Сучасність і майбутнє синтетичних мастил з точки зору аналітиків
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Сучасність і майбутнє синтетичних мастил з точки зору аналітиків

Сучасність і майбутнє синтетичних мастил з точки зору аналітиків

Секрет успіху провідних корпорацій не лише в тому щоб задовольняти потреби споживача тут і зараз – вони прагнуть зазирнути в майбутнє, передбачити напрямки розвитку та спрогнозувати можливі тренди попиту. Для цього цілі аналітичні відділи та аутсорисингові компанії ретельно збирають інформацію про останні технічні досягнення та наукові відкриття. Те, що лише вчора було на межі фантастики, вже завтра перетвориться на буденність. Саме такими принципами керується корпорація Chevron, продукцію якої в Україні представляє компанія "НБК Україна".

Сучасність і майбутнє синтетичних мастил з точки зору аналітиків

Всі виробники мастил знайомі з сучасними універсальними тенденціями в галузі: вимоги щодо підвищення ефективності використання палива, мандати по зниженню рівня викидів, збільшення ефективності роботи двигунів при жорсткіших умовах експлуатації. Ці основоположні фактори призвели до зростання попиту на синтетичні мастильні матеріали протягом останніх десятиліть, і ця тенденція буде зберігатися. За даними консалтингової компанії Kline & Co, на частку синтетичних матеріалів припадає 22% світового попиту на готові мастильні матеріали, які досягли 40,5 млн. тонн в 2018 році. До 2023 року цей показник повинен вирости до 26% і навіть вище на зрілих ринках, таких як Північна Америка та Європа.

Як провідний тип продукту, автомобільна моторна олива є основою синтетичного споживання, оскільки її специфікації стають все більш суворими. Характеристики моторної оливи визначаються цільовими показниками економії палива, а чотири параметра в її специфікації визначають вибір базової оливи. Кінематична і високотемпературна в'язкість при високих зсувах є специфічними для конкретної конструкції двигуна, для якого створюють мастило, і ці властивості впливають на прокачуваність і ефективність використання палива відповідно. Два інших параметра випливають з самого базового запасу: випаровування за Ноак і продуктивність симулятора холодного пуску. Випаровування важливе для довгих інтервалів заміни оливи, які рекомендують автовиробники: в деяких європейських моделях інтервал був збільшений до двох років. Важливо, щоб моторна олива не википала протягом цього часу. Вимоги до випаровування за Ноак для останніх специфікацій ILSAC, API і OEM складають від 12% до 15%. Європейські специфікації досягають навіть 11%, ведуться переговори про зниження до 9%.

Випробування на тренажері холодного запуску двигуна (Cold Cranking Simulator – CCS) засновано на пусковий системі 1964 року, воно використовується для визначення низькотемпературних характеристик мастильних матеріалів під час запуску холодного двигуна. Температура випробування змінюється в залежності від сорту оливи. Наприклад, оливи SAE 0W-XX повинні працювати при -35 градусах Цельсія, тоді як класи SAE 10W-XX повинні працювати при -25° С. Баланс між CCS і випаровуванням є ключем до вибору базової оливи. Навіть за наявності присадок з низькими летючими властивостями і надзвичайною стійкістю до низьких температур, CCS підштовхує розробників до використання базових олив Груп III і IV API. Оливи, що відповідають специфікаціям API і ILSAC для легкових автомобілів, складають близько 80% ринку Північної Америки. Новий стандарт API SP, який дебютує на прилавках в травні, має максимум 15% випаровування за Ноак.

«Якісна частина» ринку також відповідає специфікації Dexos1 General Motors, яка вимагає випаровування 13% або нижче. Можна створити оливу SAE 0W-20 API SP зі стандартної базової оливою Групи III API, але для виробництва продукту, схваленого Dexos, склад повинен включати Групу III+ в значних кількостях або навіть Групу IV. Оливи SAE 5W-XX залишатимуться домінуючим класом в'язкості і займуть близько 65% ринку протягом наступного десятиліття, і тут важливо відзначити, що вони не мають потреби в Групі III+.

Досягнення цільових показників в'язкості і летючості ставатиме все більш складним завданням при зниженні в'язкості. Базові оливи й основні присадки складають певну частину в'язкості складу. Наприклад, моторна олива SAE 5W-30 може досягати 12,5 сантістокс кінематичної в'язкості при 100° С. Типова базова олива, яка використовується в моторних оливах, має в'язкість від 4 до 6 сСт. Для SAE 0W-16 максимальна кінематична в'язкість становить 7,1 сСт. Базова олива й основні добавки, як правило, мають 5,6 сСт, що залишає тільки 1,5 сСт. «Оскільки розробники хочуть перейти від 0W-20 до 0W-16 і до 0W-8, ви можете бачити, що гнучкість хімічного складу значно зменшується», - коментують фахівці галузі.

Щоб розробники створили моторні оливи нового покоління з хорошою економією палива, низькою летючістю і добрими показниками чистоти, необхідно постачати нову базову сировину. Мета сучасних розробок полягає в тому, щоб збільшити когезійну енергію молекули, поліпшити летючість, мінімізувати бічні ланцюжки, збалансувати низькотемпературні властивості з низжчою в'язкістю і зменшити нестабільні вуглецеві зв'язки для підтримки доброї стійкості до окислення.

Одним з отриманих матеріалів був продукт з низькою в'язкістю - низьколетючі поліальфаолефіни. Один зразок цих PAO мав показник кінематичної в’язкості KV 100 3,39 сСт, летючість 12,5% і CCS при мінус 35 C - 623 сантипуаз, що можна порівняти зі звичайним PAO 4 сСт з KV 100 4,10 сСт, летючістю 12,4% і CCS 1430 сП. Новий PAO показав набагато кращі результати щодо стійкості до окислення. Ефіри – це клас, який демонструє значні перспективи.

У міру того як електромобілі завойовують ринок, розробники бачать значні можливості для застосувань синтетики, таких як редукторна олива і рідини для терморегулювання в електродвигунах, або рідини для осей. Згідно з прогнозами, є ймовірність, що вони будуть засновані на молекулах Груп IV і V API.

Матеріал надано компанією "НБК Україна" , фахівцем на ринку мастильних матеріалів та ексклюзивним імпортеррм продукції корпорації Chevron в Україні.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое