Особливості та переваги системи GDI – внесок Bosch
autoExpert » СТАТЬИ » Автокомпоненты » Особливості та переваги системи GDI – внесок Bosch

Особливості та переваги системи GDI – внесок Bosch

На сьогодні надійність і паливна економічність – серед головних вимог до автомобілів. Проте сучасні реалії, зокрема зміни в законодавстві та регуляторній політиці, змушують автовиробників враховувати й екологічну складову. Ось чому вони шукають і знаходять альтернативи традиційним рішенням. Одна з них – система безпосереднього впорскування пального, більш відома як GDI.

Особливості та переваги системи GDI – внесок Bosch

Скорочення GDI означає Gasoline Direct Injection, або «безпосереднє впорскування пального». Ключова відмінність цього типу двигунів – пальне в них під великим тиском впорскується прямо в циліндри, а не у впускний колектор. Це в чомусь ріднить GDI-системи одночасно з традиційними бензиновими інжекторними та з дизельними. Наприклад, паливний насос високого тиску, або ПНВТ, який використовується для створення потрібного тиску в паливній рампі, успадкований GDI саме звідси.

Щоб пояснити особливості та переваги GDI-систем, потрібно пригадати теорію. Для горіння бензин повинен змішуватися з повітрям у певній пропорції. Оптимальним вважається співвідношення повітря та бензину в пропорції 14,7: 1. Бідніша суміш (тобто та, де кількість повітря більша за оптимальну) гірше загоряється. Багатша (тобто та, де перевищено кількість бензину) гірше згоряє, тобто залишає після себе більше шкідливих викидів.

Істотна особливість систем з безпосереднім упорскуванням – важлива роль електронної начинки в їх роботі.
Всі параметри бензинової суміші за допомогою численних датчиків контролює ЕБУ. Залежно від умов (навантаження на двигун, швидкості, характеру їзди тощо) він гнучко підлаштовує роботу всієї паливної системи, щоб оптимізувати склад суміші та режим її подачі.

Особливості та переваги системи GDI – внесок Bosch

Які переваги дає технологія безпосереднього впорскування?
Такі двигуни економніші, оскільки дозволяють точно дозувати кількість і склад пального, що подається.
Відповідають вищим екологічним стандартам, адже дозволяють домогтися максимально повного згоряння паливо-повітряної суміші.

Ще одна особливість – підвищена вимогливість до якості бензину. Так, низькоякісне пальне може призвести до передчасного зношування форсунок: вони забиваються, а розібрати та почистити їх часто неможливо – тільки замінити на нові. Страждає від неякісного пального й ПНВТ (особливо у двигунах старого покоління): будь-які сторонні домішки в складі підсилюють абразивне зношування його деталей.

Для вітчизняних автовласників якість пального – питання особливо актуальне. Однак це не привід оминати автомобілі з системами безпосереднього впорскування. Сьогодні ремонт GDI-систем цілком доступний – в першу чергу завдяки тому, що провідні виробники, наприклад, компанія Bosch випускають відповідні запчастини не тільки для постачання на конвеєри найбільших європейських і азійських брендів, але й для ринку післягарантійного обслуговування. І мова йде не тільки про форсунки або насоси високого тиску, але й про дрібниці, такі як комплекти ущільнювачів або кріпильних елементів. А щоб ремонтом таких складних систем займалися підготовлені фахівці та сертифіковані автомайстерні, Bosch надає все необхідне: від навчальних програм і детальних інструкцій у відео- та текстовому форматі до наборів інструменту та діагностичного обладнання.

Особливості та переваги системи GDI – внесок Bosch

Таким чином, системи безпосереднього впорскування пального в автомобілях з бензиновими двигунами чим далі, тим більше зустрічаються на наших дорогах. Це цілком справедливо: переваги, які вони забезпечують, гідні того, щоб ними користуватися. А чим більше їх на дорогах, тим частіше вони будуть зустрічатись автомеханікам сервіс-центрів та незалежних СТО.

Більше інформації про компанію Bosch та її дистрибьюторів читайте за посиланням...


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Июль 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое