Гальмівний супорт: ознаки несправності та правила обслуговування від Bosch
autoExpert » СТАТЬИ » Автокомпоненты » Гальмівний супорт: ознаки несправності та правила обслуговування від Bosch

Гальмівний супорт: ознаки несправності та правила обслуговування від Bosch

Більшість сучасних автомобілів оснащені дисковими гальмами з простим принципом дії: гальмівні диски встановлюються на колісні маточини та обертаються під час руху автомобіля. Один або кілька поршнів у гальмівному супорті перетворюють гідравлічний тиск на механічне зусилля, яке притискає гальмівні колодки до дисків. У результаті виникає сила тертя, що сповільнює обертання колеса.

Гальмівний супорт: ознаки несправності та правила обслуговування від Bosch

В автомобільному будівництві використовуються супорти двох типів: фіксовані та плаваючі. У більш поширених плаваючих супортах поршень розташований у рухомому корпусі й притискає внутрішню колодку безпосередньо до гальмівного диска. Реактивна сила, що виникає при цьому, переміщує корпус і опосередковано впливає на зовнішню колодку, що також контактує з диском. На задній осі механізм з плаваючим супортом часто випускається з вбудованим стоянковим гальмом.

Як довго служать гальмівні супорти?
Автомобільні гальма часто піддаються екстремальним навантаженням. Наприклад, при гальмуванні до повної зупинки зусилля багаторазово перевищує потужність двигуна, а між колодкою та диском виникають температури понад 750 °C. Довго й надійно служити в умовах таких термічних і механічних навантажень можуть тільки продукти найвищої якості.

Супорт дискового гальма – це найміцніший і найнадійніший компонент гальм, тому цілком очікувано, що прослужити він повинен стільки ж, скільки й автомобіль. При належному догляді термін служби гальмівних супортів – від 120 000 до 160 000 км або 10 років. Однак це загальна оцінка, для кожного окремого автомобіля вона може відрізнятися. Адже термін служби гальмівних супортів залежить від декількох факторів:
індивідуальна манера водіння;
дорожні та погодні умови;
періодичність і якість обслуговування та ін.

Ознаки несправного гальмівного супорта
1. Автомобіль тягне в бік. При натисканні на педаль гальма всередині супорта один або кілька поршнів переміщаються всередину та назовні у відповідь на гідравлічний тиск головного гальмівного циліндра (насоса). Якщо поршень в одному з гальмівних супортів переднього колеса заклинить через бруд, сміття або корозію, гальмівні колодки або не увійдуть у контакт з диском, або не зможуть звільнити його. В такому разі при гальмуванні автомобіль буде тягнути в сторону.
2. Скрип або металевий шум тертя. Якщо гальмівний супорт заїдає, в області пошкодженої деталі можуть чутися шуми. На відміну від шумів, пов'язаних зі зношеними гальмівними колодками (вони виникають при натисненні педалі гальма), цей симптом може виникати, коли гальма не використовуються.
3. Нерівномірний знос гальмівних колодок. Якщо супорт несправний, велика ймовірність того, що гальмівні колодки будуть зношуватися нерівномірно. Якщо помітили, що гальмівні колодки з одного боку автомобіля зношені не так само, як з іншого, швидше за все, супорт несправний.
4. Витік гальмівної рідини. Оскільки гальмівний супорт функціонує в результаті гідравлічного тиску, будь-які слабкі місця в системі можуть викликати витік гальмівної рідини. Мокра масляниста пляма може вказувати на негерметичний супорт.
5. Гуркітливий звук. У рідкісних випадках кронштейн, що утримує супорт, може зламатися та викликати гучний брязкітливий звук. Гальма можуть блокуватися на цьому колесі. У такому разі керувати транспортним засобом не можна.

Гальмівний супорт: ознаки несправності та правила обслуговування від Bosch

Якщо проявилась будь-яка з перелічених вище ознак несправного гальмівного супорта, потрібно звернутися до майстерні, що спеціалізується на ремонті та обслуговуванні гальмів, наприклад, до «Бош Авто Сервіс». Кваліфікований фахівець повинен оглянути всю систему, щоб вчасно виявити несправність і запобігти серйознішим проблемам. Зайве нагадувати, що справність гальмівної системи – запорука безпеки водія пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

Які гальмівні супорти вибрати для заміни?
Якщо після огляду та очищення супортів на їх робочих поверхнях виявлено явні сліди зносу – канавки, борозни, відколи – деталі слід замінити. При виборі нових гальмівних супортів важливе значення має бренд виробника. За можливості слід надати перевагу тим компаніям, які займають провідні позиції у виробництві гальмівних систем. Скажімо, компанія Bosch вже понад 90 років задає стандарти безпеки та робить вагомий внесок у розвиток технологій гальмівних систем. Саме Bosch зіграла свого часу визначальну роль у розробці й впровадженні в серійне виробництво не тільки електронних систем безпеки ABS і ESP, а й інших компонентів гальм. Наприклад, супортів ZOH (ZeroOffsetHarmonised), що збільшують термін служби гальм і поліпшують їх вібраційні та шумові характеристики завдяки особливій конструкції пружин колодок. Гальмівні компоненти Bosch, зокрема супорти, піддаються тим же функціональним і якісним випробуванням, що й оригінальні деталі. Наприклад, їх перевіряють на стійкість до вологи та бруду, тестують на ефективність в умовах снігу й льоду в випробувальному центрі у Швеції. При виготовленні супортів використовується якісна сировина та сучасні технології. Наприклад, корпус супортів часто виготовляється з алюмінію, що забезпечує оптимальне співвідношення ваги та міцності.

Гальмівний супорт: ознаки несправності та правила обслуговування від Bosch

В асортименті Bosch з майже 2000 артикулів представлені як стандартні супорти дискового гальма для більшості типів транспортних засобів, так і гальмівні супорти Bosch eXchange – відновлені вироби, аналогічні з новими по надійності, продуктивності та гарантією як на нові супорти. Це ідеальний вибір, якщо потрібно встановити високоякісні деталі, заощадити на частому ремонті дешевих no-name компонентів або якщо гальмівні супорти автомобіля зняті з виробництва.

Гальмівний супорт: ознаки несправності та правила обслуговування від Bosch

Якщо достатньо обслуговування: які компоненти використовувати?
При ремонті супортів Bosch рекомендує обов'язково робити заміну всіх деталей, які швидко зношуються та призводять до появи шуму або неналежної роботи гальмівної системи.

У програмі Bosch представлений широкий асортимент ремкомплектів супортів, зокрема близько 130 артикулів для обслуговування найбільш примхливих у роботі та встановлених на більшості автомобілів «плаваючих» супортів. Крім цього, для боротьби з корозією та шумами, при ремонті супортів, заміні дисків і колодок, важливо застосовувати відповідні мастила, наприклад, Bosch Superfit без металів і кислот. Більше про гальма та компоненти гальмівних систем Bosch можна дізнатися на офіційному сайті компанії

Більше інформації про компанію Bosch та її дистриб'юторів читайте за посиланням...


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Июль 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое