«АвтоТехСервіс 2021». Дебюти компаній, новинки постійних учасників, відгуки та враження
autoExpert » СТАТЬИ » Выставки » «АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Виставки в умовах карантину

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

29а Міжнародна виставка «АвтоТехСервіс» так само, як і 28а, пройшла на фоні пандемії та викликаних нею протиепідемічних заходів, тож учасники, відвідувачі та організатори згадають ще не раз «незлим тихим словом» COVID-19. Лише 10 травня, за два тижні до початку виставки, було скасовано локдаун, що дозволило компаніям-експонентам остаточно прийняти рішення про участь. За словами організатора, таких було 40% - тобто майже половина виставки була підготована за 2 тижні замість 3 місяців. І якщо з українськими компаніями це ще вдалося владнати, то для іноземних учасників, представництв та імпортерів це стало суттєвою перешкодою.

З іншого боку, виставка відбулась у традиційні дати 26-29 травня, на відміну від «АвтоТехСервіс 2020», яка проводилась наприкінці літа. Чи то через зручні дати, чи через зменшення корона-паніки кількість відвідувачів у 2021 році зросла на 35%. Але «доковідний» рівень все ще лишається недосяжним, як за кількістю відвідувачів, так і за палітрою учасників.

Бачиш «Автомеханіку»? І я не бачу. А вона є!

Зрештою всі так чи інакше призвичаються жити і працювати в нових умовах. Декого це спонукає шукати нові форми комунікації та підходи до клієнтів, виявляти креатив, винахідливість і гнучкість.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

За приклад можна навести екстравагантний хід компанії «Автомеханіка», яка одночасно була і не була на виставці (бачиш «Автомеханіку»? І я не бачу. А вона є!). Постійний учасник та партнер «АвтоТехСервіс» не міг проігнорувати найбільшу подію у світі українського aftermarket. Одночасно з тим, компанія зважила ризики для своїх співробітників, серед яких чимало людей літнього віку, яких вона за жодних обставин не хоче наражати на небезпеку. Тож цього року «Автомеханіка» не привезла в МВЦ нічого зі свого асортименту та не відправила жодного працівника. Натомість центральне місце експозиції зайняла комфортна та світла лаунж-зона із зеленою оазою і зручними диванчиками під написом «Автомеханіка». Так чи інакше, усім на ринку відомо, що це за компанія, її репутація та асортимент. Вона не вперше проявляє майстерність невимушено нагадати про себе без зайвих слів: минулого року компанія теж не працювала з власним стендом, а стала освітнім патроном виставки, під егідою якого свою експозицію представив Барський коледж транспорту і будівництва.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

До речі, БКТБ приїхав на «АвтоТехСервіс» і цього року, і знову його колекція натурних макетів двигунів, трансмісій, оптики та інших агрегатів стала родзинкою виставки та викликала суцільний захват відвідувачів.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Паралельно з експозицією традиційно проводились освітні та комунікативні заходи, конференції, семінари та майстер-класи на професійні теми, серед яких не можемо не відзначити третій Automotive Aftermarket Forum, який цього разу був присвячений Digital-стратегії для автобізнесу та підготовці кадрів для дистриб’юторів та дилерів. Захід був незвично коротким, всього три години, проте викликав захват у присутніх.

В рамках одного матеріалу неможливо описати усі компанії, товари та послуги, представлені на «АвтоТехСервіс», тож ми зробимо фокус на найцікавішому: останніх новинках на ринку, провідних технологічних рішеннях, найсучасніших розробках, прем’єрах продуктів та компаніях-дебютантах.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Запчастини, витратні матеріали та аксесуари

«АвтоНова-Д» / АТЕ, Богдан Дука

2021 року компанія «АвтоНова-Д» стала одним з хедлайнерів виставки «АвтоТехСервіс». Її стильний стенд з великою кількістю персоналу був серед найбільш яскравих та гарних експозицій, при цьому цілком присвячений одному єдиному бренду – всесвітньо відомому виробнику гальмівних систем АТЕ.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

«АвтоНова-Д» є постійним учасником «АвтоТехСервіс» але 2020 р. був винятком. Тож минуло два роки з останньої виставки в 2019, коли «АвтоНова-Д» представляла одразу три бренда зі свого портфелю. Цього ж разу керівництво кардинально змінило підхід. Щоб сформувати задане враження у відвідувачів виставки, компанія прийняла рішення йти на «АвтоТехСервіс» під прапором одного бренду – АТЕ. Ця німецька марка має давню історію та багатьох прихильників. Але протягом кількох років (з 2014 до 2019) концерн Continental, якому належить марка, офіційно не постачав запчастини АТЕ до України, тому цей бренд було складно знайти на нашому ринку. Майже три роки тому на виставці Automechanika 2018 у м. Франкфурт між «АвтоНова-Д» та Continental було укладено контракт та вже на початку 2019 року розпочались офіційні поставки. Таким чином «АвтоНова-Д» набула статус офіційного представника концерну Continental, якому крім АТЕ належить бренд VDO та власне Continental в Україні.

«Обрана нами концепція йти на виставку під егідою одного бренду виявилась абсолютно правильним рішенням, – пояснює задум проекту генеральний директор «АвтоНова-Д» Богдан Дука. – Ми маємо задум створити у клієнтів та партнерів стійку асоціацію, що АТЕ – це «АвтоНова-Д». Ми вже розпочали і продовжуємо працювати відповідно до цієї стратегії, а «АвтоТехСервіс» для нас – важлива частина цієї великої загальної концепції. «АвтоНова-Д» має найбільший в Україні асортимент запчастин АТЕ і ми працюємо над тим, щоб автоспільнота звикала, якщо потрібно АТЕ – то це в АвтоНову-Д».

Відмінна якість продуктів, повна відповідність оригіналу та цілковита відсутність рекламацій роблять запчастини АТЕ привабливими не лише для кінцевих споживачів, але й для продавців, адже працювати з товаром, який сам себе продає, легко і комфортно.

На «АвтоТехСервіс 2021» компанія «АвтоНова-Д» разом з типовими компонентами гальм, такими як колодки, диски, супорти тощо, презентувала і останню розробку інженерів АТЕ – гальмівну рідину новітнього покоління ATE SL.6 (DOT 4). Вона відповідає вимогам останніх технологічних і екологічних стандартів. Продукт має низку технічних переваг (підвищену точку кипіння 180о С, зменшену густину 700 мм2/сек, та подовжений до 3-х років інтервал заміни), а також є безпечним для людей, які з ним працюють. Рідина має сертифікат Euro 1, який посвідчує те, що даний продукт вироблено виключно в Німеччині та дозволяє імпортувати його в Україну з преференціями.

Взагалі ж «АвтоНова-Д» позиціонує себе як постачальника запчастин для німецьких автомобілів. Компанія вже 10 років працює в сегменті В2В, серед її клієнтів СТО, офіційні та мультибрендові сервіс-центри, автомагазини, компанії з корпоративними парками. Окрім того, компанія із задоволенням працює і з роздрібними клієнтами, хоча їх частка і невелика.

Ділячись своїми планами на майбутнє, пан Дука анонсував запуск цього року нового амбітного проекту – франшизи «АвтоНова-Д»: «Ми хочемо зробити купівлю запчастин зручною в будь-якій точці нашої країни. Нас надихає «Нова Пошта» яка зробила доставку комфортною у всіх куточках України, цей приклад вартий наслідування. З нашою франшизою, з нашим ім’ям та нашими технологіями продажів родина чи група людей могли б організувати власний бізнес запчастин у своєму містечку чи районі. У містах 100 000+ ми плануємо розвивати власну дилерську мережу, а в решті міст – за франшизою».

«ТР-Зоря», Олександр Явтушенко

Дебютанта виставки «АвтоТехСервіс» підприємство «ТР Зоря» представляв її директор Олександр Явтушенко. Компанія з міста Дніпро від початку спеціалізується на проектуванні та виробництві понижуючих тороїдальних трансформаторів для промислового застосування, блоків живлення, побутової електроніки, залізничного транспорту, освітлювальних приладів, шахтного устаткування.

В автомобільній тематиці «ТР-Зоря» випускає лінійку трансформаторних зарядних пристроїв для АКБ 12В, які розрізняються за функціональним оснащенням, виконанням і зарядним струмом (від 6 до 10 А), а також додаткові електронні аксесуари: іскрові пробники для перевірки свічок запалювання і автомобільні вольтметри. Останні були розроблені у відповідь на запити клієнтів, стали хітом продажів і реалізовуються сотнями штук, оскільки мають зручний для використання дизайн і дозволяють заміряти напругу генератора через підкурювач, не виходячи з машини і не відкриваючи капот. Такий прилад дає водієві можливість вчасно помітити проблему і уникнути повного розряду АКБ, особливо в осінньо-зимовий період, коли інтенсивно використовується освітлення, а генератор не встигає зарядити акумулятор.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Підприємство працює за повністю замкнутим циклом виробництва: виконується намотування і відпалення сердечників, нанесення первинної і вторинної обмотки на верстатах ЧПУ, що виключає людський фактор, розпаювання та складання. Всі компоненти, включаючи корпуси, виробляються в Україні. Компанія випускає з/п під приватними марками з урахуванням особливих побажань замовника. Мінімальна для замовлення партія від 10 штук.

«Наш головний продукт – це зарядні пристрої. Це те, що потрібно всім в нашій державі: почати з нуля і закінчити готовим виробом, - пишається Олександр Явтушенко. – Ми не замовляємо комплектуючі, трансформатори на стороні, на відміну від інших виробників».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Automobile Parts, Антон Міршавка

Компанія Automobile Parts також вперше була офіційно представлена на «Автотехсервіс» як виробник автозапчастин і деталей з алюмінієвих сплавів методом лиття під тиском. Вона накопичила значний досвід у виробництві комплектуючих для світлотехніки: корпусів і кришок ліхтарів і світильників, елементів охолодження.

Матеріально-технічна база Automobile Parts включає дві машини лиття під тиском (2800 кН і 2000 кН), п'ять пластавтоматов виробництва відомої компанії HAITIAN, камеру порошкового фарбування, склад сировини, напівфабрикатів і готової продукції, та інше необхідне обладнання для успішного і безвідмовного виробництва, в якому впроваджені новітні технології та європейські стандарти якості.

Асортимент продукції, що випускається, включає в себе деталі, компоненти для машинобудування, обладнання та інших галузей промисловості, виготовлені методом лиття під високим тиском.

Основними перевагами такого методу лиття є висока продуктивність, можливість виготовлення тонкостінних відливок найрізноманітнішої конфігурації, відмінна якість поверхні, точні розміри готового виробу. За допомогою даної технології можна отримати рідкісні запчастини та деталі, зняті з виробництва.

Для випуску нової запчастини підприємство виготовляє прес-форму (матрицю) за зразком готового виробу. Зразок оцінюється технологом на можливість виготовлення деталей даним методом лиття, далі відбувається аналіз металу, визначення марки сплаву за його хімічним складом, розрахунок собівартості виробництва з урахуванням виготовлення прес-форми. Середній термін виконання замовлення від отримання заявки до випуску готової продукції 60-70 днів. Також налагоджено виробництво деталей з ABS-пластику, поліетилену та поліпропілену. Як зразок можливостей виробництва автозапчастин демонструвалася серед інших деталей передня кришка розподільчого валу двигуна УАЗ.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

PROstavochka, Микола Бикало

«Майданчик «Автотехсервіс 2021» став ідеальним місцем для розширення партнерської сітки СТО компанії PROstavochka на ринку України», - вважає засновник компанії Микола Бикало. Підприємство вже вісім років займається виготовленням проставок для збільшення кліренсу автомобілів, а саме спеціалізується на виробництві алюмінієвих та поліуретанових проставок.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Основним каналом збуту для марки PROstavochka стали прямі продажі, інтернет-магазини та маркетплейси. Щоб розширити клієнтську базу, компанія активно веде політику розвитку бренду, націлюючись не тільки на кінцевого споживача, але і на СТО.

Адже у PROstavochka є що запропонувати клієнтам: запатентована та сертифікована продукція в асортименті 6 000 найменувань для легкового та комерційного транспорту (покриває 90% українського автопарку), відпрацьована логістика, якість продукції і компетенція у виробництві по замкнутому циклу, консультації, робота з обміном, поверненням і рекламаціями і, звичайно, гарантія – 1 рік на всі проставки. При тому, що термін служби деталей в декілька разів більший за гарантійний термін – це співробітники PROstavochka довели на досвіді власних машин, коли встановили на них перші вироблені проставки: «Вони ходять до сих пір! – каже пан Бикало, - адже ми не женемося за дешевизною, не економимо на матеріалах та якості і працюємо на результат. Ми хочемо, щоб автовласники, змінивши автомобіль повернулися до нас знову і говорили, що знову хочуть продукцію від PROstavochka».

У найближчих планах компанії розширення продажів в Україні через налагодження співпраці з СТО, а в перспективі – вихід на європейський та світовий ринок, адже потреба в проставках для збільшення кліренсу існує і в інших країнах. При цьому на українському ринку продукція PROstavochka одна з найдорожчих, що зумовлено ретельним підходом до технологічних процесів: компанія виконує лиття алюмінію, механічну обробку і нанесення порошкових покриттів, армування поліуретану сталевими втулками. Продукти компанії орієнтовані не на тих, хто на всьому економить, а на людей, які люблять і вдосконалюють свій автомобіль: ставлять захист двигуна, ГБО, збільшують радіус колеса, полюбляють заміську їзду на дачу або ж рибалку та й в цілому підвищують прохідність свого автомобіля.

Breve, Лешек Цоґєль (Leszek Cogiel)

Цього року на «АвтоТехСервіс» відбулась прем’єрна участь на українському ринку польської компанії Breve. Компанія з міста Зельона Ґура вже 20 років працює в сфері поставок запасних частин і на даний момент продає до 25 тисяч одиниць оптом і в роздріб у Польщі та країнах ЄС. Спеціалізується Breve в галузі деталей приводу. В її асортименті привідні вали, напівосі, шарніри рівних кутових швидкостей, а також зубчасті вінці ABS. Серед іншого компанія постачає деталі під оригінальною маркою BRV для європейських, японських, азійських марок легкових автомобілів, позашляховиків та легкої комерційної техніки, (наприклад, Jumper, Ducato т.і.). Breve готова співпрацювати із будь-яким клієнтом: автомагазином, СТО чи пересічним автовласником, який бажає самостійно замовити запчастини для ремонту – клієнтоорієнтованість є ключовою перевагою фірми. Компанія надає гарантію на продукцію, оперативно відправляє замовлення та обіцяє безкоштовну доставку, якщо його вартість перевищує 150 євро.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Fristom, Lukasz Santor

Виробника світлотехніки Fristom вже можна вважати постійним учасником «АвтоТехСервіс» - в останні роки компанія регулярно бере участь у виставці в Києві і жодні перешкоди, навіть COVID-19 не можуть стати їй на заваді. Тому autoExpert не міг обійти увагою таку наполегливість. Про цілі в Fristom на «АвтоТехСервіс 2021» і взагалі в Україні, а також про саму компанію та її продукцію ми попросили розповісти директора з продажу і маркетингу Лукаша Сантура (Lukasz Santor).

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Fristom – це сімейний бізнес, започаткований 26 років тому у місті Бидгощ, де зараз знаходиться головний офіс компанії. З того часу підприємство виросло до великої компанії, в якій працюють 250 чоловік. Її спеціалізація – розробка і виробництво освітлювальних приладів для вантажної техніки та причепів, переважно на 12 В живлення. Загалом же номенклатура налічує біля 600 різноманітних ліхтарів унікального дизайну – усі вони універсальні і мають версії і на 12, і на 36 В. На самому початку діяльності компанія випускала прилади з лампами розжарювання, тож невелика їх частка також залишалась в каталозі, як данина історії та на запит деяких клієнтів, хоча ця тема, за словами пана Сантура, йде в минуле – вже 15 років усі нові розробки це виключно світлодіодна техніка. Раз на 3 місяці компанія випускає на ринок новий продукт.

На стенді у Києві компанія презентувала свою останню розробку – LED задній ліхтар FT-700 на 24 В. «Свіжа, гаряча, щойно з-під пресу» - пожартував пан Сантур. Ліхтар повністю герметичний, має додатковий клапан вирівнювання тиску та виконує 6 функцій: габарит, стоп-сигнал, світло заднього ходу і протитуманне, вказівник повороту, світловідбивач.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Продукція Fristom продається від Євросоюзу до Казахстану, клієнти компанії є Мексиці, США і навіть у Японії. Але на ринку України компанії доводиться вести нелегку боротьбу з дешевими китайськими аналогами. «В Україні потрібно змагатись не лише якістю, а ще й ціною – таке враження директора Fristom – Потрібно докласти багато зусиль, щоб переконати клієнта купити наш продукт, а не китайський. Так, ми більш дорожчі, але ж і якість не йде у порівняння! Майстерні і магазини це розуміють, і тепер їх задача – донести цю інформацію до клієнтів. Один з наших партнерів з Харкова кілька тижнів тому продавав своєму клієнту 200 бортових ламп-маркерів і вмовляв його не брати дешеві китайські – краще візьми Fristom. Та клієнт обрав дешевші. За 2-3 тижні якась частина з них вийшла з ладу. Але він знову взяв дешеві – і знов те саме. Лише на третій раз він обрав Fristom. Тож люди навчаються».


Horpol, Катерина Безносюк

З польською компанією Horpol на «АвтоТехСервіс 2021» нас знайомила співробітниця відділу маркетингу Катерина Безносюк. Фірма, що існує вже понад 40 років, також не вперше приїздить на виставку до Києва, де презентує продукцію власного дизайну та виробництва – автомобільні світлотехнічні прилади. В своїй роботі компанія перед усім ставить контроль якості на всіх етапах виробництва, а також готовність йти на зустріч потребам замовника. Оскільки минулого виставку компанія пропустила через пандемію, цього разу вона привезла новинки, які з’явились за два останні роки, а саме: нові габаритні, сигнальні та комбіновані ліхтарі в тому числі найновіші моделі з функцією паркування LDCC 2713 та LDCC 2714. Окрім того, в каталозі Horpol наявні виносні ліхтарі, сигнали повороту та стоп-сигнали, внутрішнє освітлення, ДХО та протитуманні лампи, а також світловідбивні пристрої та супутні аксесуари. Переважну частку асортименту складають LED-прилади, але також є і звичайні з лампами розжарювання. Представлені на стенді, вони сяяли червоними жовтими та білими вогнями та привертали увагу відвідувачів.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Світлотехніку Horpol в Україні використовують виробники транспорту, причепів, кемпінгів та сільгосптехніки, водії вантажного транспорту та автомайстерні, які встановлюють на транспорт додаткові освітлювальні пристрої. Все це складає попит на ринку, який перетворюється на позитивну динаміку продажів.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.


Обладнання та інструмент

VTM Group, Олена Левицька і Олег Шукшин

З одеською компанією VTM Group ми познайомились на виставці минулого року. Український виробник сервісного обладнання презентував тоді комплексне рішення для організації бізнесу по обслуговуванню та ремонту турбокомпресорів.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Того разу представники фірми демонстрували технічні можливості та особливості комплекту обладнання до складу якого увійшли: станок для балансування валів турбокомпресорів до 3 кг моделі БВИ-03-10Т, стенд для балансування турбокомпресорів після складання з масою до 15 кг моделі ДБС-Т10, розгінній стенд для балансування турбокомпресору на робочих обертах СБР-10 який використовують також для перевірки на виток масла, а також стенд для калібрування та налаштування турбокомпресорів змінної геометрії «Геомет 2000».

Новинкою 2020 року були пристрій для діагностики та налаштування електронних актуаторів турбокомпресорів «ATР-1000» та стенд для балансування турбокомпресорів з масою до 30 кг моделі ДБС-Т20 , про які нам розповідав провідний технічний фахівець компанії Олег Шукшин – він безпосередньо брав участь у створенні цього обладнання.

Тож нам було цікаво побачити розвиток цієї теми, а також хотілось дізнатися, чим компанія буде дивувати цього року. А дивувати дійсно було чим. Новинкою стала установка для очищення сажових DPF фільтрів та каталізаторів. Цей напрямок доволі розвинений у Європі, і потрохи починає набирати оберти і в Україні. Тому компанія VTM Group розробила і запустила у виробництво власну установку «Посейдон 1000» та промислову хімію для ефективного очищення фільтрів, саме її і представляла на своєму стенді. Хоча саму установку «в металі» нам побачити не вдалось, (вона надто велика та складна у підключенні для формату виставки), Олена Левицька, керівниця відділу продажів, не без гордості повідомила, що перша партія обладнання вже розпродана, хоча не минуло і пів року від початку виробництва. Коментуючи такий нетиповий крок у бік нового обладнання, пані Левицька пояснила: «Від самого початку наш завод спеціалізувався на виробництві балансувальних станків. Потім з’явилося балансування карданів, за ним – турбіни, а де турбіни – там СТО. І зрозуміло, що настав час опанувати нові напрямки, які стають більш затребуваним на ринку автосервісу».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Також компанія вдосконалила згадану вище минулорічну новинку «АТР 1000» - у неї була якісно розширена база актуаторів, з якими можна працювати. «На сьогодні у світі немає жодного приладу, який міг би працювати з тими актуаторами, які ми додали, - підсумував останні досягнення Олег Шукшин – Мова йде про найновіші моделі машин від 2015 року випуску, які зараз вже починають з’являтись у сервісах».

Це стало відповіддю на запит від замовників компанії, адже в неї добре поставлений зворотній зв’язок з ними. Таким чином «АТР 1000» перетворився на лідера світового рівня в своїй категорії: «Ми вийшли на перше місце, адже у нас більше покриття, ніж у аналогів від поляків чи англійців! – так оцінив вдосконалений пристрій пан Шукшин – Тому ми продаємо їх не лише в Україні, але й на експорт».

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Open System, Олександр Ляпун з командою

Не знає спочинку і технічна думка конструкторів та інженерів Open System. Щороку на «АвтоТехСервіс» компанія привозить нові прилади для діагностики та налаштування дизельної паливної апаратури. Не розчарувала вона і цього разу, зібравши навколо новинок на своєму стенді цілу навалу фахівців-дизелістів. Інноваційні розробки втілились у трьох нових приладах.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Перша з новинок – пристрої Flow BOX. Це спеціалізовані інструменти, призначені для виміру зазорів в клапанах п’єзо форсунок Siemens. Спочатку компанія випустила електронну модель Flow BOX E, а потім на запит клієнтів був розроблений більш дешевий механічний варіант Flow BOX М зі стандартним манометром. Виміри можна проводити двома методами: або через потік повітря, який проходить через клапан, у л/хв, або через перепад тиску прецизійного плунжера. Використання такого приладу полегшить ремонт форсунок Siemens, адже виставити правильний термозазор з точністю до десятої мікрона з його допомогою можна легко та невимушено.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

А от пристрій Jetter дозволяє підібрати клапанні шайби для форсунок Denso G2/G3. Проблема в ремонті таких форсунок у тому, що оригінальні запчастини до них на ринку відсутні. А заміна на аналог ускладнена великим розкидом їхніх параметрів. Розробка Open System дозволяє підібрати еквівалентну шайбу за оригінальним зразком за лічені хвилини: зразок та шайба-аналог встановлюються у пристрої, через них прокачується повітря, а електроніка визначає відхилення від оригіналу. Таким чином протягом 15 хвилин майстер може підібрати чотири однакові шайби.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

І на решті головна прем’єра на стенді – CRi–Jumper. Це полегшена (вага лише 80 кг) настільна версія відомого на ринку стенду CR-Jet для тестування форсунок Common Rail: Bosch, Denso, DELPHY, Siemens, а також кодування форсунок Bosch. Показаний на виставці компактний варіант (лайт-версія) – абсолютна новинка, він ще навіть не пішов у серію – розроблений на запит клієнтів, які мають обмежений бюджет і не можуть дозволити собі повноцінний стенд, або ж потребують додатковий пристрій до вже існуючого станочного парку на вхідний контроль.

CRi–Jumper має один канал для вимірів, менш потужний двигун (живлення від мережі 220 В) і зменшений до 1800 бар тиск в системі, що дозволило відмовитись від охолодження і таким чином ще більше знизити вартість. Дозволяє працювати з форсунками усіх провідних виробників для двигунів легкових автомобілів та легкого комерційного транспорту – тобто це цілком нішевий продукт, але в Open System упевнені, що він вдало впорається зі своїм призначенням і заповнить прогалину на ринку.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Також на виставці демонструвалися і повнофункціональний стенд UIS-CAM, який був новинкою минулорічної «АвтоТехСервіс», гордість компанії та її бестселер прилад MEGA TESTER V4, та інші вже відомі пристрої дизельної діагностики.


DiMeD, В’ячеслав Тарновський

Цікаві оновлення у галузі діагностики дизельної апаратури привезла і компанія DiMeD. Не минуло і року від нашої останньої розмови з нею, як ми знову зустрілись на виставковому майданчику «АвтоТехСервіс». Тоді, розповідаючи про свої інженерні та програмні розробки, керівник проєкту В’ячеслав Тарновський зокрема пообіцяв, що компанія найближчим часом випустить рішення для роботи з останніми моделями форсунок Delphi C4i. І слова свого дотримав – цього разу вже готове оновлення було продемонстроване фахівцям, які завітали на стенд DiMeD. Воно стало результатом напруженої та кропіткої дворічної праці. C4i – найточніше покоління форсунок Delphi, яке завдяки покращеному коду (калібруванню) дозволяє дотримуватись жорстких норм викидів Euro 6. Такі форсунки встановлюються на новітні моделі двигунів VW об’ємом 1,6 – 2,0, що використовуються на легкових та комерційних автомобілях VAG. Цей транспорт вже починає з’являтись на українських дорогах та в сервіс-центрах, тож розробка DiMeD саме на часі, адже за даними виробника в автомобілях вже встановлено понад 7,5 млн форсунок C4i.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Усі нові стенди DiMeD (з осені 2020) вже йдуть із цим оновленням, а власники старих моделей можуть придбати додатковий ключ для розблокування кодувань C4i. До речі, для українських клієнтів компанія зробила на нього спеціальну ціну, нижчу від світової. Взагалі, компанія протягом року доклала багато зусиль для вдосконалення ПЗ.

В легковому сегменті компанія оновила BIP-Tester (Begin of injection period), що вимріює час реакції клапана (хід клапану до повного відкриття) – це дуже важливий параметр в налаштуванні, оскільки його відхилення впливають на тривалість усього імпульсу, а отже і на кінцевий налив. На відміну від першої версії, націленої на вимір BIP-сигналу насос-форсунок і секцій Bosch, в останньому варіанті була допрацьована електроніка – її зробили ще більш прецензійною та стабільною. Це зумовлено появою нових форсунок Common Rail Bosch серії CRI 2-18 і CRI 2-20, в яких неможливо виміряти хід клапана напряму. Розробникам DiMeD довелось використати весь свій геній для вирішення цієї надскладної технічної задачі, бо металовміст і відгук на цих форсунок на порядок менший, так само як менший і розмір самого клапана, а момент дотику клапана майже невловимий.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Також серед оновлень було продемонстровано Piezo-Tester, який тепер дозволяє вимірювати час реакції клапана на п’єзофорсунках Siemens Euro 6.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Компанія вдосконалила і презентований минулого року блок PCU: тепер у нього додана підтримка перевірки новітніх насосів Common Rail Bosch CP4E (поки що більш поширених за кордоном, ніж в Україні), яка разом із розробленою оснасткою дозволяє оновити дизельний стенд до останнього рівня.

У вантажній тематиці DiMeD розробила та представила прототип пристрою CAM-Box для Common Rail насос-форсунок Volvo та насосних секцій DAF Euro 6, який фактично розширює можливості існуючих стендів Common Rail. Пан Тарновський запевнив, що CAM-Box буде запущено в серійне виробництво протягом місяця, адже попит на нього у ринку вже давно достиг. Нема сумнівів, що який би новий винахід не запровадили виробники дизельної апаратури, інженери та програмісти компанії з Дніпра винайдуть дієве рішення для його ремонту, перевірки і кодування. І це рішення обов’язково буде сумісне зі старшими моделями обладнання.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Така архітектура стендів – суттєва перевага обладнання DiMeD, яка надає невичерпний ресурс для його модернізації, як апаратно, так і програмно. З іншого боку, це дає певну гнучкість і свободу вибору для клієнта: йому не потрібно одразу купувати обладнання в повному пакеті – достатньо взяти базову версію та встановлювати додаткові опції при виникненні потреби.


Brainstorm, Володимир Руденко: «АвтоТехСервіс» — зона комфорту

Відвідуючи павільйон «АвтоТехСервіс», неможливо було не помітити стенд компанії Brainstorm, розділений на дві частини: червону та зелену. Такий поділ не випадковий, адже це фірмові кольори двох основних брендів, з якими компанія вже вп’яте бере участь у виставці: GrunBaum і Autel.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Під маркою GrunBaum компанія постачає обладнання для заміни технічних рідин, фреону та трансмісійної оливи в АКПП. На виставку Brainstorm привезла лінійку з дев’яти установок: 4 для заміни холодоагенту серії АС, (в т.ч. для обслуговування важкого транспорту та автобусів і агрегат, що дозволяє проводити промивку фреонового контуру без розбирання), інтелектуальний апарат для заміни оливи та промивки трансмісії ATF5000, установки для заміни антифризу CLT3000, та обладнання для заміни гальмівної рідини BRK3000. Останні пристрої об’єднані спільною концепцією GrunBaum QST (Quick Service Technology — Технологія швидкого сервісу). Обґрунтовуючи запит на це обладнання на українському ринку, комерційний директор компанії Brainstorm Володимир Руденко відзначив: «Кінцевий клієнт оцінює рівень СТО за встановленим на ній обладнанням. І більше довіри клієнтів отримує та СТО, де заміна рідин виконується апаратним способом. Це дозволяє виключити вплив людського фактору, не залежати від кваліфікації персоналу і провести повну заміну охолоджуючих, гідравлічних та трансмісійних рідин з промивкою системи». Це суттєва перевага в умовах сьогодення, коли автомайстерні відчувають брак кваліфікованих механіків первинної ланки.

Другий напрямок ринку, в якому працює Brainstorm — це системи автомобільної діагностики, які представлені китайським розробником і виробником Autel. Уся лінійка продукції демонструвалась на трьох умовних постах: діагностичні мультибрендові сканери MaxiDAS (в т.ч. і найбільш популярна на даний момент модель MaxiDAS DS808BT для СТО на 3 пости) і серія MaxiSys (зокрема, прилади останнього покоління MS909, MS919, MS ULTRA, які з'явились лише цього року) з різними функціональними можливостями та ступенем занурення в процедуру; шинний пост, присвячений датчикам та програматорам TPMS (система моніторингу тиску в шинах); пост ендоскопії з відеоендоскопом MaxiVideo, який дозволяє проводити круговий огляд із записом.

Втім, більшість цих продуктів на ринку вже порівняно давно і добре відома фахівцям. Прем’єрою ж на виставці і стала серія приладів для тестування АКБ — MaxiBAS. «Ця абсолютна новинка, яку ми презентуємо тут, ще навіть не внесена до наших каталогів, — так знайомить із новими пристроями Володимир Руденко. — Справа в тім, що автомобілі останніх років випуску після знімання і встановлення АКБ потребують відновлення налаштувань та повторної адаптації. А наші прилади дозволяють виконувати таке калібрування: перед зняттям акумулятора пристрій зчитує первинні налаштування (сигналізації, водійського місця, т. і.), а після встановлення батареї завантажує їх назад». Лінійка складається з чотирьох приладів, які виконують більше 10 тестів АКБ, підтримують батареї AGM, EFB та гелеві на 6 та 12 В. Пристрої прості у використанні, оскільки у них інтерфейс російською мовою та є покрокові інструкції.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Truck-prof Com, Антон Столига

Також серед компаній, які спеціалізуються на автодіагностиці, нас зацікавила фірма Truck-prof Com. Вона займається постачанням, налаштуванням та сервісним обслуговуванням діагностичного обладнання для вантажного транспорту, сільгосп- та спецтехніки. Компанія працює на ринку 15 років та представляє такі марки автодіагностичних приладів як ТЕХА (Італія), FCAR (Китай) та інші. Окрім продажу обладнання, в якості центру автодіагностики Truck-prof Com також надає послуги з установки комплектів, налаштування ПЗ та проводить діагностику автомобілів, здійснює технічну підтримку та консультації.

Вперше на «АвтоТехСервіс» компанія презентувала свою продукцію два роки тому і тепер повернулась з оновленим асортиментом. Зокрема в пропозиції з’явилась найновіша модель мультимарочного адаптера TEXA – TXT MULTIHUB. Він призначений для діагностики легкової, вантажної техніки, мотоциклів і навіть катерів, залежно від встановленого на нього ПЗ, що робить прилад найбільш універсальним сканером своєї лінійки, який працює з різними протоколами зв’язку та типами підключення (Wi-Fi, Ethernet, Bluetooth, USB).

На окрему увагу заслуговує інша новинка компанії – сканер FCAR F7-SD для вантажного транспорту. Це унікальна пропозиція компанії Truck-prof Com, яка є ексклюзивним постачальником продукції китайського виробника FCAR в Україні. Актуальність даної моделі зумовлена її спеціалізацію на китайському транспорті, якого стає в Україні дедалі більше, а засобів для його діагностики бракує. До того ж зараз в нашій країні працює багато спец- і будівельної техніки, яка також потребує сервісу та діагностики. Прилад FCAR F7-SD повністю охоплює модельний ряд автопрому КНР. До того ж на відміну від тої ж ТЕХА, в FCAR F7-SD вже встановлені всі необхідні програми, сканер оснащено планшетом на базі Android та перехідниками в комплекті, він має багатомовний інтерфейс (в т.ч. російська мова). Ну і звісно ж, ціна такого сканера значно нижча ніж в топового італійського бренда. Окрім діагностичних тестів, сканер надає можливість ініціалізації, адаптації, програмування та кодування на рівні дилерів.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Пропозиція компанії розрахована на спеціалізовані СТО, а також транспортні компанії, фірми-перевізники з власним автопарком. Окрім мультибрендових сканерів, компанія пропонує спеціалізоване обладнання для діагностики техніки таких виробників як DAF, Iveco, MAN, Deutz, John Deere, Knorr-Bremse.

«Промінструмент», Олекснадр Свиридкін

Цього року на «АвтоТехСервіс» було багато компаній, що презентували різні бренди інструменту: ручного, електро, та пневмо. Але нам хотілось би розповісти про таку фірму як «Промінструмент» (Київ) і ось чому. Головною відмінністю «Проміснтрумента» від інших гравців ринку є те, що поряд з постачанням продукції європейських, китайських та тайванських марок, компанія є представником українського виробника. Це Вінницький інструментальний завод, на якому зосереджено виробництво свердл (діаметром до 80 і навіть до140 мм), плашок, мітчиків, фрез, розгорток. Багато інструменту виготовляється на замовлення. Зокрема для автомобільної та агро тематики виготовляються зенкера, спеціальні ножі. «Промінструмент» є єдиним представником виробника на території України.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Також у каталозі компанії значний перелік алмазного, слюсарного, твердосплавного, металоріжучого та пневмоінструменту: молотки, ключи, викрутки, обценьки, лещата, напилки, борфрези, гайкокрути, шліфмашини, домкрати, компресори, тощо. Окремий напрямок – вимірювальний інструмент (штангенциркулі, мікрометри, кутоміри, різьбоміри т.і.).

Спеціалізація компанії «Промінструмент» очевидна з її назви. Підприємство займається постачанням і продажом інструментів в широкому асортименті для різних застосувань: промислового, сільськогосподарського, автомобільного. Працюючи в різних іпостасях на ринку з 1993 року, компанія підібрала свій асортимент таким чином, щоб задовільнити попит якнайширшого кола клієнтів.

Автохімія та косметика

Runway, Юрій Міщенко

В розділі автохімії і косметики нашу увагу привернув стенд бренду Runway, для якого ця виставка стала дебютною, хоча сама марка представлена на українському ринку без малого 20 років. Тому ми попросили розповісти про компанію та її продукцію керівника комерційного відділу офіційного представництва компанії «Доктор Кемікал», якій належить марка Runway, Юрія Міщенка.

«Вся хімія проводиться виключно в США, а фасувати може в різних країнах: наприклад, аерозолі розливаються в КНР, а наливні продукти – в Україні, - каже пан Міщенко. – В каталозі нашого бренду представлена широка лінійка автохімії: пінні очисники оббивки салону, «рідкий ключ» (продукт підвищеного попиту на СТО – один з кращих продуктів у своїй категорії при конкурентній ціні), герметики і промивання, очисники гальм, клапанів, інжекторів і карбюраторів в форматі аерозолів так само і як присадки. На виставці були продемонстровані засоби для догляду за автомобілем (поліролі, шампуні, нано-віск і т.п.), спреї для зчеплення шин з льодом».

Продукція Runway розроблена з прицілом на кінцевого споживача, автовласника – вона проста у використанні і не вимагає спеціальних знань і навичок. При цьому за ціною вона позиціонується в середньому діапазоні, при цьому за рівнем якості продукції відноситься до преміум-класу. На даний момент дистриб'ютори Runway вже працюють в Вінницькій, Закарпатській, Запорізькій, Одеській, Хмельницькій та інших областях.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Мастильні матеріали

Hammer / KRAFT, Дмитро Яблонько

Торгова марка KRAFT була представлена в розділі мастильних матеріалів та автохімії на «АвтоТехСервіс 2021» компанією Hammer. Під цим брендом компанія ексклюзивно пропонує на українському ринку моторні оливи, антифризи та технічні аерозолі.

Новинкою асортименту, яка була презентована на виставці, стала остання розробка фахівців KRAFT – лінійка моторних олив KRAFT EURO. Ця лінійка представлена двома напрямками – легкомоторними оливами PVL та оливами для вантажного транспорту CVL.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Легкомоторна група включає шість моторних олив у трьох типах в’язкості (5W-30, 5W-40, 10W-40) та рідину ATF (Dexron VI). Оливи для вантажних автомобілів представлені популярними в’язкостями 10W-40 та 15W-40 і призначені для двигунів норм Euro-5 і Euro-6. Уся продукція виробляється виключно в Нідерландах та відповідає останнім допускам автовиробників, таких як Mercedes-Benz, Renault, General Motors, Volkswagen т.і. Каністри оливи мають цікавий зовнішній вигляд в традиційних чорно-жовтих кольорах Kraft. Ціну на оливи компанія Hammer визначає як демократичну. Усі оливи завжди в наявності на складі компанії Hammer.

Окрім олив, під маркою Kraft були презентовані високоякісні антифризи, які представлені в Україні вже більше року. Вони виробляються у Литві та мають відмінну якість та конкуренту ціну. Лінійку продукції складають як концентрати, так і готові розчини у фасуванні від 1,5л до 200л.

Також на своєму стенді компанія демонструвала технічні аерозолі MOTIP, що представлені широким спектром продуктів: від різного роду мастил і очисників, до поліролів та інших спеціальних спреїв.

Взагалі ж у портфелі Hammer більше 30 брендів, які неможливо усі представити на одному стенді. У каталозі та на сайті компанії вони згруповані за різними напрямками: професійних кузовний ремонт, мастильні матеріали, автохімія, автокосметика, а також побутова хімія.

Послуги

Kalinski, Андрій Письменний: Регенерація сажових фільтрів – це перспективно

Цього року вперше узяла участь у «АвтоТехСервіс» і компанія Kalinski. До Києва її привела віра у потенціал українського ринку, де лише починає формуватися інтерес до відновлення сажових фільтрів (DPF) як комерційного проєкту. Про компанію, її цілі на виставці, враження від неї, а також про перспективи регенерації сажових фільтрів в Україні ми спілкувались з представником компанії Андрієм Письменним.

«АвтоТехСервіс 2021» як зона комфорту. Частина 1. Дебюти компаній, новинки постійних учасників.

Фірма Kalinski з Познані працює в області вихлопних систем. Спеціалізується на відновленні, регенерації сажових фільтрів DPF і каталізаторів, а також на обслуговуванні легкових і вантажних автомобілів і продажу сажових фільтрів і їхніх компонентів. Також компанія займається виробництвом прямоточних глушників з нержавіючої сталі для мототехніки.

Фірмова пропозиція Kalinski – послуги регенерації і продаж оригінальних відновлених сажових фільтрів. Компанія має власну СТО на 5+2 постів (власне, 30 років тому тут і почалась її історія), де можна виконати заміну та очищення фільтра. Зараз тут працюють біля 30 чоловік у відділах продажів та виробництва.

Відновлення фільтра DPF відбувається методом випалення у спеціальній машині Hartridge DPF 300 Master за температури 600° С, коли частки сажі відділяються від фільтрувального елемента та видуваються під тиском. Компанія не застосовує очищення миттям та хімічні розчини-очисники. Також проводиться заміна фільтруючого елемента – керамічних вкладок, які відрізняються за розмірами та якістю напилення платини чи паладію. Технологія регенерації дозволяє відновити ресурс фільтра, очищуючи його та повертаючи нормальну пропускну здатність, тому підприємство впевнено у якості своєї роботи і дає гарантію 6 місяців без обмеження пробігу на регенеровані фільтри.

На разі компетенція Kalinski дозволяє відновлювати найсучасніші та найскладніші вихлопні системи, такі як каталізатори Euro 6 для фур потоковим методом. Продукція компанії продається у всіх країнах Європи, адже там відсутні митні бар’єри та налагоджені логістичні сервіси. Її товари користуються попитом, бо виходять значно дешевше за нові оригінальні запчастини, особливо, коли йдеться про вантажну тематику.

За словами пана Письменного, на складі Kalinski зберігається великий запас оригінальних фільтрів і каталізаторів (близько 10 000 позицій), як відновлених, так і нових (20% від усього об’єму), які доступні для покупців.

Продожвення читайте у другій частині.

Підготував Владислав Пономаренко


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое