Ремонт ADAS — заробляти час. Технології DENSO з точки зору ринку автосервісу
autoExpert » СТАТЬИ » Системы автомобиля » Приходить час ремонтувати ADAS? Технології DENSO з точки зору ринку автосервісу

Приходить час ремонтувати ADAS? Технології DENSO з точки зору ринку автосервісу

Усе більше автосервісів з року в рік зустрічаються з удосконаленими системами допомоги водію ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) у своїй майстерні, адже обладнаних ними авто стає дедалі більше на дорогах і вони потребують обслуговування та ремонту. У 2019 році країни ЄС досягли попередніх домовленостей про обов’язкове оснащення системами ADAS усіх нових автомобілів, починаючи з 2022 року. Ця інноваційна технологія безпеки вже серед лідерів за темпами зростання на ринку діагностики автомобілів і тепер входить до базової комплектації більшості марок та моделей автомобілів. Для незалежних СТО, що мають відповідне обладнання та необхідні знання в цих системах, поширення ADAS надає можливість отримання додаткових прибутків, особливо з урахуванням удосконалення автономних автомобілів. Фахівці DENSO, провідного розробника та постачальника рішень ADAS, пояснюють, чому важливо розбиратись в цьому же зараз.

Приходить час ремонтувати ADAS? Технології DENSO з точки зору ринку автосервісу

Що таке ADAS?
Системи ADAS були створені для підвищення безпеки пасажирів та полегшення керування автомобілем. Використовуючи можливості сенсорів під’єднаних до Інтернету речей, технологія ADAS допомагає уникати зіткнень та дТП, у режимі реального часу попереджаючи водіїв про потенційні проблеми, здійснюючи запобіжні заходи , а в окремих випадках навіть перебираючи на себе контроль над автомобілем.

Поточний ринок ADAS можна в цілому поділити на дві частини: радари й камери. Декому з автомайстрів вже доводилося працювати з автомобілем, оснащеному системою ADAS, основним елементом якої є невелика спрямована вперед камера, прикріплена до лобового скла. У разі його заміни на таких автомобілях систему ADAS потрібно заново відкалібрувати з використанням відповідних діагностичних сканерів та обладнання для калібрування.

Найшвидше розвивається такий напрямок ADAS, як системи на основі радарів. Вони відстежують ділянку довкола автомобіля, виявляють «мертві» зони, пішоходів, слідкують за сигналами регулювання руху і за потреби активують екстрене гальмування. Такі системи потребують повторного калібрування після будь-яких робіт, що впливають на геометрію автомобіля, адже саме ці дані є базовими для роботи системи ADAS.

Популярність ADAS почала зростати з 2016 року, коли автовиробники були змушені оснащувати автомобілі автономними системами екстреного гальмування та системами попередження про виїзд за межі смуги руху для задоволення мінімальних вимог, необхідних для здобуття 5 зірок у рейтингу безпеки Euro NCAP. З появою автономних автомобілів значення систем ADAS під час проєктування нового автомобіля зросло ще більше.

Приходить час ремонтувати ADAS? Технології DENSO з точки зору ринку автосервісу

Технологія, що пропонує зовсім інші враження від керування
Більшість сучасних систем ADAS розраховані на втручання тільки в потенційно небезпечних ситуаціях, але автономні автомобілі намагаються радикально змінити враження від керування, тож технологію ADAS потрібно удосконалювати.

Нові технології мають забезпечувати можливість автономного керування на високих швидкостях, поки пасажир зосереджуватиметься на інших справах, як-от робота або читання. Системи ADAS мають працювати за будь-яких умов руху, уповільнювати автомобілі в заторах та забезпечувати прискорення після їхнього проїзду. Крім того, з часом, коли автомобілі будуть перетворюватись на мобільні офіси, пересувне житло та зону релаксації, ADAS таких автомобілів має забезпечувати відстеження місцевості на 360? довкола автомобіля. У майбутньому системи датчиків взаємодіятимуть із захищеними автомобільними обчислювальними платформами високої потужності та штучним інтелектом, підтримку яких забезпечуватиме захищена хмарна інфраструктура.

Приходить час ремонтувати ADAS? Технології DENSO з точки зору ринку автосервісу

Лідерство у сфері автономних технологій
Прагнучи до безпечнішої автомобільної спільноти, компанія DENSO вже понад 20 років очолює рух, спрямований на створення автономного керування. Зусилля компанії зосереджені на розробленні продуктів і технологій, що сприяють безпеці водія та підвищують ефективність дорожнього руху.

Діяльність DENSO у цьому напрямку почалася з розроблення технології, яка б дала змогу водію зберігати контроль над автомобілем і водночас забезпечувала підтримку функцій авто, що мінімізують ризик зіткнення. Саме за таким принципом у наш час функціонують більшість систем ADAS. Масштабні дослідження були зосереджені у сфері автомобільних радарів і датчиків, завдяки чому компанія DENSO змогла розробити технологію, що виявляє та розпізнає потенційні ризики ще до того, як вони стануть загрозами.

Протягом кількох останніх десятиліть компанія працювала над створенням деяких найбільш інноваційних технологій ADAS, зокрема першої у світі двовимірної системи виявлення та вимірювання відстані за допомогою світла (LIDAR), що з’явилась у 1996 році. Понад двадцять років тому DENSO представила лінійний радар, що сканує ділянку перед автомобілем по горизонталі для виявлення потенційних ризиків зіткнення.

До інших інноваційних технологій належить розроблення першої у світі електронної системи сканування на основі радара міліметрового діапазону, що вийшла на ринок у 2003 році. Ця технологія здатна виявляти об’єкти у трьох вимірах, зокрема і предмети, що падають на дорогу згори. До недавніх розробок DENSO належить успішно запущена у 2015 році технологія V2X — система, призначена для обміну інформацією на рівні автомобіль-автомобіль та автомобіль-інфраструктура. Ця технологія DENSO здатна отримувати інформацію про зміну ситуації на дорозі на ділянках, що перебувають поза зоною безпосередньої видимості водія. Це може значно підвищити рівень безпеки через обмін інформацією між автомобілями та з об’єктами дорожньої інфраструктури, як-от світлофори, з метою зниження кількості дорожньо-транспортних пригод.

Ще одна сфера досліджень DENSO — високотехнологічні системи підтримки паркування, оптимізована функція третього рівня автономного керування. Очікується, що протягом кількох наступних років технологія самостійного паркування автомобілів на переповнених міських вулицях стане звичним явищем, а четвертий рівень розширить межі можливостей ще більше: водії зможуть безпечно і на законних підставах подорожувати з початкової точки до пункту призначення, у жодний спосіб не втручаючись у керування автомобілем.

З метою підтримки досліджень та розроблення нових технологій автономного керування четвертого рівня у 2016 році DENSO відкрила спеціалізований Центр досліджень та розроблення комп’ютерного бачення, що функціонує на потужностях компанії DENSO ADAS Engineering Services. Діяльність цього підрозділу допомагає підприємству досягати нових успіхів у розробленні надсучасних алгоритмів, що передбачають використання камер.

Приходить час ремонтувати ADAS? Технології DENSO з точки зору ринку автосервісу

Надихаючи дизайн автомобілів майбутнього
Хоча деякі технології DENSO поки що перебувають на шляху до виходу на масовий автомобільний ринок, вони вже відіграють ключову роль у перевірці можливості впровадження нових програм для автономних автомобілів по мірі того, як стандартизовані системи ADAS розвиваються до рівня, необхідного для випуску на ринок.

Для незалежного ринку запасних частин ADAS являє собою технологію, з якою станції техобслуговування часто стикаються вже зараз, а протягом кількох наступних років ця технологія неминуче стане звичним явищем. За умови інвестицій у відповідне обладнання та навчання незалежні фахівці з ремонту цілком в змозі перетворити ці системи на додаткове джерело доходів. Крім того, завдяки провідній ролі DENSO у впровадженні інноваційних технологій автономного керування в масштабах усієї автомобільної індустрії автомобілі майбутнього будуть безпечнішими, самостійнішими і високотехнологічними, як ніколи.

Інформація про бренд DENSO і дистрибьюторів на сайті www.autoexpert-consulting.com - за посиланням...

Теги: DENSO, DENSO News

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Июль 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое