Дослідження вчених: отруєння промисловими токсинами послаблює імунну систему на декілька поколінь
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » Дослідження вчених: отруєння промисловими токсинами послаблює імунну систему на декілька поколінь

Дослідження вчених: отруєння промисловими токсинами послаблює імунну систему на декілька поколінь

Про шкоду, яку спричиняють здоров’ю людей забруднюючі речовини та відходи промисловості, знають усі. Як не прикро, ця інформація вже не викликає значного занепокоєння в більшості населення планети, людина призвичаїлась жити із цією думкою, тому подекуди легковажно ставиться до загроз, нехтуючи правилами екологічної гігієни та утилізації відходів. Так, наприклад, дехто просто спалює відпрацьовану моторну оливу, адже це простіше та дешевше, ніж здавати її на переробку. Та це рішення хибне, а шкода серйозніша, ніж звикли вважати, попереджають фахівці компанії «Екоінтел», спираючись на дані останніх досліджень.

Дослідження вчених: отруєння промисловими токсинами послаблює імунну систему на декілька поколінь

Нові дослідження показують, що вплив промислового забруднення може завдати шкоди імунній системі не тільки конкретної особи, а й потомству – пошкодження передаються наступним поколінням, послаблюючи захисні сили організму проти різних інфекцій.

Дослідження вчених: отруєння промисловими токсинами послаблює імунну систему на декілька поколіньДослідження проводилося під керівництвом доктора наук Пейдж Лоуренс (Paige Lawrence, Ph.D) з Медичного центру Університету Рочестера (URMC), його результати були опубліковані в журналі iScience. Піддослідними були лабораторні миші, чия функція імунної системи подібна до людської. «Стара приказка говорить: «Ти є те, що ти їси», і це правда, – коментує Лоуренс. – Але з точки зору здатності організму боротися з інфекціями, це дослідження показує, що в певній мірі ви також можете бути тим, що їла ваша прабабуся».

У той час як інші дослідження довели те, що забруднюючі речовини з навколишнього середовища можуть впливати на репродуктивну, дихальну і нервову систему протягом декількох поколінь, нове дослідження вперше показує, що імунна система також піддається впливу. Це ослаблення імунної системи протягом декількох поколінь може допомогти пояснити зміни, які спостерігаються під час сезонних і пандемічних спалахів грипу. «Коли ви інфікуєтесь або отримуєте вакцину проти грипу, імунна система у відповідь збільшує виробництво певних видів лейкоцитів. Чим більше відповідь, тим більше армія білих кров'яних клітин, що підвищує здатність організму успішно боротися з інфекцією. Наявність армії меншого розміру – яку ми бачимо у кількох поколінь мишей в цьому дослідженні – означає, що ефективність боротьби з інфекцією знижується», - коментують спеціалісти.

У цьому дослідженні вчені піддали вагітних мишей впливу хімічної речовини під назвою діоксин, який, подібно до поліхлорованих дифенілів (ПХД або ПХБ), є поширеним побічним продуктом промислового виробництва і спалювання відходів, а також був виявлений в деяких споживчих товарах. Ці хімічні речовини потрапляють в харчову систему, де вони в кінцевому підсумку споживаються людьми. Діоксини і ПХБ біоаккумулюються по мірі просування по харчовому ланцюжку і спостерігаються в більш високих концентраціях в харчових продуктах тваринного походження.

Вчені вивчали функціонування цитотоксичних Т-клітин – білих кров'яних клітин, які захищають організм від чужорідних патогенів, таких як віруси і бактерії, і шукають і знищують клітини з мутаціями, які можуть привести до раку. Ослаблена імунна відповідь спостерігалася не тільки у потомства (F1) мишей, чиї матері (F0) піддавалися впливу діоксину, але і в наступних поколіннях, в тому числі аж до еквівалента правнуків (F3) у гризунів. Дослідники також виявили, що цей ефект був більш вираженим у самок мишей.

Дослідження вчених: отруєння промисловими токсинами послаблює імунну систему на декілька поколінь
Порушення імунної відповіді Т-клітин на вірус у декількох поколінь зараженої миші. Іл.: iScience. 2019 Oct 25; 20: 168–183.

Гіпотеза авторів дослідження полягає в тому, що вплив діоксину, який пов'язує білок в клітинах, що називаються AHR, деяким чином змінює транскрипцію генетичних інструкцій. Сам вплив не викликає генетичну мутацію, швидше за все змінюється клітинний механізм, за допомогою якого експресуються гени, і це явище передається наступним поколінням.

Більше інформації про компанію «Екоінтел», ліцензованого фахівця з переробки та утилізації відпрацьованих мастильних матеріалів, читайте за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое