Як обрати правильний тип ATF. Opet рекомендує
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Як обрати правильний тип ATF. Opet рекомендує

Як обрати правильний тип ATF. Opet рекомендує

Підбір правильної оливи для трансмісії залежить від типу АКПП та специфікації виробника ТЗ. Разом з тим, не спить технічний прогрес, пропонуючи автовласникам вигоди від наукових досліджень та інноваційних технологій. Так, тенденції до зниження в’язкості моторних олив не оминули і трансмісійні рідини ATF. Цей клас технічних рідин для автоматичних коробок перемикання передач (АКПП) виступає в ролі робочого тіла в агрегаті трансмісії. Серед переваг нового покоління ATF зменшення внутрішнього опору протіканню олив (в’язкості) при роботі в гідротрансформаторі, що знижує втрату енергії, підвищує ККД автомобілів, ефективність використання палива та сприяє зменшенню шкідливих викидів у атмосферу. Та чи завжди варто прагнути до останніх досягнень розробників оливи? Далеко не у всіх АКПП авто можна використовувати малов’язкі оливи ATF, які також застосовуються в деяких роздавальних коробках та гідропідсилювачах керма сучасних машин. Щоб розібратись в особливостях специфікацій ATF рідин та рекомендації щодо їхніх застосувань, розглянемо лінійку продуктів для автоматичних трансмісій від бренду Opet.

Як обрати правильний тип ATF. Opet рекомендує

Спочатку поглянемо назад. Еволюція автоматичних трансмісій від перших примітивних 2-х ступінчатих редукторів до сучасних складних агрегатів з 11 передачами суттєво вплинула на вимоги до характеристик олив. Перші конструкції було важко назвати автоматичними, їхні особливості вимагали значних зусиль зі сторони водія, на противагу від сучасних АКПП – ергономічних та досконалих. Але новітні трансмісії також певною мірою вибагливі, особливо щодо інтервалів, методик обслуговування та «витратних» матеріалів. До речі, першим у світі серійним автомобілем, у трансмісії якого був застосований принцип роботи сучасних АКПП, є культовий Ford Model T. Сто років по тому Ford співпрацює з Opet не лише у розробці новітніх технічних рішень на сучасному виробництві у Туреччині, а й використовує у своїй техніці мастильні матеріали виробництва Opet Fuchs з конвеєра.

Практично усі АКПП автомобілів, що експлуатуються в Україні, є значно складнішими в технічному плані за своїх попередників і, тим паче, за механічні коробки перемикання передач. При цьому серед «автоматів» слід чітко розрізняти класичну гідромеханічну передачу, основану на дії гідротрансформатора, та роботизовану.

Окремим видом АКПП є витвір Леонардо да Вінчі – варіатор, заснований на клинопасовій передачі. Олива варіаторної АКПП повинна володіти певним коефіцієнтом тертя та в’язкістю для запобігання проковзування у парі тертя пас-шків. Ці та інші вимоги безступеневих трансмісій описані у відповідних специфікаціях, що зазвичай мають позначення CVT (Continuously Variable Transmission). Синтетична рідина під назвою Opet ATF CVT призначена для широкого ряду варіаторів легкових автомобілів, у яких необхідна відповідність мастильного матеріалу специфікаціям Ford CVT23, Chrysler, Honda HCF-2, Mazda CVTF 3320, Mini Cooper EXL799, Nissan CVT FLUID NS-3, Subaru i-CVT / i-CVT FG, Toyota Fluid TC / TE та багатьом іншим.

Зараз «гідроавтомати» кількісно переважають серед усіх типів АКПП, а офіційні технічні нормативи ATF є максимально уніфікованими з боку виробників агрегатів. Скажімо, специфікація Dexron є торговою маркою компанії GM (General Motors). В даний час єдиною чинною специфікацією є Dexron-VI. JASO 1A покриває більшість специфікацій японських виробників. Opet же пропонує широкий спектр олив класу ATF для забезпечення вимог та надійної роботи усіх поколінь класичних АКПП. За твердженням GM, Dexron-VI замінює попередні специфікації GM Dexron IID, IIE, IIIF, IIIG, IIIH. Але як показала практика, далеко не завжди використання малов’язкого «шостого декстрону» замість попередників йде на користь ресурсу трансмісії та задоволеності автовласника. Негаразди бувають навіть з коробками, розробленими під Dexron-VI – в основному внаслідок перепробігів між техобслуговуваннями або необачності виконавця ТО. Превентивна або передчасна заміна оливи в «автоматі» подовжує його строк служби. За привабливою ціною Opet пропонує синтетичну рідину ATF DX VI зі специфікаціями GM Dexron VI, Ford Mercon LV та JASO 1-A LV, що відповідає вимогам близько 90% усіх гідромеханічних АКПП легкових автомобілів та ряду систем кермового управління. Автоматичні коробки забезпечують комфортну їзду у міських умовах або будь-яких інших з режимом руху «стоп-старт», проте основним недоліком у порівнянні з більшістю механічних коробок передач є витрата палива. Саме тому можна спостерігати тенденції щодо зниження в’язкості ATF рідин. Спеціально для трансмісій, не розрахованих на використання «енергозберігаючих» олив, випускається рідина Opet ATF MV, розроблена відповідно до нормативів JASO 1-A (Japanese Automotive Standards Organization - Японська організація стандартизації в автомобілебудуванні) з величезним переліком специфікацій, найбільш вагомими з яких є Honda ATF Z-1, Hyundai/Kia SP-III, ATF RED-1K, Mitsubishi SP-III, ATF ATF-J2, Nissan Fluid A, MATIC-D, J, K, Subaru ATF, Suzuki Matic J, D ATF, Toyota ATF Type T, T-IV (JWS 3309), ATF WS (JWS 3324). У самій назві продукту ATF MV абревіатура означає MultiVehicle - Мультитранспортний засіб.

Як обрати правильний тип ATF. Opet рекомендує

Попередні покоління гідродинамічних АКПП, якщо бути точнішим, – автоматичні трансмісії GM до 2003 року випуску та Ford 1983-1996 років випуску, вимагають використовувати оливу з необхідними характеристиками за Dexron III та MERCON відповідно, наприклад ATF DX III. Це високоресурсна рідина для автоматичних трансмісій класу Ultra H?gh Performance, що задовольняє вимоги вищезгаданих специфікацій. Також Opet випускає вдосконалену версію оливи за Dexron III-Н – ATF XO, що забезпечує збільшені міжсервісні інтервали, безперебійну експлуатацію та плавне перемикання передач АКПП. Для конструкцій класичних «автоматів», що не вимагають особливих характеристик від рідини, а також для широкого модельного ряду автомобілів, комерційної та спеціальної техніки призначена високоефективна олива Opet ATF DX II. Цей продукт також рекомендовано для інших гідравлічних систем, де використання рідини для АКПП передбачено виробником транспортного засобу, – найбільш яскравим прикладом тут є системи гідропідсилювача керма (ГУР – рос.).

Повний перелік специфікацій ATF рідин для автоматичних коробок перемикання передач зазначено на офіційному сайті Opet. Окрім того, на ресурсі розміщено розділ під назвою «Академія мастильних матеріалів», де міститься цікава та корисна навіть для професіоналів, СТО та автомагазинів інформація.

Співробітники представництва Opet радо надають кваліфіковану технічну підтримку, якщо звернутись за контактами, вказаними на сайті. Компанія також закликає долучатися до її спільноти у Facebook, щоб не пропускати актуальні новини та бути в курсі акційних пропозицій.

Більше інформації про бренд Opet його контакти і дистриб'юторів дивіться за посиланням...


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Популярное

Календарь

«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое