Проблеми підготовки кадрів для автосервісу. Запрошуємо до дискусії.
autoExpert » НОВИНИ » Учбовий центр » Проблеми підготовки кадрів для автосервісу. Запрошуємо до дискусії.

Проблеми підготовки кадрів для автосервісу. Запрошуємо до дискусії.

  • Переглядів: 3099
  • Дата: 5-02-2024, 13:50
  • Print
Головний редактор autoExpert, засновник комунікаційної платформи FORUM CTO Олександр Кельм запрошує до дискусії з представниками професійної освіти на своїй Facebook-сторінці - https://www.facebook.com/alexandr.kelm. Для початку - три представники освіти готові до діалогу.

ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ

Роман Качмар, доцент кафедри автомобільного транспорту Національного університету Львівська політехніка:
Проблеми підготовки кадрів для автосервісу. Запрошуємо до дискусії.

Багато працедавців скаржаться на відсутність якісно підготовлених працівників, роблячи наголос на низькому рівні випускників закладів освіти усіх рівнів – від профтехосвіти до вищої. Водночас, згідно законодавства, представники роботодавців мають бути залучені до формування освітньої програми і можуть здійснювати вплив на підготовку студентів в рамках як формування практичних навиків під час практики, так і змін в навчальний план чи профільні дисципліни.

Закономірно виникає серія питань до представників автопідприємств (СТО):
• Чи знаєте Ви що таке освітня програма?
• Чи залучені Ви у робочій групі, відповідальній за формування освітньої програми?
• Чи практична підготовка на освітній програмі, де залучені саме Ви, надає відповідні результати фахівця автомобільного транспорту?
• Чи Ви долучались до освітнього процесу через запровадження дуальної форми навчання?
• Чи вигідно Вам мати співпрацю із закладом освіти?
• Як перезараховується здобуття практичних навиків при роботі на Вашому підприємстві в закладі освіти?
• Чи залучають Вас для використання вашого наукового та виробничого потенціалу при стажуванні викладачів закладів освіти?
• Чи Ви організаційно та матеріально забезпечуєте можливість виконання практик і дипломних робіт студентів?
• Чи маєте змогу покращувати наявну матеріально-технічну базу закладу освіти і чи є такі приклади?
Так, знання цього та участь у цьому – це робота. Яку нам треба розширювати заради майбутнього.

Одна з основних проблем українських автосервісів — це дефіцит кваліфікованих співробітників.

Олександр Вольтріх, офіційний представник компанії Electude в Україні:
Проблеми підготовки кадрів для автосервісу. Запрошуємо до дискусії.

Одна з основних проблем українських автосервісів — це дефіцит кваліфікованих співробітників. Державні освітні програми в профільних навчальних закладах вже давно застаріли. Проте, саме сучасні знання та навички спеціалістів гарантують високу якість обслуговування на СТО та відповідно прибутковість бізнесу.

Питань багато, але основні:
• чи можливо підготувати молодого спеціаліста без фахової освіти?
• який час необхідний для підготовки (перепідготовки) спеціалістів автомобільного сервісу?
• чи можлива перекваліфікація без відриву від основної роботи?

Рішення даних питань вже існує. Але цікавить ваша думка…

Проблеми підготовки кадрів для автосервісу. Запрошуємо до дискусії.ВЛАСНИКИ АВТОСЕРВІСІВ, ПОДБАЙТЕ ПРО ЗАВТРА!

Володимир Галайчук, викладач автомеханічних дисциплін у ВСП «ТФК ТНТУ ім. І. Пулюя»:

Працюючи в галузі автомобільної освіти не один десяток років, можу констатувати, що наша освіта завжди наздоганяє розвиток автоіндустрії у плані будови, ремонту та обслуговування автомобілів.

На даний час більшість сучасних виробників автомобілів почали вкладати кошти в розробку та виробництво електромобілів чи гібридів, інколи з метою реклами – для створення собі іміджів «борців за екологію», а інколи для того, щоб в якийсь момент не опинитися позаду конкурентів.
Сьогодні це призвело до свого роду «електричного божевілля»: компанії навперебій представляють новинки на електротязі.

Відвідавши з колегами «FORUM СТО + навчальні заклади» (https://autoexpert-consulting.com/forum-sto/), ми зуміли поспілкуватись із представниками інших регіональних закладів освіти, які здійснюють підготовку фахівців з ремонту та обслуговування автомобілів, а також з власниками автосервісів. За це щиро вдячний організатору і ведучому Олександрові Кельму.

Скажу чесно, в Україні існує багато закладів освіти за напрямом підготовки 274 «Автомобільний транспорт», однак підготовка фахівців з обслуговування та ремонту електромобілів все ще не проводиться повноцінно в межах цього напряму.

Причиною того є багато невирішених питань, зокрема: законодавча база, матеріально-технічне та методичне забезпечення, у тому числі питання підготовки викладачів спеціальних дисциплін та підвищення кваліфікації педагогічних працівників і майстрів виробничого навчання системи фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Щоб дати студентам можливість розібратись у будові і принципі роботи сучасних «зелених» автомобілів, у нашому закладі (https://tk.te.ua/) для здобувачів освіти запропоновано дисципліну «Автомобілі з альтернативними силовими установками». Дана програма передбачає засвоєння теоретичних та практичних знань і навиків щодо визначення характеристик гібридних та електричних приводів автомобіля.

На жаль, головною і суттєвою проблемою є матеріально-технічне забезпечення таких дисциплін, жоден навчальний заклад не має можливості придбати сучасний автомобіль для вивчення його будови, проведення діагностики тощо.

Єдиний вихід із такої ситуації на даному етапі – це використання онлайн платформ, як, зокрема, сервіс від компанії Electude. Завдяки Олександру Вольтріху, який є офіційним представником компанії Electude в Україні, нам вдається покращити викладання цієї та інших дисциплін.

Для підготовки кваліфікованого спеціаліста необхідна плідна співпраця з автосервісами, які займаються даною тематикою, оскільки за декілька років потреба в таких спеціалістах виросте в рази. У будь-якому випадку необхідна постійна комунікація у форматі «автосервіс – навчальний заклад» і навпаки.
Ми – відкриті та швидкі до таких контактів!

Проблеми підготовки кадрів для автосервісу. Запрошуємо до дискусії.
Проблеми підготовки кадрів для автосервісу. Запрошуємо до дискусії.
Проблеми підготовки кадрів для автосервісу. Запрошуємо до дискусії.


Шановний відвідувач сайту www.autoexpert-consulting.com. Якщо ви професіонал ринку автосервісу та торгівлі автозапчастинами, оливами тощо – ви маєте змогу безкоштовно користуватися послугою Hotline autoExpert за телефоном гарячої лінії +38 067 537 82 42.






Спецвипуски

Реклама

Календар

«    Май 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Популярне

Опитування

Напрямок вашого бізнесу

Продаж автомобілів
Автосервіс
Гуртова торгівля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевезення
Інше