«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження
autoExpert » СТАТЬИ » Выставки » «АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Відгуки учасників про виставку

Про новинки, дебюти та презенатції компаній, брендів, продуктів і технологій читайте у першій частині.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Спілкуючись з учасниками «АвтоТехСервіс» на стендах компаній, ми здавали їм традиційне запитання: як вони оцінюють саму виставку та які цілі ставлять перед собою. Серед опитаних власників, директорів, представників та менеджерів, як українців так і іноземців, переважали схвальні відгуки. Дехто був стриманий в оцінці результатів, дехто не приховував захвату від зворотного зв’язку з ринком. Задля об’єктивності відзначимо, що на 20 опитаних компаній знайшлося і дві невдоволені – цільова аудиторія не повною мірою відповідала їхньому профілю. Якби ж ми спробували зробити графік розподілу кількості думок в залежності від задоволення учасників, ми б отримали повний спектр оцінок від розчарування до піднесеного захвату зі стійким зміщенням у бік схвалення.

Втім, надаємо слово самим експонентам.

Скажімо, компанія «АвтоНова-Д» знаходиться у постійному пошуку оптимального варіанту, експериментує в усіх сферах: у роботі з дилером, з клієнтом, навіть з виставкою. Як зазначалось вище, у попередні роки, коли компанія брала участь у виставці, вона презентувала різні марки зі свого портфелю. У 2021 виставка для неї проходила під знаком німецького партнера АТЕ.

Вочевидь, ставка на монобренд була вдалою, і генеральний директор «АвтоНова-Д» Богдан Дука не приховував гарного настрою від перебігу виставки: «Я більш ніж задоволений. Вже можна робити попередні висновки. Звісно ми не можемо порівнювати подію в Києві з виставками у Франкфурті, Стамбулі чи Шанхаї. Ми – реалісти, тож у нас не було ілюзій щодо формату виставки, кількості учасників та відвідувачів. Але те, на що ми розраховували, повністю виправдалось. Є клієнт, і в нього є зацікавленість. Шкода лише, що гравці українського ринку автосервісу недооцінюють, наскільки важливо представляти себе професійній спільноті. Адже виставка – це також чудовий майданчик для спілкування як з постачальником, так і з клієнтом чи партнером, можливість зрозуміти ринок, хто чим живе на ньому. Такі заходи надихають та дають заряд рухатись далі – це речі невимірні у контактах, конверсії та кількості лідів. Сюди приїхали люди з усієї країни (а в нас 18 філіалів) і вони бачать, що компаніє живе, прогресує, стрімко розвивається. І цей образ у них залишиться. Тож коли вони наступного разу побачать АТЕ, то згадають про «АвтоНова-Д».

Зі свого боку, німецький виробник забезпечує маркетингову підтримку своєму українському партнеру, зокрема підтримав і участь компанії в «АвтоТехСервіс». Пан Дука від себе додав, що шкодує, що представники АТЕ не змогли особисто бути присутніми на виставковому майданчику через протиепідемічні обмеження.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

А от для компанії «ТР-Зоря» «АвтоТехСервіс 2021» стала дебютною виставкою. Раніше підприємство три роки виробляло продукцію для інших брендів, а як самостійна марка «ТР-Зоря» була зареєстрована недавно, тому можна сказати, що на виставці відбулась перезентація новонародженого бренду професійний спільноті. І перше враження від участі у компанії, за словами її директора Олександра Явтушенка, позитивне на 100%: «Ми зустріли багатьох знайомих з іншого, суміжного бізнесу, відновили втрачені контакти. Тут, на виставці, стоять стенди людей, з якими я колись раніше працював (а я 20 років в автобізнесі) – вони будуть нашими постачальниками Для мене особисто і компанії в цілому виставка виправдала себе на всі сто!»

Подібна ситуація склалась і в компанії Automobile Parts. Щоб заявити про себе як виробника автозапчастин і деталей в Україні, компанія в ролі новачка стала учасником «АвтоТехСерввіс 2021». На виставці вона викликала інтерес у виробників автозапчастин, радіаторів охолодження електроніки, виробників холодильного та торгового обладнання, а також інтернет магазинів з продажу автозапчастин. Загальне враження від виставки позитивне: «Люди підходять і цікавляться, ми отримуємо контакти потенційних клієнтів: виробників і підприємств, які займаються ремонтом – після виставки почнемо спілкуватися по суті», - розповів представник Automobile Parts Антон Миршавка.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Активно веде політику розвитку бренду також і інший український виробник – компанія PROstavochka, яка прагне розширити клієнтську базу, націлюючись не тільки на кінцевого споживача але і на СТО. З цієї точки зору «АвтоТехСервіс 2021» стала досконалим майданчиком, для знайомства з потенційними партнерами: «Ми саме там, де повинні бути! – коментує виставку засновник компанії PROstavochka Микола Бикало. - На другий день виставки відчуття – супер! Ми прийшли сюди, щоб дружити з СТО, які займаються ходовою частиною, і я вже зараз (на другий день – прим.) дуже задоволений тими контактами, які у нас з’явилися».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

А Центр автодіагностики Truck-prof Com вже не новачок на «АвтоТехСервіс», оскільки вже брав участь у виставці у 2019 році. Порівнюючи цьогорічну виставку «АвтоТехСервіс» з тою, що була два роки назад, представник компанії Антон Столига відзначив, що цього разу в них було навіть більше відвідувачів, ніж минулого разу: «Ми отримали багато звернень від нових людей, в нас є багато контактів. Але який буде результат від цього можна буде казати лише через тиждень-два після виставки. В цілому ж ми задоволені тим як все проходить».

Після багаторічної перерви знову представляє свою продукцію на виставці «АвтоТехСервіс» і компанія «Промінструмент». Таке рішення зумовлено тим, що компанія активно шукає нові напрямки розвитку. «Наш традиційний ринок промислового інструменту, машинобудування зараз завмер, - пояснює цей крок комерційний директор «Промінструменту» Олександр Свиридкін. – Натомість на ринку автотранспорту та сільгосптехніки суттєвий підйом. Тому ми бачимо тут перспективу і працюємо і в цих сегментах. Наша пропозиція зацікавить перед усім СТО, а також магазини інструментів і обладнання. Зазвичай, люди, які приходять до нас, мають і невеличкий магазин і власну майстерню».

Щодо вражень від перебігу виставки, пан Свиридкін був доволі стриманий у висловлюваннях: «Наразі робити якісь висновки зарано. Чогось надзвичайного тут не відбувається, тож потрібен час, щоб відчути ефект від виставки. Десь через пів року я зможу сказати, чи перетворились контакти, які ми отримали тут, в реальний прибуток».

В своєму коментарі виданню autoExpert про перші враження від української виставки «АвтоТехСервіс» представник компанії Breve Лєшек Цоґєль (Leszek Cogiel) після трьох днів роботи на стенді відзначив: «Дуже позитивні враження, дуже привітні люди». Навіть не зважаючи на те, що пан Цоґєль не говорить ані українською, ані російською, компанія отримала багато контактів від потенційних клієнтів, які сподівається перетворити на успішні зв’язки у майбутньому. Загалом же проблеми з комунікацією не виникло: «На допомогу приходить англійська, а деякі люди тут навіть говорять польською!», - радіють Лєшек Цоґєль та його партнерка Рената Вернер-Доброхочі (Renata Werner-Dobrochoczy). На думку пана Цоґєля, український ринок має безліч можливостей для його компанії Breve, і вона серйозно налаштована щодо цього (до речі, на сайті компанії з’явилась українська версія). Тому у планах компанії повернутись на «АвтоТехСервіс» наступного року. «Звісно, попереду ще аналіз та оцінка результатів, та на разі ми дуже задоволені тим, як все відбулося», - сказали польські учасники.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Взагалі кажучи, думки «польського легіону» експонентів звучали майже в унісон. Так, говорячи про цілі своєї компанії на виставці в Україні, директор з продажу і маркетингу Fristom Лукаш Сантур назвав два моменти. Перш за все, це звісно пошук нових клієнтів: виробників причепів і трейлерів, автомайстерні, транспортних компаній з власним автопарком. Але не менш важливою є презентація Fristom як бренду на ринку, щоб зробити його більш впізнаваним. І участь у «АвтоТехСервіс» створює для цього відмінну можливість.

«Це наша перша виставка після коронавірусу, - сказав нам пан Сантур в своєму інтерв’ю. – Перший день був непоганим, а другий – цілком успішним. Думаю, на цих зустрічей можна буде побудувати непоганий бізнес, тож я цілком задоволений».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

За словами Катерини Безносюк з польської компанії Horpol, їм також нелегко було прийняти рішення про участь у «АвтоТехСервіс 2021», адже через COVID-19 вони до останнього не були впевнені, чи буде на виставці значна кількість відвідувачів. Та зважившись врешті на участь, у Horpol вважають це правильним рішенням. Взагалі ж, острах, що на виставці буде мало людей не справдився – як виявилось, все було краще, ніж очікували: «Звісно, ми ще будемо робити аналіз і дивитимемось, яка конверсія, але на даному етапі, у нас лише позитивні враження від виставки» - поділилась із нами своїми враженнями представниця Horpol.

«Ми змогли побачитись та поспілкуватись наживо із нашими українськими дистриб’юторами, - сказала пані Безносюк. – Це важливо для бізнесу, адже з кожним роком ми все більше й більше розвиваємо наші продажі в Україні. З деякими дистриб’юторами ми співпрацюємо вже понад 10 років, а останнім часом з’являються нові партнери, які зацікавлені нашим продуктом та задоволені його якістю».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Говорячи про мету, яку поставила перед собою на виставці компанія Kalinski, Андрій Письменний відзначив такі дві складові: «Україна для нас дуже цікавий напрямок, оскільки у нас вже є багато клієнтів з України. Перш за все, це транспортні компанії, перевізники, які працюють на європейських маршрутах та їдуть через Польщу. Дорогою вони просто приїздять до нас на сервіс та або купують фільтр, або одразу виконують заміну чи регенерацію. За останні 5 років в нас назбиралось багато таких клієнтів. Тож ми хотіли б розширити базу цих клієнтів.
По-друге, нам цікаво було зрозуміти, на яку нашу продукцію / послуги є попит в Україні. І за ці 3 дні на виставці ми побачили, що керамічні вкладки цікавлять велику кількість підприємців. І хоча у Польщі ми не продаємо їх окремо, ми готові постачати їх на український ринок. Оскільки в нас немає тут свого сервісу, ми шукаємо партнерів у вашій країні, які будуть надавати такі послуги з регенерації DPF, як ми. І ми познайомились з кількома підприємцям, власниками СТО та транспортних компаній, яких зацікавила ця тема, тож ми будемо розробляти для них спеціальну бізнес-пропозицію, коли повернемось до Польщі. Нам навіть пропонували відкрити філіал в Україні».


Як для дебютанта, враження від виставки виправдали очікування компанії Kalinski: «Ми їхали вперше і боялися, що через коронавірус люди утримаються від відвідування, що буде мало потужних міжнародних гравців, які є магнітом для аудиторії. При тому, що вартість участі у виставці на наш погляд доволі висока, - прокоментував пан Письменний. – Особливо я хотів би відзначити рівень відвідувачів: так до нас підходили і пересічні люди, але була значна доля керівників та власників, які можуть приймати рішення щодо співпраці».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Фірмові розробки, власні винаходи, інженерні рішення та сервісне обладнання VTM Group викликало захват у відвідувачів стенду компанії з Одеси. «У нас був аншлаг, - коментує три дні роботи на «АвтоТехСервіс 2021» керівниця відділу продажів VTM Group Олена Левицька. – В мене не залишилось жодної візитівки. Найбільше запитів викликали стенди для турбін та мийка фільтрів. Виставка лише відкрилась, десята ранку, а в нас вже 15 чоловік на стенді! Ми з того часу так ні разу і не присіли, аж ноги болять. Так, втомились сильно, але дуже задоволені. Ми перезнайомились з великою кількістю людей, обмінювались не лише контактами, але й думками».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Багато запитів і нових контактів, на основі яких буде формувати бізнес-пропозицію, отримала і компанія Carstech. «На таких заходах бути просто необхідно – переконаний комерційний директор Carstech Сергій Погорелов, на стенді якого до останнього не розходились цікаві до діагностичних приладів відвідувачі. – Ми вже втретє беремо участь у «АвтоТехСервіс», і до нас підходять люди, які вже в нас купували, нас впізнають, нам дякують, у нас цікавляться новинками. Ще не було жодної людини, яка б прийшла до нас у чомусь дорікнути. Такий відгук не просто приємний – це для нас найголовніше. Ми знаємо, для чого працюємо, і що ми на правильному шляху до мети – стати лідерами в темі ендоскопів в Україні».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Цікавий погляд на «АвтоТехСервіс 2021», висловив Володимир Руденко. Коментуючи саму виставку, він назвав її «зоною комфорту», оскільки діагностичний напрямок на виставці був малопредставлений, а конкуренти і колеги, які брали участь у виставці торік, цього разу не приїхали. При тому, що за кількістю відвідувачів виставка помітно додала: «На мій погляд, людей стало більше десь на відсотків на 15, - так оцінив аудиторію комерційний директор Brainstorm. – А от кількість та розміри самих стендів зменшились. Таке відчуття, що експоненти економлять кошти, хоча люди втомились від карантинів і масово йдуть за новою інформацією та спілкуванням. Ми ж цілком задоволені тим рівнем діалогу на професійному рівні, які отримали тут із нашими відвідувачами. Наша компанія вважає, що така подія дуже важлива з іміджевої точки зору, тому ми другий рік поспіль із цим стендом виставляємось на цьому самому місці. І ми від цього лише виграємо — люди нас пізнають».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Компанію Hammer можна віднести до постійних учасників «АвтоТехСервіс», оскільки вона регулярно демонструє на виставці свої продукти. Тому тут можуть порівняти виставки різних років. «Цього року масштаб менший, ніж був раніше, - прокоментував для нас подію в МВЦ бренд-менеджер KRAFT Дмитро Яблонько, - коронавірус наклав свій відбиток. Втім, людей доволі багато для такого невеликого об’єму. Якщо зважати на обставини, все досить непогано. Наша головна задача цього разу – ознайомити українських споживачів з якісними та доступними імпортними продуктами торгової марки KRAFT. Власне сьогодні тут відбулась прем’єра нової лінійки сучасних олив - KRAFT Euro».

Серед клієнтів цієї компанії СТО, магазини, крупні та дрібні дистриб’ютори, логістичні та агропідприємства. Представники цих підприємств виявили неабияку зацікавленість до стенду KRAFT на виставці. Як висловився пан Яблонько, «ми отримали мільйон контактів, що дає підстави сподіватись на позитивну віддачу від виставки».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Позитивно оцінюючи враження на другий день виставки, Юрій Міщенко, керівник комерційного відділу офіційного представництва компанії «Доктор Кемікал», зазначив: «Людей досить багато. З огляду на карантинні заходи, ми думали, буде гірше. Ми відзначаємо велику зацікавленість, адже наш бренд Runway пізнаваний на ринку. Оскільки ми не займаємося роздрібною торгівлею, наша цільова аудиторія – це представники в регіонах. Ми формуємо дистриб'юторську мережу в Україні і шукаємо нових партнерів».

Звісно це не повний перелік усіх компаній, з якими ми поспілкувались за час роботи на виставковому майданчику. Масштабні стенди оформили компанії BM Parts (яка презентувала всесвітньовідомий бренд MEYLE), «Каміон Ойл» (LIQUI MOLY), «Саноко Трейдінг» (Sunoco, прем’єра). Вони відігаравли роль якорів або ж eye-stopper, що притягували погляди відвідувачів. Також були присутні відомі українські виробники запчастин (ATS, SMAPauto, AUTOSTORM, PolyBUSH, Alpha Filter т.і.), мастильних матеріалів (Azmol), та сервісного обладнання (MSG), імпортери, дистрибьютори та представники зарубіжних брендів. Про багатьох з них ми розповідали раніше, інші і так відомі в професійному середовищі і не потребують зайвої реклами.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 2. Відгуки та враження

Отже, підсумувавши, можна сказати, що «АвтоТехСервіс» залишається знаковою подією для українського ринку автосервісу. Тут відбуваються презентації нових продуктів і винаходів, демонстраційні покази технологічних рішень, прем’єрні покази та дебюти нових компаній, дискусійні панелі та майстер-класи. При чому користь від виставки відчутна для усіх сторін: учасники нарощують клієнтську базу, працюють над іміджем та пізнаваністю бренду, укладають угоди; відвідувачі мають можливість оглянути найкращі досягнення в галузі автосервісу та навіть отримати матеріальні вигоди – багато компаній роблять на виставці знижки, акції, спеціальні пропозиції, розіграші призів, щоб привабити більше людей. Та все ж найціннішою річчю, що надає виставка, залишається ефект від живого спілкування, за яким усі сумували протягом карантинів та цифрових локдаунів. Тож із нетерпінням чекаємо наступну виставку «АвтоТехСервіс», яка – нагадаємо – стане ювілейною.

Підготував Владислав Пономаренко


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое