AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки
autoExpert » СТАТЬИ » Автобизнес в лицах » AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки

AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки

Коли розходяться глядачі, зачиняються двері, експоненти згортають свої стенди після трьох днів напруженої роботи, в павільйонах Міжнародного виставкового центру в Києві потроху стихає галас, ми спиняємось, видихаємо, розкладаємо по поличках побачене та почуте. І усвідомлюємо, скільки праці було вкладено, щоб організувати подібний івент. За три дні ми поспілкувались зі значною кількістю компаній, їхніми керівниками і технічними геніями, ознайомились з останніми новинками в світі запчастин, технологій, матеріалів для ремонту і обслуговування автомобілів. Від такого обсягу інформації за короткий проміжок часу мозок під кінець втрачає фокус, а на зміну емоційному піднесенню приходить природня втома. Та було б невдячно і несправедливо оминути увагою організаторів виставки, які вже майже 30 років докладають зусиль, щоб подібні події продовжували збирати найкращих фахівців галузі. В одному місці в один час. Тож наша остання бесіда була з Ганною Шишкіною, івент-директоркою «Прем’єр Експо» та лідером команди AutoTechService. Відбувалась розмова під лязкіт конструктиву стендів, які демонтувались, та вимикання софітів – лише тоді в неї з’явились вільні 20 хвилин, щоб розповісти…

AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки

… як зробити виставку в умовах локдауну

Messe Frankfurt відкриває реєстрацію на наймаcштабнішу світову подію в світі автосервісу Automechanika за рік. Вони роблять так, бо їхній виставковий цикл складає два роки. Найбільша в Україні виставка AutoTechService відбувається щорічно, тому часу на підготовку в них в 2 рази менше. За звичайних умов.

Оскільки вже мабуть всі переконались, що COVID-19 нікуди не подівся, а черговий локдаун завершився лише 9 травня (менш, ніж за три тижні до початку AutoTechService), майже всі учасники активізувались з 9 травня. «40% експозиції було зібрано в останні три тижні. До 20 травня у нас не було розуміння конфігурації експозиції і затвердженого переліку учасників. Півтора місяці продажі практично стояли, - пригадує затишшя перед штормом пані Ганна. – Усі як один відповідали: ми почекаємо завершення локдауну. Навіть ті, для кого вже було випущено контракт!»

AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки

… що таке інерція аудиторії

Справа в тому, що існує інерція аудиторії. Рішення про участь, формат стенду, експонати та їхнє оформлення відкладаються до останнього, учасники тягнуть і зволікають, виникає невизначеність, спричинена локдауном. Щоб надолужити згаяне команді довелось увімкнути турбоприскорення та працювати по 12-14 годин на добу – і те, що зазвичай робиться за два місяці, якимось дивом вдалось владнати за два тижні.

Ганна Шишкіна пригадує: «Ми були впевнені на 90%, що виставка відбудеться в призначений строк. Але завжди є ці 10%. Ще й у клієнтів цієї впевненості не було. Ми запустили в лютому колл-центр і почали запрошувати відвідувачів, і саме тоді Івано-Франківськ увійшов до червоної зони. Люди на карантині взагалі ні про що думати не могли, не те що про виставку в травні! Доводилось постійно моніторити, яка ситуація в різних областях. І хоча ми адаптувались до такої невизначеності, COVID як загальний фон досі впливає на всіх».

AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки

… як формується експозиція

Формуючи список учасників організатори, як правило, в першу чергу звертаються до постійних учасників і компаній, які брали участь минулого року. Потім запрошуються ті, хто був 2 роки тому, потім – 3 роки… На цьому часто зупиняються, бо не всі компанії здатні вижити на конкурентному ринку, а деякі стартапи просто не запускаються. Далі йде робота з компаніями за категоріями: А, В, С. Грубо кажучи, спочатку залучаються лояльні, потім – знакові для ринку, а наприкінці – решта. Особлива увага приділяється пошуку нових компаній, адже для них виставка може дати максимальний ефект. Експозиція в 2021 оновилась наполовину: 50% компаній або абсолютні новачки, або ж брали участь досить давно. Сукупна кількість учасників цього року склала 95 (разом із ComAutoTrans) проти 60 компаній 2020 року. Частка ж представників напрямку автосервісу зросла на 10 компаній. Найбільше були представлені автозапчастини, далі – мастильні матеріали, автохімія, інструменти та обладнання.

AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки

… що нового у форматі

Наступного року виставка AutoTechService буде ювілейною. За цей час змінювались і формат, і концепція. Остання знакова зміна – поєднання експозицій AutoTechService та виставки комерційного транспорту ComAutoTrans Це дозволило залучити на AutoTechService нові категорії відвідувачів та створити атмосферу автомобільної В2В виставки.

Автоімпортери – це компанії із чіткою маркетинговою політикою, яка залежить від власника бренда, що керує з-за кордону. Тому домовлятись із ними в умовах карантину дуже складно. Коли в 2020 бренди вийшли на виставку з лінійкою комерційної техніки, це стало для ринку фурором – ніхто не очікував, що в карантинний рік можливо запустити нову експозицію. В 2021 ComAutoTrans відбулась вже вдруге, і виставка зібрала ще більше новинок. Унікальність проекту у його цільовій аудиторії. Це фліт-менеджери: спеціалісти, чия основна функція – ефективне управління автотранспортом підприємства, в т.ч. і закупівля нових автівок. Фліт-менеджери можуть працювати в державних структурах, в компаніях, які мають власні логістичні підрозділи, і навіть в офісах, де є великі парки представницьких авто. Цю виставку не слід сприймати за спробу відродження автосалону SIA, хоча окремі запити про такий формат надходять. Цільова аудиторія ComAutoTrans зовсім інша.

«Не всі, на кого ми розраховували, прийшли на виставку. Однак маємо і нові знакові бренди, зокрема Mercedes-Benz. Отримали від них позитивний відгук. Кажуть, що наступного року вони планують розширити свою експозицію», - розповідає пані Шишкіна.

AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки

… про співпрацю зі ЗМІ

Основним викликом для організатора цього року стала зміна підходу до рекламної компанії. Старий меседж AutoTechService «дата – реєструйтесь – приходьте» себе вичерпав, а кількість рекламних каналів в останні роки була обмежена одними й тими самими медіа та стабільним пулом партнерів.

«Зараз зі стабільних медіа-партнерів залишився лише autoExpert, - коментує зміни кураторка виставки. – Не кожне видання може зробити цінний внесок у проведення виставки, провести семінар чи організувати тематичний форум. Навіть написати креативний пост чи статтю готові не всі. Тож ми переглянули політику роботи з медіа і відмовились від тих, які не дають результату, не приводять на виставку ані учасників, ані відвідувачів, не готові створювати унікальний контент.

Цього року ми спробували співпрацю з блогерами, зокрема з Євгеном Ірімією. Також ми створили свою сторінку в мережі Instagram. І це не данина мейнстріму, щоб було «стильно-модно-молодьожно». Питання в тому, де є наші відвідувачі. У Facebook та Instagram дуже багато СТО, детейлінг-центрів і навіть компаній, які спеціалізуються на запчастинах».


Також пані Шишкіна обмовилась про маленький «секрет фірми»: маркетологи зуміли ефективно налаштувати геотаргетинг (рекламу, розраховану на людей, які знаходяться в конкретному місці), завдяки чому отримали чимало реєстрацій відвідувачів з різних регіонів. Втім, розголошувати деталі реалізації івент-директорка «Прем’єр Експо» не стала.

AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки

Як бачимо, у 2021 році команда AutoTechService активно опановувала новий інструментарій для залучення відвідувачів. Результати не забарились: 2021 року на виставку прийшло загалом на 45% більше людей, ніж у 2020 – понад 4000 (сукупно для AutoTechService і ComAutoTrans). А частка відвідувачів саме автосервісного майданчику зросла аж на 120%! З іншого боку, слід пам’ятати, що виставка 2020 року була чи не єдиною подією в своїй галузі посеред розпалу епідемії. До того ж минулого разу через карантин довелось перенести строки проведення заходу на серпень. Зараз виставка відбулась у традиційні останні дні травня.

… як поєднати креатив та індивідуальний підхід

За стільки років важко щоразу вигадувати щось нове, постійно дивувати людей «родзинками», коли «булки» приїлись і стали схожі одна на одну. Цього разу варто відзначити іміджевий хід від компанії «Автомеханіка». Політика компанії щодо зниження ризиків пов’язаних із коронавірусом, яка змусила її зачинити на деякий час офіс та перенести діяльність в онлайн, не передбачала очної участі в масових заходах. І хоча спочатку компанія збиралась виставлятись, та коли в Івано-Франківську пролунав перший дзвіночок, відмовилась від стандартного стенду. Так спільно із організаторами була розроблена ідея «участі без участі» - створена красива і світла лаунж-зона для відпочинку відвідувачів. Звісно, під брендом «Автомеханіка». Екстравагантне рішення дозволило перетворити відсутній де-факто стенд на окрасу експозиції. Взагалі ж у AutoTechService вміють цінувати стосунки із лояльними компаніями, а ті готові підтримати виставку в складні періоди.

AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки

«В 2020 році та ж таки «Автомеханіка» теж не брала участі, - пригадує наша співрозмовниця. – Але директор Андрій Богуш зв’язався з нами і запропонував підтримку: виділив певну суму грошей «на добру справу». Ми сказали, що хотіли б привезти на виставку експонати Барського коледжу транспорту і будівництва. Андрію сподобалась ця ідея, і «Автомеханіка» виступала освітнім партнером виставки».

AutoTechService 2021. P.S. Погляд за лаштунки

… чому виставка – міжнародна

За стандартами Всесвітньої виставкової федерації UFI виставка вважається міжнародною, якщо в неї 20% іноземних учасників (при цьому іноземним вважається той учасник, який оплачує контракт у валюті з-за кордону, навіть якщо він має в Україні власних представників) або 5% іноземних відвідувачів. Таку частку іноземних відвідувачів, за словами пані Ганни, скоріш за все, не має жодна українська виставка. А от учасників-іноземців в доковідні роки вистачало: у 2019 році самі лише китайці зробили понад 20% експозиції AutoTechService. Тоді було загалом представлено 10 країн. Минулого року у ковідних умовах китайці просто не змогли до нас прилетіти, попри всі їхні бажання. Тож на цей раз «іноземний легіон» представляли поляки та іранці. Всі вони – і новачки, і постійні учасники – в один голос казали одне й те саме: «Ми боялись, що буде гірше, що взагалі ніхто не прийде через COVID. А виявляється, що клієнти на виставку йдуть і не бояться». Мабуть, справа в тому, що політика України в цьому питанні у нас не така жорстка, як у європейців: у них все суворо регламентовано, майже всі масові та професійні заходи заборонені, тож вони вважають, що так скрізь.

Усе побачене і почуте дає вагомі підстави сподіватись, що наступний, ювілейний AutoTechService попри усі можливі перешкоди стане ще більш успішним, насиченим та цікавим, збере яскраву палітру учасників та ще більше відвідувачів-спеціалістів з обслуговування та ремонту автомобілів.


Репортаж з виставки та відгуки учасників

Підготував Владислав Пономаренко


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Июнь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое