70 років Bosch в інжекторних системах
autoExpert » СТАТТІ » Автокомпоненты » Від літака до авто: 70 років Bosch в інжекторних системах

Від літака до авто: 70 років Bosch в інжекторних системах

  • Прочитано: 1043
  • Дата: 6-09-2021, 15:05
  • Print
Карбюраторні системи впорскування залишилися в далекому минулому. Останні 20-30 років упевнене лідерство тримає інжекторна система впорскування пального. Про її переваги, тонкощі експлуатації та обслуговування розповідають експерти Bosch, компанії-піонера систем прямого впорску.

Від літака до авто: 70 років Bosch в інжекторних системах

Особливості та плюси інжекторного впорскування
Головний недолік карбюраторних двигунів – складнощі з точністю дозування паливно-повітряної суміші. Через це двигуну може або бракувати потужності або, навпаки, він отримає надлишок пального, що, серед іншого, погіршує показники викидів CO2. Вони можуть бути настільки великими, що сьогодні двигуни цього типу вже просто не відповідають чинним екологічним стандартам.

В інжекторних двигунах цих недоліків вдалося позбутися. За дозування пального, яке надходить до камери згоряння, в них відповідає електронний блок керування (ECU). При цьому за допомогою цілої системи датчиків він відстежує безліч важливих параметрів: від витрати повітря та кількості вільного кисню у вихлопних газах, тиску та температури двигуна до положення колінвала та дросельної заслінки. Саме ж впорскування пального в повітряний потік відбувається примусово – за допомогою форсунок-інжекторів.

Небагато людей знають про те, що спочатку інжекторне впорскування застосовували в авіаційних двигунах ще у 1916 році (двотактовий двигун Отто Мадера для літаків "Юнкерс"). Однак згодом в авіації його витіснили реактивні двигуни. Разом з тим з 1951 року інжекторні системи упорскування почали застосовуватися в автомобілебудуванні. Це були механічні системи безпосереднього впорскування виробництва компанії Bosch. Активний розвиток інжекторних систем подачі пального почався в 70-х рр. XX століття. А до початку 2000-х вони практично повністю витіснили карбюраторні.

Для цього існує безліч причин. Ось лише основні:

1. Більш економічна витрата пального – завдяки точному дозуванню паливно-повітряної суміші.
2. Зниження токсичності вихлопних газів – завдяки оптимізації складу паливно-повітряної суміші та контролю її згоряння.
3. Збільшення потужності двигуна – завдяки оптимальному наповненню циліндрів і підвищенню крутного моменту.
4. Поліпшення динаміки двигуна – завдяки можливості відстежувати зміни навантаження та гнучко змінювати параметри паливно-повітряної суміші.
5. Легший запуск у будь-яку погоду та скорочення часу попереднього прогріву двигуна – завдяки точному дозуванню пального.
6. Надійність і довговічність.

Від літака до авто: 70 років Bosch в інжекторних системах

Типи інжекторних систем
Залежно від способу подачі пального всі наявні сьогодні інжекторні двигуни можна розділити на три основні типи. Це системи центрального, розподіленого та безпосереднього (прямого) впорскування.

1. Перші – найпростіші за своєю будовою: місцем упорскування пального є впускний колектор, звідки вже готова паливно-повітряна суміш розподіляється по циліндрах двигуна. Саме з центрального впорскування починався розвиток сучасних інжекторних систем. Однак досягти рівномірного розподілу пального в циліндрах (а відтак і достатньої ефективності двигуна), виявилося складно. Тому системи моновпорскування згодом поступилися місцем досконалішим рішенням.

2. Ними стали системи розподіленого та безпосереднього впорскування. У системах з розподіленим упорскуванням кількість форсунок відповідає кількості циліндрів двигуна: впорскування відбувається окремо для кожного, хоча й здійснюється в той самий впускний колектор. Залежно від режиму роботи форсунок упорскування може відбуватися одночасно, попарно-паралельно або фазовано.

На відміну від всіх інших, системи безпосереднього впорскування подають пальне не у впускний колектор, а безпосередньо в циліндри двигуна. Це найефективніше, але водночас технічно складніше, вимогливіше до якості пального та недешеве в реалізації рішення. Тому застосовується воно тільки в дуже потужних і дорогих автомобілях.

Від літака до авто: 70 років Bosch в інжекторних системах

Основні несправності та їх причини
Про збої у роботі системи попереджає сигнальна лампочка Check Engine на приладовій панелі. Більшість поломок інжекторної системи викликані проблемами в роботі датчиків і станом форсунок, які можуть вийти з ладу через неякісне пальне або відсутність звички зливати залишки пального разом з водою та брудом з бензобака. Щодо датчиків, то самі пристрої ламаються рідко. Значно частіше виникають проблеми в їх електричному колі, наприклад, коли пошкоджується проводка або перегорають запобіжники.

Від літака до авто: 70 років Bosch в інжекторних системах

Самостійно виявити та усунути проблему, навіть найпростішу, без спеціальних навичок обладнання не вийде. Інжекторні системи досить складні, для їх діагностики та ремонту потрібна допомога фахівців. Тому як тільки помітили, що двигун почав працювати нерівно (гірше заводитися, смикатися при їзді або «плавати» на холостих обертах), зростає споживання пального, експерти радять не зволікати з візитом на СТО. Звертатися краще туди, де є все необхідне для діагностики та ремонту інжекторних систем, зокрема спеціальне обладнання.

Від літака до авто: 70 років Bosch в інжекторних системах

Одним з основних постачальників систем інжекторного впорскування на конвеєри різних автовиробників є Bosch. Відповідно компанія також виробляє інструменти для їх обслуговування. Одна з недавніх новинок – набір BTG 5120, за допомогою якого можна здійснювати професійне обслуговування та ремонт поширених клапанних форсунок HDEV5 і HDEV6. Як ми вже говорили, саме проблеми з форсунками – одна з найпоширеніших несправностей систем упорскування. Звернувшись до мережі автомайстерень "Бош Авто Сервіс", клієнти завжди можуть розраховувати на фахову допомогу від професіоналів.

Від літака до авто: 70 років Bosch в інжекторних системах

Більше інформації про компанію Bosch та її дистриб'юторів читайте за посиланням...


Шановний відвідувач сайту www.autoexpert-consulting.com. Якщо ви професіонал ринку автосервісу та торгівлі автозапчастинами, оливами тощо – ви маєте змогу безкоштовно користуватися послугою Hotline autoExpert за телефоном гарячої лінії +38 067 537 82 42.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвипуски

Календар

«    Март 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опитування

Напрямок вашого бізнесу

Продаж автомобілів
Автосервіс
Гуртова торгівля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевезення
Інше