5 питань про відпрацьовані мастила. Відповідає "Екоінтел"
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » 5 питань про відпрацьовані мастила. Відповідає "Екоінтел"

5 питань про відпрацьовані мастила. Відповідає "Екоінтел"

Відпрацьоване мастило – це мінеральний або синтетичний продукт, забруднений або непридатний для подальшого використання. Щорічно тисячі літрів олив приходять до непридатного до використання стану, потребуючи переробки або утилізації. Зіпсований домішками продукт надходить як від простих споживачів – власників автомобілів, так і від автомайстерень, виробничих цехів, електростанцій. В чому небезпека відпрацьованого мастила? Яку загрозу становить порушення правил поводження з ним? Які шляхи безпечної утилізації та технології відновлення мастила існують? Фахівці компанії «Екоінтел» відповідають на ці питання.

5 питань про відпрацьовані мастила. Відповідає "Екоінтел"


Відпрацьоване мастило: в чому небезпека?
Забруднені моторні чи індустріальні мастила відносять до 2 і 3 класу небезпечних речовин. Крім нафтових компонентів вони містять смоли, механічні домішки, асфвальтени і безліч інших компонентів, небезпечних для екології в цілому. Потрапляючи в грунт і водойоми, відпрацьоване мастило забруднює природні ресурси, а також пагубно впливає на репродуктивні функції живих організмів.

Технології переробки мастил: фізика+хімія
Переробка відпрацьованого мастила – це його очистка. Очищене мастило використовується повторно і додається в свіжі мастила. Технології переробки функціонують тільки останні 40 років: раніше продукт утилізувався шляхом спалювання для отримання енергії. Утилізація мастила – економічно невигідна, а от очистка дозволяє отримати із 1,6 литров непридатного продукту в середньому 1 літр нового мастильного матеріалу.

В залежності від ступеню забруднення і характеру домішок, використовують одну із наступних технологій переробки:
фізичні методи: промивання, фільтрація, дистиляція, випарювання, відцентрована очистка.
хімічні способи: введення реагентів в відпрацьоване мастило і нейтралізація домішок шляхом хімічної взаємодії. В якості реагента використовують сірчану кислоту, водень і металевий натрій.

Для того щоб переробка мастила і його очищення були ефективними, використовують установки з комбінованими технологіями. Поєднання фізичних, хімічних і фізико-хімічних методів в очисній установці робить процес переробки універсальним для будь-яких видів мастил і змащувальних матеріалів. Економічна ефективність такої утилізації мастил висока, але витрати на попередню підготовку – збирання, зберігання, перевезення – є суттєвими. Саме тому поряд з вторинною переробкою як і раніше використовують спалювання або незаконне скидання відходів.

Що робити з відпрацьованими мастилами?

Технічні мастила всюди використовуються як змащувальні матеріали і наповнювачі для моторів, а також широко застосовуються в промисловості. Великі об’єми мастила, забрудненого присадками і шкідливими домішками стають непридатним для експлуатації.

Куди подіти відпрацьоване мастило побутових умовах?
Якщо мова йде про декілька літрів брудного, неефективного продукту, злитого з двигуна автомобіля – утилізація мастила можлива і в домашніх умовах. Ось декілька способів его корисного використання:

наносити на вуличні, дерев’яні вироби (паркани, ящики, лавки) перед фарбуванням, щоб захистити від гниття;
використовувати в якості технічного змащувального матеріалу для автомобіля;
змащувати електропристрої, якщо це не заборонено інструкцією;
просочувати шпали і ін.

Промислові технології переробки мастил

Коли мова йде про великі об’єми, необхідна більш серйозна переробка відпрацьованого мастила. Его необхідно здавати в пункти прийому з яких, воно далі передається на очистку. На станції очистки мастила проходять фізичну, фізико-хімічну або хімічну переробку, кінцевий продукт якої – абсолютно чисте мастило, ідентичне новому.

Якщо переробка мастила відбудеться не одразу, необхідно подумати про його безпечне зберігання:

обрати цистерни або контейнери без дірок, тріщин, іржі;
обов’язково підписувати ємності з відпрацьованим мастилом або змащувальним матеріалом;
оберігати контейнери від атмосферних опадів;
використовувати цистерни під мастило повторно;
за першої ж можливості здавати продукт на утилізацію;
організувати власну очисну станцію з переробки мастила, попередньо оформивши ліцензію.

Детально про методи уталізації в промислових масштабах ми розповідали у минулій статті.

Чого краще не робити з відпрацьованим мастилом?
Ні в якому разі не потрібно зливати відпрацьоване мастило в ґрунт, найближщий водойм, на дорогу або в каналізацію. Через землю і інші природні ресурси всі шкідливі речовини, так або інакше потраплять до організму людини, завдаючи непоправиму шкоду здоров’ю.
Не потрібно також змішувати уже забруднене мастило з іншими технічними рідинами (антифризом, розчинниками). Після цього очистити суміш навіть в промислових умовах уже не вийде.

При зберіганні відпрацьованого продукту не слід використовувати брудні цистерни, особливо після небезпечних очисних засобів. Відбілювачі або розчинники ще більше забруднюють мастило і подальша очистка буде неефективною.

Більше інформації про компанію «Екоінтел», ліцензованого фахівця з переробки та утилізації відпрацьованих мастильних матеріалів, читайте за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое