міцному фундаменті


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Популярное

Календарь

«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое