Чи екологічний еклектрокар. Частина 2. Що робити з використаними батареями?
autoExpert » СТАТЬИ » Эксплуатация транспорта » Чи екологічний електрокар. Частина 2. Що робити з використаними батареями?

Чи екологічний електрокар. Частина 2. Що робити з використаними батареями?

У минулій статті розглядався вплив на екологію електрогенуруючих підприємств, які виробляють енергію, необхідну для зарядки електрокарів. Та це не єдиний виклик, який ставить новий тип транспортних засобів. Згідно з новим дослідженням, технології переробки літій-іонних акумуляторів (LIB) з вичерпним терміном експлуатації не встигають за швидким зростанням кількості електромобілів, створюючи потенційно серйозну і глобальну проблему поводження з цими відходами в майбутньому.

Чи екологічний електрокар. Частина 2. Що робити з використаними батареями?

Грунтовне дослідження стану утилізації іонно-літієвих батарей , проведене Університетом Бірмінгема, показує, що, хоча електромобілі (EV) пропонують рішення для скорочення забруднення, урядам і промисловості необхідно діяти зараз, щоб розробити надійну інфраструктуру з переробки для задоволення майбутніх потреб в утилізації.

Д-р Гевін Харпер (Gavin Harper), науковий співробітник Університету Бірмінгема, коментує ситуацію так: «Завдання утилізації не просте: існує величезна різноманітність хімічного складу, форм і конструкцій літій-іонних акумуляторів, що використовуються в електромобілях. Окремі елементи формуються в модулі, які потім збираються в акумуляторні блоки. Для їх ефективної переробки, їх необхідно розібрати і розділити отримані відходи. Крім літію, ці батареї містять ряд інших цінних металів, таких як кобальт, нікель і марганець, необхідно вилучити ці складові для повторного використання.»

Чи екологічний електрокар. Частина 2. Що робити з використаними батареями?
Три досліджені конструкції - з модельного року 2014 - відображають різноманітість схем та типів використованих автовиробниками батарей, що слід врахвовувати під час утилізації


Проблема відходів LIB значна і буде рости в міру збільшення попиту на електромобілі. Грунтуючись на кількості в 1 мільйон електромобілів, проданих в 2017 році, дослідники підрахували, що в результаті, по закінченню терміну роботи електрокарів, вийде 250 000 тон або півмільйона кубометрів необроблених відходів.

Співавтор дослідження професор Ендрю Ебботт (Andrew P Abbott) з відділу хімії Університету Лестера додав: «Електрифікація всього 2% нинішнього світового автопарку - це 140 мільйонів автомобілів. Звалище явно не підходить для такої кількості відходів. Пошук способів утилізації електромобілів не тільки дозволить уникнути величезного навантаження на звалища, а й допоможе нам забезпечити поставки важливих матеріалів, таких як кобальт і літій, що, безумовно, є ключем до стійкої автомобільної промисловості".

Матеріал надано компанією «Екоінтел», ліцензованим фахівцем з переробки та утилізації відпрацьованого мастила. Більше інформації про компанію читайте за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое