Дайте дизелю шанс! Denoxtronic плюс AdBlue проти викидів NOx
autoExpert » НОВОСТИ » Химия, косметика » Дайте дизелю шанс! Denoxtronic плюс AdBlue проти викидів NOx

Дайте дизелю шанс! Denoxtronic плюс AdBlue проти викидів NOx

Які б рішення щодо продажу нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння не приймали уряди різних країн світу, на дорогах залишається велика кількість автомобілів з ДВЗ. А у багатьох сферах (комерційних перевезеннях, будівництві, сільському господарстві та інших) гідної альтернативи дизельним двигунам немає. При цьому їхня доля сьогодні багато в чому залежить від того, наскільки ефективними будуть системи очищення відпрацьованих газів.

В умовах високих температур усередині циліндрів двигуна при згорянні пального утворюється велика кількість шкідливих з'єднань. Для дизельних двигунів особливо важливо забезпечувати вимоги щодо викиду оксидів азоту через особливості процесу горіння. Від тоді як з конвеєра зійшла перша дизельна вантажівка ще 1924 року, технології очищення відпрацьованих газів постійно вдосконалювалися, проте ця проблема залишається актуальною й досі.

Дайте дизелю шанс! Denoxtronic плюс AdBlue проти викидів NOx

Одне із найефективніших рішень запропонувала компанія Bosch. Її розробка – система очищення відпрацьованих газів Denoxtronic – сьогодні використовується у більшості сучасних дизельних автомобілів та іншої техніки.

Система Denoxtronic дозує і впорскує під тиском 32,5-процентний водний розчин карбаміду (запатентована назва AdBlue) в потік відпрацьованих газів. У ньому шкідливі оксиди азоту перетворюються на воду за допомогою каталітичного нейтралізатора методом селективної каталітичної нейтралізації (SCR). Тим самим токсичність газів, що відпрацювали, знижується. Роботою системи керує окремий блок, який стежить за тим, скільки AdBlue та з якою періодичністю має подаватися в потік відпрацьованих газів залежно від фактичних умов роботи двигуна й складу відпрацьованих газів.

Дайте дизелю шанс! Denoxtronic плюс AdBlue проти викидів NOx

При всіх своїх вигодах розчин AdBlue відрізняється підвищеними вимогами до умов експлуатації: навіть найменше забруднення порушує хід хімічної реакції, а присутність у розчині небажаних домішок може вивести з ладу каталізатор і всю систему взагалі. Для захисту інжектора в модулі дозування системи Denoxtronic від забруднень застосовується особливий фільтр.

Фільтр системи Denoxtronic забезпечує високий ступінь очищення завдяки мікропористій структурі фільтрувального елемента зі спеціальним просоченням. Конструкція наповнювача фільтра – часта «гармошка» з мікроволокна, просоченого спеціальною смолою, – створена таким чином, щоб максимально збільшити площу робочої поверхні та накопичувальну здатність фільтра.

Дайте дизелю шанс! Denoxtronic плюс AdBlue проти викидів NOx

Водний розчин сечовини AdBlue є доволі агресивною речовиною. Тому матеріали фільтра, з одного боку, повинні витримувати його вплив, а з іншого, бути достатньо нейтральними, щоб не взаємодіяти з розчином, який очищають. І хоча до їхньої якості висуваються підвищені вимоги, термін служби фільтрів Denoxtronic все ж таки має обмеження. Через кожні 120 – 320 тис. км (залежно від регламентів технічного обслуговування тієї чи іншої моделі автомобіля) їх необхідно міняти. Періодичність такої заміни визначається автовиробником і порушувати встановлені терміни не слід, адже це може призвести до вартісного ремонту усієї системи. Крім того, у разі проблем у роботі каталітичного нейтралізатора (SCR) блок керування двигуном може обмежити потужність двигуна або навіть повністю блокувати можливість його запуску. Так що іншого способу забезпечити надійну роботу системи, крім своєчасної заміни фільтра, не залишається.

Дайте дизелю шанс! Denoxtronic плюс AdBlue проти викидів NOxДайте дизелю шанс! Denoxtronic плюс AdBlue проти викидів NOx

Експерти звертають увагу на те, що після встановлення нового фільтра систему необхідно активувати наново за допомогою спеціального обладнання. Тому замінювати фільтр Denoxtronic, що відпрацював свій ресурс, на новий рекомендується в умовах спеціалізованої СТО.

Більше інформації про компанію Bosch та її дистриб'юторів читайте за посиланням...


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Июль 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое