Информация о бренде OXIMO. Щетки стеклоочистителей, стенды для магазинов, СТО. Преимущества, типоразмеры, сервис. Представитель в Украине
autoExpert » СТАТТІ » Автокомпоненты » OXIMO. Секрети чистоти скла

OXIMO. Секрети чистоти скла

  • Прочитано: 2703
  • Дата: 29-12-2016, 16:11
  • Print
У великій кількості випадків існує можливість продати клієнтові, що заїхав купити запчастини або поставити автомобіль на ремонт або ТО, щітки склоочисника. Для цього треба мати під рукою прийнятну за ціною пропозицію з гарним покриттям та аргументи до регулярної заміни щіток.

OXIMO. Секрети чистоти скла

Де купити і Як продати?
Особливість заміни щіток склоочисника полягає в тому, що їх майже ніхто не міняє по регламенту, тобто завчасно. З іншого боку, вони рідко виходять з ладу обидві відразу і несподівано, а замість цього поступово втрачають свої властивості - починають розтирати бруд, пропускати смуги або стрибати по склу. При цьому, напочатку їздити ще можна, тому автовласник чекає слушної нагоди, аби прибдати нові щітки. А візит на СТО або в автомагазин з іншого приводу - це найзручніший випадок.

Звичайно, щітки можна купити і в супермаркетах або на АЗС. Але найчастіше пропозиція там може бути не ідеальною. До того ж, автовласник може не цілком розуміти, які саме щітки йому потрібні і чи підходять на його автомобіль ті, що є на полиці. А запитати зазвичай немає в кого - якщо він і «впіймає» в проході між рядами продавця супермаркету або покличе працівника АЗС, навряд чи ті є експертами в цьому питанні.

Тому порада працівникам СТО або продавцям в магазині: варто обов'язково цікавитися у клієнта станом щіток із початком сезону постійних опадів.

У незадовільній роботі склоочисників можуть бути винні не тільки щітки. Причина може критися в масляній плівці на лобовому склі, механічному пошкодженні коромисла механізму склоочисника або недостатній фіксації важеля. Якщо склоочисники працювали нормально, але раптово стали з'являтися смуги на склі, то, найшвидше, в паз гумової стрічки потрапив бруд, який не дає робочій частині стрічки згинатися. Взимку можливе попадання в паз щітки води і подальше її замерзання. Досить вичистити бруд або кригу із пазу, і щітка запрацює як раніше. Однак, якщо поява смуг розвивалася поступово, це говорить про те, що леза «двірника» вже зношені - кромка щітки через пісок, бруд і пил із часом втрачає прямокутну форму.

Також пошкодження стрічки щітки може бути викликане дією занадто високої або низької температури. Якщо на склі залишаються плями або погано протерті місця - причина у зігнутому, вдавленому або ще якось деформованому лезі «двірника». Відбуваються такі деформації, наприклад, якщо автомобіль довгий час стоїть на вулиці під сонцем. Або навпаки - на морозі. Крім того, гумові щітки можуть втратити еластичність просто пролежавши на складі пару років. Для перевірки еластичності, наприклад, безкаркасної щітки, досить відвести її в бік із невеликим зусиллям та відпустити. Щітка повинна легко гнутися й негайно повертатися у початкове положення.

OXIMO. Секрети чистоти скла

Матеріал стрічки
Взагалі, склад матеріалу стрічки - окрема тема. До його складу можуть входити гума (каучук різного ступеню вулканізації), силікон і різні його сполуки (силіки). Хоча гуму отримують з того ж натурального каучуку шляхом вулканізації (введення сірки), її властивості різняться. Наприклад, органічні розчинники розм'якшують каучук і викликають його розбухання, а гума - стійка до розчинників. Каучук, взаємодіючи з киснем та іншими окислюючими реагентами, швидко старіє.

При нагріванні каучук здатний сильно розм'якшуватися і навіть розкладатися, а при охолодженні - ставати крихким. А от гума краще зберігає пружність при високих і низьких температурах, хоча, безумовно, в певних межах її еластичність змінюється. У цьому плані силікони ще кращі і перевершують гуму з еластичності, за рахунок чого щітки краще прилягають до скла. Також на ринку можна зустріти гумові стрічки з синтетичної гуми, до складу якої для зниження тертя додають графіт.

У польській компанії OXIMO, що спеціалізується на щітках склоочисника, стверджують, що знайшли відмінний, збалансований рецепт силіконово-каучукової суміші, завдяки якому щітки добре прилягають, прекрасно працюють як влітку, так і взимку, і при цьому забезпечують хороший термін служби. Завод з виробництва щіток знаходиться в Індонезії - там же, де й видобувається велика частина каучуку. Компанія спеціалізується саме на щітках склоочисника, хоча і продає деякі інші продукти «за компанію».

Природньо, працездатність щітки залежить не тільки від гумової її частини. Якщо щітка «скаче» по склу, причинами цього можуть бути неправильне налаштування механізму склоочисника, а також відрив щітки при русі автомобіля на високій швидкості (погана аеродинаміка або слабка від часу пружина). Найкраще прилягання на високих швидкостях - у безкаркасних щіток. Варто обережно налаштувати механізм склоочисника, щоб важель рухався без ривків і був під потрібним кутом. Щітка повинна бути перпендикулярною поверхні вітрового скла.

OXIMO. Секрети чистоти скла

Неправильно підібрана...
OXIMO. Секрети чистоти склаOXIMO. Секрети чистоти склаЗвичайно, ніякі налаштування не допоможуть, якщо щітка неправильно підібрана. Головне в щітці - щільне прилягання до вітрового скла. А скло в автомобілях - найрізнішого профілю. Потрібно пам'ятати, що складно виготовити універсальний склоочисник, що однаково добре прилягає до вітрового скла різних моделей авто.

Що стосується мульти-кріплень, то вони змінюють штатне положення склоочисників і можуть створювати збільшене навантаження на їх привід. Підбір щіток за розміром, а також універсальні кріплення і перехідники, на думку фахівців компанії OXIMO, - не найкращий варіант. З цієї причини OXIMO пропонує підбір щіток по моделі автомобіля за допомогою каталогу. Асортимент OXIMO покриває приблизно 80% автопарку з урахуванням кріплень і типів щіток. В OXIMO стверджують, що краще придбати щітку з потрібним кріпленням, ніж із мульти-кріпленнями, і того типу, який підходить до даного лобового скла, ніж експериментувати з довжиною і типом щітки.

Останнім часом усе більш популярними стають так звані гібридні щітки, що поєднують корпус від каркасної щітки і невисокий профіль від безкаркасної. В OXIMO також стверджують, що якщо в каталозі написано, що на конкретний автомобіль іде гібридна щітка, то її й треба ставити. Якщо каталог не дає гібридну, але автовласник хоче саме її замість каркасної або безкаркасної - можуть бути нюанси, оскільки, нагадуємо, кривизна лобового скла може не припускати використання цього типу щітки.

Ставити щітку більшої довжини аби «поліпшити оглядовість» - взагалі грубе порушення. При установці занадто довгої щітки двигуну склоочисника буде складніше приводити в рух всю цю систему, до того ж є ризик, що кінці щітки будуть нещільно прилягати до скла, через що додаткові сантиметри стрічки виявляться абсолютно марними.

OXIMO. Секрети чистоти склаOXIMO. Секрети чистоти скла
Для щіток склоочисника застосовуються різні типи кріплень. Фахівці компанії OXIMO радять не експериментувати як із довжиною щітки, так і з типом кріплення, а застосовувати щітки, передбачені автовиробником для конкретного автомобіля. Мульти-кріплення і перехідники змінюють штатне положення склоочисників і можуть створювати збільшене навантаження на їх привід. На українському сайті компаніі oximo.lviv.ua реалізована можливість підбору по моделі автомобіля, його роком випуску, типу кузова, що вигідно виділяє компанію OXIMO серед конкурентів. На даний час коректний підбір на сайті реалізований для всього асортименту щіток OXIMO для легкових автомобілів. Незабаром стане доступним такий же підбір щіток для вантажного транспорту. До речі, сьогодня OXIMO покриває весь вантажний автопарк своїм асортиментом.

Строк служби
Саме правильний підбір в поєднанні з якісною стрічкою і формою леза забезпечують тривалий термін служби щіток. Завдяки застосуванню у виробництві щіток зносостійкої гуми і рівномірному розподілу тиску по лобовому склі протягом всього терміну експлуатації, термін служби склоочисників OXIMO набагато довший, ніж у щіток багатьох марок. Очевидно, що швидкість зношування визначається багатьма факторами: погодою, особливостями експлуатації, якістю склоочищуючої рідини тощо. Однак в середньому технологія OXIMO Power Protection Plus, що робить кромку склоочисника зносостійкою, підвищує термін експлуатації щіток більш ніж на 20%. Проте, не зважаючи на високу якість і довговічність склоочисників OXIMO, виробник рекомендує міняти щітки не менше ніж один раз на рік, хоча періодичність їх заміни й не регламентується.

OXIMO. Секрети чистоти скла

Слона не побачити...
Вважається, що водій сам зобов'язаний стежити за станом щіток і при виявленні ознак зношеності (недостатньо ефективного очищення, розводів на склі тощо) міняти їх. Однак людина може вирішити, що, в принципі, і крізь розводи інші машини й пішоходів поки що видно. Якщо водій проявляє таку недбалість - в інтересах і його, і автосервісу пояснити йому всю небезпеку поїздок із брудним склом. Небезпека в тому, що не цілком прозоре скло втомлює і очі, і мозок водія.

Очевидно, що розводи на склі викликають постійні додаткові зміни фокусування очей. Але ще більш небезпечно те, що стомлюється зоровий аналізатор мозку, а з ним і вся центральна нервова система в цілому. Обробка зорової інформації поглинає більшу частину ресурсів організму, і, якщо мозок змушений постійно «добудовувати» фрагментовану картинку зовнішнього світу - ці ресурси виснажуються дуже швидко. І через деякий час водій може буквально «не помітити слона», що стоїть посеред дороги - на сітчатку ока зображення потрапило, але обробити його і передати в центр прийняття рішення зоровий аналізатор просто не встиг. Саме з такою втомою пов'язані випадки, коли ми не можемо знайти те, що лежить буквально перед носом, але одна справа, коли це трапляється на кухні, і зовсім інше - на дорозі.

Експлуатація в зимовий період
Основною проблемою експлуатації щіток склоочисника в зимовий час є те, що корпус щітки вельми чутливий до снігу і криги. Особливо сильно це впливає на роботу каркасних щіток, тому що в шарнірах досить легко може утворюватися крига, яка перешкоджає рівномірному розподілу тиску від повідця до гумової стрічки. Сама стрічка також зазнає впливу опадів і низької температури. Гума, з якої зроблена стрічка, змінює свої властивості в залежності від температури. На холоді вона стає більш крихкою і чутливою до деформацій.

Щоб продовжити термін служби щіток, поводитися з ними у зимовий час слід особливо обережно. Перед увімкненням склоочисника необхідно повністю зчистити з вітрового скла сніг і кригу, тому що інакше неминуче пошкодження гумової стрічки щітки. Якщо на автомобілі встановлені каркасні щітки, до початку роботи склоочисника також потрібно переконатися, що в шарнірах корпусу немає льоду або снігу, аби нічого не заважало їх правильній роботі. Небажано залишати сніг на поверхні вузлів склоочисника також тому, що від тепла, що надходить від лобового скла, сніг може розтанути, але з початком руху перетворритися на кригу через те, що температура навколишнього повітря нижче нуля.

У випадку з каркасними щітками можна скористатися їх зимовим різновидом - із захисним кожухом, що закриває корпус від попадання опадів. Це дозволяє сильно полегшити експлуатацію склоочисника взимку. Однак використання щітки із захисним чохлом ще не означає, що більше не треба чистити вітрове скло від снігу і криги. Чохол лише запобігає накопиченню снігу і криги у вузлах корпусу. Ще однією особливістю щітки такого типу є підвищена парусність, через що стає ускладненою експлуатація склоочисника при високих швидкостях руху автомобіля. Для любителів швидкої їзди у зимовий час такий варіант не підійде.

OXIMO. Секрети чистоти скла
Асортимент щіток OXIMO покриває 80% автопарку. Для кращого сприйняття покупцем фірмові стенди допоможуть розмістити продукцію найкращим чином відповідно до стандартів викладки товару.
Взимку також варто не забувати, що рідина омивача не повинна бути сильно розбавленою. Потрібно врахувати, що при русі автомобіля відбувається додаткове охолодження рідини, тому її концентрацію треба залишати трохи вищою, ніж рекомендується зазвичай при даній температурі навколишнього повітря. На це можуть заперечити, що використовувати рідину підвищеної концентрації виявиться набагато дорожчим, ніж розбавлену. Але не варто забувати, що взимку автомобілісти користуються омивачем набагато рідше, ніж влітку, і в сильні холоди практично не буває опадів і бруду, аби була необхідність частого використання омиваючої рідини.

Мало знати самому
Звичайно, всі ці поради знайомі професіоналам. Однак, розповідаючи їх своїм клієнтам, ви піклуєтеся про них і тим самим - підвищуєте їх лояльність до себе. Тому ймовірно, що вони знову прийдуть до вас, в тому числі і за щітками, оскільки переконаються, що при дотриманні правил експлуатації якісні і правильно підібрані щітки дійсно служать довго і справно.

Сервіс від OXIMO
На додаток до якісних щіток OXIMO пропонує своїм клієнтам хороший сервіс. Крім вищезгаданих каталогів, це технічна підтримка та експрес-доставка продукції. Якщо ви не можете знайти відповідь на своє питання на сайті або віддаєте перевагу живому спілкуванню зі службою підтримки, фахівці компанії завжди готові вам допомогти. Завдяки наявності власних складів і підтримці актуального асортименту, доставка здійснюється в найкоротші терміни. Всі склоочисники постачаються у картонній упаковці, і кожний гумовий елемент знаходиться в спецчохлі.

Підготував Іван Савельєв

Опубликовано в журнале autoExpert №1`2017. Использование материалов возможно только со ссылкой на источник.

DAN AUTO – офіційний дистриб'ютор OXIMO в Україні

OXIMO. Секрети чистоти скла


Шановний відвідувач сайту www.autoexpert-consulting.com. Якщо ви професіонал ринку автосервісу та торгівлі автозапчастинами, оливами тощо – ви маєте змогу безкоштовно користуватися послугою Hotline autoExpert за телефоном гарячої лінії +38 067 537 82 42.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

SpecialIssues

Popular

Calendar

«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

Опитування

Напрямок вашого бізнесу

Продаж автомобілів
Автосервіс
Гуртова торгівля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевезення
Інше