Найбільший в світі випробувальний стенд для тестувань вантажівок від Volvo - інструмент для збільшення корисного навантаження » autoExpert. Automotive from Europe
autoExpert » НОВИНИ » Truck&Bus новости » Найбільший в світі випробувальний стенд для тестувань вантажівок від Volvo - інструмент для збільшення корисного навантаження

Найбільший в світі випробувальний стенд для тестувань вантажівок від Volvo - інструмент для збільшення корисного навантаження

  • Прочитано: 2131
  • Дата: 23-01-2011, 10:56
  • Print

volvo2Прибуток багатьох європейських фірм-перевізників складає всього 2%. Це означає, що кожен додатковий кілограм, який вантажівка перевозить, може зіграти велику роль. Ось чому інженери Volvo вкладають значні кошти у пошуки оптимальної вантажопідйомності. В цьому їм допоможе найбільший в світі випробувальний стенд.

 

«Вантажівка - це машина, яка постійно працює, ціна якої залежить від кожного додаткового кілограма, незалежно від області застосування», - каже Йоран Йоханссон, голова департаменту Volvo Trucks з довготривалих випробувань вантажівок, підвісок, рульового управління та гальмів.

 

Спроби оптимізації загальної ваги вантажівки в основному спрямовані на випробуванні нових, легших матеріалів, спрощеної конструкції без належної уваги до якості. Саме тут випробувальний стенд компанії Volvo Trucks стається в нагоді. Всі нові мости та системи підвісок проходять через суворі випробування, щоб проаналізувати їх міцність та довговічність.

 

«Компанія Volvo має найбільший в світі випробувальний стенд для тестувань мостів вантажівки та системи підвіски. Жоден стенд не дозволяє проводити на ньому такий ряд складних тестувань, які дозволяє проводити наш стенд», - розповідає Йоран Йоханссон.

 

Зменшення власної ваги автомобільного шасі - це складне та відповідальне завдання для інженерів компанії Volvo. Справа в тому, що вага вантажівки, яка пропорційно впливає на її вантажопідйомність, зменшується протягом ось вже декількох десятиліть. Є декілька причин такої тенденції: водії оснащують вантажівку додатковими аксесуарами, які збільшують вагу вантажівки, високі ціни на пальне потребують збільшення розмірів паливних баків, заповнивши їх повністю водій економить на цьому, а також такий фактор як законодавчо дозволений рівень транспортних викидів - Євро 3, 4, 5 та майбутній Євро 6 - технології якого ще більше зменшують рівень шкідливих викидів.

 

Збільшення частки вантажу суттєво впливає на перевезення на дальні відстані, де максимізація вантажопідйомності надзвичайно важлива.

 

Підрахунки компанії Volvo Trucks показують, що якщо вантажопідйомність звичайного європейського усередненого тягача* сегменту перевезень на дальні відстані збільшити на 1 кілограм, то це збільшить річний прибуток перевізника на 20-30 шведських крон на рік (2-3 євро на рік). У промисловості, де середня маржа прибутку складає близько 2%, цей додатковий дохід є відчутною цифрою для перевізника. Для підприємства, що працює в сегменті перевезень на дальні відстані, і має 50 вантажівок у парку, таке збільшення вантажопідйомності на 200 кг означає збільшення доходу на 200,000-300,000 шведських крон на рік (або 20,000-30,000 євро на рік). Транспортні підприємства дуже чутливі до значень вантажопідйомності, особливо підприємства, що виконують перевезення у цистернах чи перевезення насипних продуктів, тому для таких підприємств ця цифра є у 10-15 разів вищою.

 

Коли Volvo випробовує нові матеріали та нові рішення в дизайні, що зменшують вагу вантажівки, життєво необхідно перевірити життєздатність цих рішень на тестовому майданчику в Халлереді.

«На нашому полігоні ми експлуатуємо вантажівки за різними сценаріями, моделюючи реальні умови експлуатації різних клієнтів у різних країнах світу, - пояснює інженер з випробувальних робіт Магнус Ларссон. - Вантажівки випробовуються на схилах, пагорбах, «пральній дошці», на різких поворотах, з різким прискоренням та гальмуванням. Кожен кілометр, який проїжджає вантажівка під час випробувань, ми фіксуємо у вигляді цифрових сигналів і використовуємо в комп‘ютерній програмі, що працює на випробувальному стенді.»

 

Інженери відкидають усю несуттєву інформацію, наприклад рух по прямій, плавні спуски при низькому навантаженні тощо, залишаючи дані, що пов‘язані з найбільшими навантаженнями.

 

«Цей процес нагадує музичну студію, де різноманітні інструменти змішуються, даючи в результаті потрібне звучання. Для нас важливо забезпечити необхідні навантаження та частоту їхнього впливу. Ми намагаємось не втрачати жодної найдрібнішої деталі, що може вплинути на кінцевий результат», - каже Магнус Ларссон.

 

Управління стендом відбувається з окремої кімнати, яку обладнано підсилювачем сигналу та електронним управлінням, що дозволяє програмувати різні стилі водіння. Після встановлення усіх компонентів та підготовки програми управління, лишається забезпечити детальний контроль та регулювання під час проведення випробування.

 

«Ця робота подібна процесу запуску ракети», - каже інженер-випробувач Еміль Скуг, відповідальний за випробувальний майданчик.

 

Безцінна економія часу у порівнянні з випробовуваннями осей вантажівки та підвіски за межами тестових майданчиків в реальних дорожніх ситуаціях. Зменшення часу випробувань також означає можливість швидкого виводу на ринок нових функцій та швидку реакцію на вимоги клієнтів. Іноді компанія Volvo Trucks змушена за короткий час забезпечити відповідність змінам у законодавстві.

 

Новий стенд дає інженерам Volvo свободу дій: відмова від невдалої ідеї чи розробка нової відбувається значно швидше, отже не має значних затрат часу на ідеї, які не варті уваги.

 

Без випробувальних стендів та полігонів ви витратите від 5 до 10 років лише на випробування нової полегшеної підвіски разом з клієнтом. На полігоні такі випробування займають від 6 до 12 місяців, тоді як на випробувальному стенді - лише 2 місяці. Крім того, отримані на ньому дані є більш точними.

«Ми забезпечуємо точність вимірювань у межах 1 відсотка. Але 1% похибки системи вимірювань не зрівняний з іншими факторами, що враховуються, як, наприклад, манера водіння вантажівки або її завантаження. Ми маємо забезпечити готовність нашої продукції до реальних навантажень на підставі вимог клієнтів у різних країнах», - каже Еміль Скуг.

 

*тягач 4х2 з трьохвісним напівпричепом для стандартних перевезень, загальна вага автопотягу 40 т, пробіг 160 т км на рік

 

Шановний відвідувач сайту www.autoexpert-consulting.com. Якщо ви професіонал ринку автосервісу та торгівлі автозапчастинами, оливами тощо – ви маєте змогу безкоштовно користуватися послугою Hotline autoExpert за телефоном гарячої лінії +38 067 537 82 42.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

SpecialIssues

Popular

Calendar

«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

Опитування

Напрямок вашого бізнесу

Продаж автомобілів
Автосервіс
Гуртова торгівля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевезення
Інше