В'язкість моторних олив: огляд ринку з прицілом на майбутнє
autoExpert » СТАТЬИ » Масла, смазки » В'язкість моторних олив: огляд ринку з прицілом на майбутнє. Частина 1

В'язкість моторних олив: огляд ринку з прицілом на майбутнє. Частина 1

10W-40. 10W-30. 5W-30. 5W-20… продовжіть послідовність. Озираючись на останні 30 років, важко не помітити очевидний тренд на зниження класу в’язкості найбільш поширених на ринку моторних олив. Які причини зумовлюють таку тенденцію і чи можна на основі їх аналізу та врахувавши сучасні реалії, спрогнозувати, на що варто очікувати в найближчому майбутньому? Чи існують розбіжності щодо вимог до моторних олив у автовиробників у США, Японії та Європі? Відповідям на ці питання присвятили увагу фахівці компанії "НБК Україна", дистриб'ютори продукції Chevron в Україні. Пропонуємо ознайомитись із першою частиною аналітичної статті, що висвітлює питання зміни трендів на світовому ринку мастильних матеріалів.

В'язкість моторних олив: огляд ринку з прицілом на майбутнє. Частина 1

В'язкість олив для транспортних засобів малої вантажопідйомності за останні кілька десятиліть значно поменшала, що було обумовлено покращеними технологіями двигунів, законодавством про викиди, а також - розробкою нових базових олив. В 90-х роках минулого сторіччя, SAE 10W-40 був основним класом в'язкості в Північній Америці, і становив значну частину всіх продаваних моторних олив. Згодом почала зростати популярність і SAE 10W-30, та новим перспективним класом в'язкості виявився SAE 5W-30.

Переносимося на 10 років вперед, в двохтисячні, і SAE 10W-30 вже являє понад 50% моторних олив, що продаються в Північній Америці, причому популярність SAE 5W-30 також зростає. Ford Motor Co також щойно представили SAE 5W-20 як блискучий новий паливно-ефективний клас в'язкості.
Але вже у 2010 році великі японські автовиробники пішли ще далі і представили SAE 0W-20 в якості своєї основної рекомендації. І саме в цей час, SAE 5W-30 став лідером продажів, приблизно через 20 років після того, як він був представлений вперше. Отже, продажі SAE 10W-30 і більш високих класів в'язкості значно знизилися, причому SAE 5W-20 був другим за величиною продаваним класом мастил для легкових автомобілів.

Наближаючись до 2020 року і розглядаючи глобальні показники в'язкості по регіонах, ми бачимо зростання кількості мастильних матеріалів SAE 0W-20, що підігрівається суворими нормами викидів і прагненням вичавити з економії палива все до останньої краплі. Можливість використання продуктів SAE 0W-20 також була підтримана зростаючою пропозицією базових запасів API Group III, які дозволяють створювати ці сорти за розумною ціною.

Міжнародний консультативний комітет з стандартизації та виробництва мастильних матеріалів представив SAE 0W-16, прийнявши на початку цього року в Північній Америці категорію оливи для легковантажних мастил ILSAC GF-6B. JASO GLV-1, розроблений Японською організацією автомобільних стандартів підлягає комерційному впровадженню в жовтні, він включає ще більш легкі сорти - SAE 0W-12 і 0W-8.

Європейський ринок традиційно схилявся до трохи важчих олив, ніж Північна Америка, але німецькі автовиробники Daimler, BMW і Volkswagen, як очікується, представлять оригінальні специфікації виробників обладнання, включаючи SAE 0W-16 і 0W-12, вже до 2020 року. Законодавство про викиди і цільові показники вмісту вуглекислого газу стимулюють економію палива і, як наслідок, збільшують попит на малов’язкі оливи в Європі протягом останніх 10 років. Велика доступність високоякісних базових олив також є ключовим фактором, що забезпечує перехід ринку на 0W-20.

Європейський союз продовжує встановлювати цілі по зниженню викидів для нових автомобілів. Застосовуються великі штрафи для OEM-виробників, які не «вписалися» в цільові показники. Це стимулює вивчення всіх аспектів економії палива, включаючи в'язкість мастильного матеріалу.

Основна проблема, з якою стикаються при переході на моторні оливи з низькою в'язкістю, полягає в підтримці того ж рівня захисту двигуна. Ряд факторів впливають на здатність мастильного матеріалу запобігати зносу компонентів двигуна, в тому числі летючість оливи. Моторні оливи SAE 0W-20, що відповідають стандартам ILSAC, можуть бути створені на основі більшості звичайних базових олив Групи III при 15% волатильності по тесту Ноака (втрата при випаровуванні). Однак, ACEA і dexos1 вимагають, щоб летючість по Ноаку не перевищувала 13%, а специфікації OEM можуть бути ще суворішими.

Підтримка високої продуктивності, довговічності і економії палива є головним завданням фахівців галузі. Однак, оскільки склади підштовхують до ще нижчої в'язкості, забезпечення летючості базових олив, доступних для підтримки цих показників, може стати складним завданням.

Матеріал надано компанією "НБК Україна" , фахівцем на ринку мастильних матеріалів та ексклюзивним імпортеррм продукції корпорації Chevron в Україні.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое