Відпрацьована моторна олива пахне бензином: про що це говорить?
autoExpert » СТАТЬИ » Эксплуатация транспорта » Відпрацьована моторна олива пахне бензином: про що це говорить?

Відпрацьована моторна олива пахне бензином: про що це говорить?

Як експерт з переробки та утилізації відпрацьованої оливи, компанія «Екоінтел» за час своєї роботи накопичила багатий досвід практичного використання таких речовин. Тут якнайкраще розуміються на фізико-хімічних процесах, що відбуваються з мастилом в ході його експлуатації і навіть можуть сказати, чи все гаразд з двигуном автомобіля, судячи з виду злитої оливи. Тож, коли відпрацьована олива має запах пального, це сигнал для власника, що автомобіль потребує діагностики.

Відпрацьована моторна олива пахне бензином: про що це говорить?

Буває, що зливаючи стару моторну оливу, водії помічають, що вона має запах пального. Причому «аромат» може бути як ледь відчутним, так і досить інтенсивним. Слід обов’язково розібратися, чому олива пахне бензином, адже бездіяльність матиме негативні наслідки. Треба пам’ятати, що така ситуація може говорити про несправність автомобіля, з якого злили відпрацювання. Проблема, коли олива відчутно пахне бензином може виникнути ще під час експлуатації мастила в двигуні автомобіля. Паливо може потрапити в оливу тільки в разі несправності систем автомобіля.

Більшість фахівців сходяться на думці, що паливна суміш потрапляє в мастильний матеріал по одному з двох шляхів:

через карбюратор. Це буває за наявності дефектів в пристрої - несправність клапана, розташованого в камері поплавця. Двигун працює на знос, що призводить до занадто великої витрати пального.
через бензонасос. Його конструкція перешкоджає надходженню в верхню частину пристрою шкідливих парів. При прориві зовнішніх шарів насос запобігає попаданню палива в картер. Щоб він справно виконував цю функцію, необхідно систематично перевіряти справність діафрагм.

Практика показує, що найчастіше потрапляння пального в моторну оливу провокує низькоякісний бензин. У нього можуть підмішувати сторонні домішки, наприклад, бензол. Добавки потрапляють в ємність з оливою, від чого її робочі якості істотно погіршуються. Втрата мастильним матеріалом експлуатаційних характеристик тягне за собою вихід з ладу паливно-розподільчої системи. Щоб не допустити подібного сценарію, слід ретельно підходити до вибору пального.

Ще одна поширена причина – несправність форсунок. Вони повинні щільно закриватися, інакше бензин просочиться спочатку в циліндр, а потім і в оливу. Виявити проблему можна за рівнем тиску.

Так як запах відноситься до розряду суб'єктивних понять, не кожен зможе визначити, чи дійсно олива пахне бензином. Якщо в змащувальній рідині є пальне, можна поступити нехитрим способом і визначити, чи так це насправді. Подібний метод підійде як для того щоб перевірити відпрацьовану мастильну суміш, так і для мастильної рідини, яка знаходиться в двигуні авто. Залізний щуп або прут з заліза потрібно вмочити в оливу і піднести до полум'я сірника. Якщо сторонніх домішок в оливі немає, то в цьому випадку вона не повинна загорітися, в іншому випадку полум’я яскраво запалає.

Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що має ліцензію на переробку та утилізацію відпрацьованої оливи. Її контакти дивіться за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое