25 років назад у Bosch винайшли систему ESP
autoExpert » СТАТЬИ » Системы автомобиля » Чверть століття безпеки. 25 років назад у Bosch винайшли систему ESP

Чверть століття безпеки. 25 років назад у Bosch винайшли систему ESP

Мокра дорога й раптовий маневр для запобігання зіткнення... Були часи, коли подібні історії часто закінчувалися в кюветі й нерідко зі смертельним результатом або тяжкими травмами. На щастя, 25 років тому була винайдена програма електронної стійкості ESP (Electronic Stability Program): Bosch і Daimler-Benz уперше застосували її в автомобілі класу S у 1995 році. Відтоді ESP гарантує безпеку транспортних засобів на ходу, зокрема в критичних ситуаціях. Дослідники Bosch у галузі аварійних ситуацій вважають, що за останні 25 років тільки в ЄС система стабілізації врятувала близько 15 тис. життів, а також запобігла майже півмільйону нещасних випадків з травмами. Поряд із ременем безпеки і подушкою безпеки система ESP є одним із найважливіших рятувальних засобів у автомобілі.

Чверть століття безпеки. 25 років назад у Bosch винайшли систему ESP

«Розробка програми електронної стабілізації стала важливою віхою на шляху до реалізації «нульової смертності» на дорогах
, — відзначає член ради Правління Bosch Харальд Крегер (Harald Kroeger). — ESP – це яскравий приклад того, що ми розуміємо під слоганом «винайдено для життя». З моменту створення у 1995 році компанія Bosch продовжує удосконалювати свою систему стабілізації й наразі випустила понад 250 мільйонів систем ESP. Уявити сучасний автомобіль без цього електронного янгола-охоронця неможливо. У всьому світі 82% всіх нових автомобілів оснащені ESP, тоді як ще у 2017 році цей показник становив 64%».

Чверть століття безпеки. 25 років назад у Bosch винайшли систему ESP
Член правління Bosch Харальд Крегер пояснює, які переваги відкрило впровадження системи ESP

ESP може запобігти до 80% аварій, пов'язаних із заносами авто
Система електронної стабілізації особливо ефективна в умовах мокрого або зледенілого покриття в момент уникнення зіткнення з несподіваними перешкодами, наприклад, тваринами, або при русі на високій швидкості на крутих поворотах. Система ESP може запобігти до 80% всіх аварій, пов'язаних із заносами авто. Вона поєднує в собі функції антиблокувальної (ABS) і антибуксувальної (TCS) систем, та здатна на більше: наприклад, визначати потенційно небезпечні рухи авто, що можуть призвести до заносу, й активно протидіяти їм.

Чверть століття безпеки. 25 років назад у Bosch винайшли систему ESP

Система стабілізації використовує дані про динаміку автомобіля, щоб визначити, чи рухається він у тому напрямку, який задає водій. Якщо ці дані не збігаються, втручається ESP. Інтелектуальні датчики зіставляють кут повороту кермового колеса та траєкторію руху автомобіля 25 разів на секунду. Якщо показники відрізняються, ESP знижує крутний момент двигуна й гальмує окремі колеса. Таким чином, система допомагає водієві запобігти виникненню заносу авто.

Чверть століття безпеки. 25 років назад у Bosch винайшли систему ESPЧверть століття безпеки. 25 років назад у Bosch винайшли систему ESP


Прорив після «лосиного тесту»

Історія ESP почалася у 1980-х рр., коли незалежно один від одного Bosch і Daimler-Benz намагалися досягти більшої стійкості транспортного засобу. Із 1992 року й до виводу системи на ринок експерти двох компаній об'єдналися в одному проєктному підрозділі. Легендарний «лосиний тест», проведений у 1997 році, допоміг здійснити справжній прорив у розробці системи. Під час цього випробування, яке проводилося для шведського автомобільного журналу, автомобіль Mercedes-Benz А-класу перекинувся, уникаючи зіткнення. У відповідь Mercedes-Benz випустив стандартне обладнання ESP. Відтоді все більше й більше автомобілів різних автовиробників оснащуються системою стабілізації.

Чверть століття безпеки. 25 років назад у Bosch винайшли систему ESP

Нагадаємо, що «лосиний тест» — це випробування, в якому імітується спроба водія уникнути зіткнення з перешкодою, що раптово з’являється перед авто. Для цього водій спочатку робить різкий поворот керма ліворуч, а потім – праворуч.

Менше аварій, менше травм, менше смертельних випадків – законодавчі органи також визнали переваги ESP і зробили її обов'язковою функцією для транспортних засобів у багатьох регіонах світу.
В ЄС процес впровадження цієї норми проходив поступово. Із листопада 2011 року вимога стосовно обов'язкового оснащення автомобіля системою ESP стала актуальною для нових легкових автомобілів та комерційного транспорту. Із 1 листопада 2014 до цього списку було додано нові зареєстровані легкові та комерційні автомобілі. У Аргентині, Австралії, Бразилії, Канаді, Китаї, Еквадорі, Ізраїлі, Японії, Малайзії, Новій Зеландії, Росії, Південній Кореї, Туреччині та Сполучених Штатах обов'язкове використання системи стабілізації або закріплене юридично, або має форму добровільного зобов'язання. Європейський досвід свідчить: чим більшою стає кількість транспортних засобів, оснащених цією системою, тим активніше зменшується кількість аварій.

Основа безпілотного водіння

«ESP підняла дорожню безпеку на новий рівень», – зазначає член Правління Bosch Харальд Крегер. І це справедливо для різних типів транспортних засобів. Bosch пропонує індивідуальні системи ESP для всіх типів силових агрегатів (від двигунів внутрішнього згоряння до електродвигунів), а також для транспортних засобів усіх видів (від мікроавтобусів до комерційних автомобілів). Компанія навіть розробила ESP для моторизованих двоколісних транспортних засобів. Система контролю стійкості мотоцикла MSC, запущена компанією Bosch у 2013 році, забезпечує найкращу з можливих стійкість у всіх дорожніх ситуаціях і є ще одним новаторським досягненням у галузі безпеки дорожнього руху.

ESP є також базовою технологією для багатьох систем допомоги водієві, зокрема для безпілотного водіння, яке Bosch вважає запорукою реалізації концепції «нульової смертності».

«Технології Bosch підтримують водіїв у критичних ситуаціях. І все частіше вони здатні взяти на себе одноманітні й виснажливі завдання. Це надає нам можливість ще більше скоротити кількість нещасних випадків і дорожньо-транспортних пригод», - відзначає пан Крегер. Неважливо, чи буде знаходитися людина за кермом чи ні, в майбутньому Bosch, як і раніше зможе запобігати нещасним випадкам.

Більше інформації про компанію Bosch та її дистриб'юторів читайте за посиланням...

Теги: Bosch, Бош, Bosch News

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое