autoExpert
autoExpert » СТАТЬИ » Диагностика, техн. ремонта » Вирішення проблем гідропідсилювача керма

Вирішення проблем гідропідсилювача керма

Необхідною передумовою тривалої і надійної роботи гідропідсилювача керма є профілактика. Кожні 40 тис. км пробігу слід міняти масло, щоб деталі механізмів були надійно захищені від корозії. А рульові механізми уживаних автомобілів, що не піддавалися профілактиці, можуть бути сильно пошкоджені іржею. Найпростіше рішення в цьому випадку - придбати новий гідропідсилювач і надовго позбавитися проблем. Але вартість нового ГПК може скласти досить значущу суму. Так які існують варіанти вирішення проблеми?


Самостійний ремонт.
Для цього треба розібрати рульову рейку, редуктор, почистити всі механізми, замінити гідравлічну рідину. Якщо треба, замінити деталь, що вийшла з ладу, на нову з ремкомплекту. Та розібрати ГПК не важко, а от процесс збирання гідропідсилювача вимагає відповідної кваліфікації. Якщо пощастить,( що є малоймовірним) можна заощадити 50 - 100 $ (без вартості оригінального ремкомплекту і гідравлічної рідині).

Ремонт в умовах гаража у «дяді Васі».
Велика кількість майстрів за цілком прийнятну ціну готові виконати комплекс послуг від шиномонтажу до капремонту двигуна, включаючи ремонт систем гідропідсилювача. Ремонт вимагатиме значно менше часу, ніж у випадку з самостійним ремонтом. Вартість нижча, ніж у професіоналів-гідравліків, але якість ремонту сумнівна, бо ніхто з таких майстрів не дає довготривалої гарантії.

Придбання ГПК з «розборки».
З погляду економії - досить вигідна операція. Вартість - на порядок нижче ціни нового вузла. Недолік - висока вірогідність швидкого зносу, отже термін його служби невизначений і обмежений.

Відновлені ГПК з Європи.
Також можна придбати гідропідсилювачі, відновлені у Європі. Пошук і заміна такого вузла складає всього 2-3 доби. Вартість - нижче нового. Слабкі сторони - наявність рейок тільки на найбільш поширені марки автомобілів, високі трудовитрати, що відбивається на кінцевій вартості. Крім того, додайте транспортні і митні витрати і інтерес продавця.

Ремонт ГПК на спеціалізованих СТО в Україні.
Наступний спосіб ремонту і відновлення гідропідсилювача коментує фахівець-гідравлік «Техцентру «Auto Diesel Group» з шестирічним стажем Олександр Бабій: «Ринок послуг з ремонту і відновлення систем гідропідсилювачів росте разом з парком іномарок. Немає нічого дивовижного в тому, що росте і кількість пропозицій з їх ремонту, продажу і заміни. Головне, як і в будь-якій іншій справі, - це технології, устаткування і, звичайно, досвід. Сьогодні на українському ринку сервісу з'являються СТО, які здатні кваліфіковано відновити гідропідсилювач керма.

Не варто забувати що вартість оригінальних запчастин і спеціального інструменту досить висока. Відповідно, і вартість ремонту також не може бути безмежно низькою. Тому, якщо вам пропонують ремонт за явно заниженою ціною, то над цим потрібно задуматися. Крім того, слід знати, що рейка, розібрана не фахівцем, не підлягає подальшому ремонту, оскільки посадкові місця сальників після їх витягування без вживання спеціальних знімачів пошкоджуються і відновленню не підлягають».

Як же розібратися власникові автомобіля, в якого виникла проблема з рульовим управлінням, кому можна довірити ремонт такого відповідального і дорогого агрегату? Ось перелік питань, з'ясувавши які, можна хоч би приблизно визначити ступінь професіоналізму майстра або СТО, які пропонують послуги ремонту.

По-перше, отримати кваліфікований ремонт рульового управління можливо тільки на спеціалізованній СТО, на якій є в наявності спеціально обладнана дільниця або майстерня. По-друге, виконання ремонту повинно бути комплексним (в процесі ремонту мають бути усунені всі можливі несправності, неможна розділяти ремонт на «тільки усунення стуку» або «тільки усунення підтікання» і т.п.). По-третє, вкриті корозією та зношені вали мають бути відновлені в номінальний розмір. По-четверте, ремонт повинен проводитись з використанням спеціального інструмента та обладнання. По-п'яте, ремонт корпусу золотника рульової рейки повинен виконуватись методом гільзування (використання різних клеючих/герметизиючих сумішей не допустиме, тому що з самого початку роботи ці речовини будуть змиті з «відремонтованого» місця на корпусі і утворена абразивна суміш буде планомірно знищувати помпу високого тиску системи гідропідсилення).

Для ремонту повинні використовуватись тільки оригінальні запчастини. Спеціальні сальники високого тиску мають особливу конструкцію, внаслідок чого вони можуть виконувати свої функції на протязі багатьох тисяч кілометрів пробігу (звичайні моторні сальніки, з огляду на їх конструктивні особливості, прослужать в даному вузлі дуже короткий термін, буквально 1-2 дні). Також недопустимо використовувати в якості масляних ущільнень гумові О-образні кільця - це неминуче потягне за собою втрату інформативності рульового управління.

Ми щиро сподіваємось на те, що ці поради допоможуть вам запобігти неприємних моментів при ремонті автомобіля. Компанією «Техцентру «Auto Diesel Group» вже розпочато програму формування мережі станцій сервіс-партнерів по ремонту рульового управління та дилерської мережі автомагазинів по продажу продукції в Західному регіоні України. Вперше в Україні програмою передбачена базова підготовка фахівців для проведення професійної діагностики систем рульового управління з можливістю подальшого підвищення кваліфікації персонала СТО. Для участі в програмі необхідно подати заявку на почту adg@ukr.net, де вказати: адресу, вид діяльності (СТО чи автомагазин), П.І.Б. керівника та контактні телефони.

Техцентр Auto Diesel Group,
м. Тернопіль, вул. Гайова, 8
тел./факс: (0352) 52-42-52, (050) 377-26-12,
e-mail: adg@ukr.net, office@adg.in.ua, www.adg.in.ua.


 Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Архив

Октябрь 2018 (10)
Сентябрь 2018 (8)
Август 2018 (12)
Июль 2018 (29)
Июнь 2018 (15)
Май 2018 (22)


Для размещения рекламы обращайтесь в рекламный
отдел по телефону:

+38 067 537 8242