
Ми продовжимо досліджувати передові принципи і правила роботи США в галузі утилізації та переробки використаних моторних олив та інших мастильних матеріалів разом з «Екоінтел». У першій частині ми приділили увагу принципам обліку та зберігання відпрацьованої оливи. Цього разу розповідаємо про роль регенрованої оливи, багаторазових сорбентів та консервації мастил.

• максимізувати частку регенерованої оливи;
• мінімізувати виробництво відходів сорбентів відпрацьованого мастила шляхом використання багаторазових сорбентів;
• використовувати відпрацьовані сорбенти для виробництва перероблених сорбентів.
Екстракційні пристрої (такі як центрифуги, віджимні установки і преси) можуть використовуватися для отримання відпрацьованої оливи з багаторазових сорбентів. Сорбенти можуть використовуватися повторно від двох до восьми разів залежно від в'язкості оброблюваної оливи. Повторне використання і переробка сорбентів може істотно скоротити кількість відходів і забезпечити економію коштів.
Консервація оливи
Слід мінімізувати вироблений обсяг відпрацьованої оливи. Чим менше відпрацьованої оливи вироблено, тим менший обсяг доведеться утилізувати пізніше. Існують технології фільтрації, сепарації і відновлення відпрацьованого мастила для подовження терміну його придатності. Замість нових олив рекомендується купувати відпрацьовані продукти. Регенеровані оливи працюють не менш ефективно, ніж нові, і відповідають високим технічним умовам якості.
В США дбають про безпечну практику утилізації відпрацьованого масла, для споживачів правила доволі прості: не змішувати відпрацьоване мастило з іншими матеріалами, завжди зберігати відпрацьоване мастило в герметичних контейнерах, в безпечному місці, подалі від людей та навколишнього середовища, при кожній нагоді відправляти відпрацьовану моторну оливу на регенерацію.
Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що дотримуються екологічної філософії. Її контакти дивіться за посиланням…