АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію
autoExpert » СТАТЬИ » Выставки » АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи

Цього року виставка «АвтоТехСервіс» проходила в 28-й раз. Пандемія COVID-19, про яку ми згадаємо ще не раз, змусила перенести івент з традиційних дат наприкінці травня на 18-20 серпня. Єдина в Україні виставка, присвячена ремонту та обслуговуванню автомобілів, як завжди, відбувалась у Києві, у павільйонах Міжнародного виставкового центру.
Публікуємо цей огляд дещо пізніше, після файного літа та буремної осені. Але від того він не втрачає актуальності, бо життя цьогоріч плине в більш розтягнутому вигляді.

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи

Одразу зазначимо, що в кількісних показниках виставка, звісно, не змогла повторити минулорічний успіх. На це є об’єктивні і суб’єктивні причини – карантинні обмеження, через які відбувся зсув дати проведення, наклали відбиток на плани учасників: дехто не знайшов вільне місце у своєму розкладі для нової дати, дехто вирішив дослухатись до рекомендацій МОЗ та обмежити участь в масових заходах, а представництвам багатьох іноземних компаній це напряму заборонено керівництвом. Значна частина потенційних учасників та відвідувачів просто сумнівалась, що виставка матиме відчутний ефект для бізнесу в теперішніх умовах. Були й такі, у кого на серпень була просто призначена відпустка. Найбільше проблем виникло в іноземних учасників, для яких діяв режим двотижневої обсервації після в’їзду до України. І хоча ця постанова була скасована за кілька днів до старту події, не всі змогли зреагувати в останній момент.

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи

Звіт про виставку у вигляді презентації можна скачати тут: otchet-vystavki-autotechservice-2020.pdf [7,84 Mb] (cкачиваний: 34).


З іншого боку, така ситуація – це не унікальне для України явище, а глобальна реальність виставкового бізнесу: головні шоу у галузі (в першу чергу для українців, Automechanika Frankfurt та Automechanika Istanbul - скасовувались або перенtслись на наступний рік. Таким чином «АвтоТехСервіс» у Києві стала першою подією такого роду в Європі від часу послаблення протиепідеміологічних заходів. І ті з компаній, які вбачають у виставках важливу складову своєї маркетингової та рекламної стратегії, були щасливі скористатись нагодою. Зваживши на ризики та вигоди, ті, хто наважився взяти участь в події, отримали виграшну позицію.

Як завжди, виставку умовно можна розподілити на дві частини: стаціонарну експозицію на стендах та низку тематичних заходів - семінари, змагання, форум у конференц-залах та демозоні.

Програма заходів

В рамках виставки «АвтоТехСервіс 2020» відбувся ряд комунікаційних подій: тематичні конференції «Інфраструктура електротранспорту» і «Діджиталізація логістики», семінари від постійного учасника виставки А. Соловйова про управління автосервісом і його персонал та від AUTOWAY про ефективність автосервіса у конкурентній боротьбі. На них розглядалися нагальні та принципові питання, які реальність ставить перед професійною спільнотою.

Родзинкою ж виставки цього року, як і минулого, став Аutomotive aftermarket Forum, проведений з ініціативи autoExpert за підтримки організаторів виставки компанії «Прем’єр Експо».

Захід проходив вже вдруге і цього разу був присвячений проблемам профільної освіти, кадрового голоду та комунікації в галузі. Метою заходу було показати, як недостатність кваліфікації співробітників призводить до значних втрат всіх учасників ринку, та окреслити напрямки виходу з ситуації, зокрема шляхом підсилення державно-приватної співпраці.

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи
Родзинкою ж виставки цього року, як і минулого, став Аutomotive aftermarket Forum, проведений з ініціативи autoExpert за підтримки організаторів виставки компанії «Прем’єр Експо».

Минулого року Форум autoExpert відвідали більше 250 спеціалістів та керівників, серед них ключові особи та власники провідних компаній і потужних гравців ринку aftermarket. Таким чином Форум стає магнітом комунікації, в поле якого потрапляють люди, компетентні приймати рішення і формувати тренди розвитку різних сегментів ринку. Та цьогоріч ситуація не дозволяла очікувати на таку ж відвідуваність, яка було рік назад, тому було прийнято рішення об’єднати форум autoExpert із конференцією Асоціацією професіоналів автосервісу (АПА), оскільки питання, що тут обговорювались, мали дотичні теми і спільну цільову аудиторію.

Серед відвідувачів та спікерів були люди з найвищим статусом у своїх компаніях: власники, керівники, що вирішують стратегічні задачі розвитку. Одночасно були присутні і звичайні автомеханіки, керівники середньої ланки, спеціалісти з багаторічним досвідом роботи, чий вплив на вектор розвитку ринку набагато менший, але чия фахова думка не менш цінна, а точка зору може бути альтернативна думці поважних керівників. Такий комплексний підхід до формування аудиторії, демократична атмосфера, можливість поставити спікерам гостре питання із залу створили умови для всебічного огляду проблем з різних точок зору.

Участь у заході взяли викладачі державних навчальних закладів технічної освіти, керівники комерційних підприємств з власними навчальними центрами, імпортери, дистриб’ютори та виробники автокомпонентів, представники державних органів, що регулюють розробку стандартів для нових професій, та професійної спільноти, власники та робітники незалежних СТО.

В Україні багато навчальних закладів, що готують фахівців у галузі ремонту та обслуговування автомобілів, вони є майже в кожній області. Вони щороку випускають сотні молодих спеціалістів. Але цього явно не вистачає і власники бізнесу в сфері обслуговування та ремонту автотранспорту, а також підприємств-постачальників запчастин та обладнання продовжують нарікати на кадровий голод та недостатню якість підготовки випускників профільних навчальних закладів.

З іншого боку, сучасна реальність така, що мода на технічні спеціальності в Україні серед молоді відсутня, а престиж та статус професії знецінено. Слід чесно визнати, що випускники шкіл більше мріють про професію фінансиста, юриста або айті-спеціаліста, ніж про фах інженера-електромеханіка чи слюсара.

В цих умовах бізнес активно розробляє альтернативні навчальні програми «під себе»: потужні гравці з ресурсом створюють власні навчальні центри, а досвідчені майстри, гуру в своїй спеціальності, складають авторські програми навчання.

На боці «державних» освітян виступали викладач найкращого фахового в Україні навчального закладу в галузі
- (Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ) Олександр Вольтріх (замінив директора коледжу Йосипа Кібітлевського, який захворів напередодні Форуму) та Андрій Сосик, доцент НУ «Запорізька Політехніка».

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи
Олександр Вольтріх, викладач найкращого фахового в Україні навчального закладу в галузі "Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ".

Між освітянами та бізнесом виникла жвава дискусія стосовно учбових програм, мотивації викладачів та студентів та шляхів актуалізації спеціальностей. Зокрема представник Держслужби якості освіти, відповідаючи на питання про появу нових професій у класифікаторі та, відповідно, в переліку напрямків підготовки, зазначив, що для того щоб нова спеціальність, що де-факто існує на ринку, стала визнаною, передбачена певна процедура. Вона триває чотири роки, за які робоча група має опрацювати стандарти професійної освіти. Тож навряд чи ми побачимо найближчим часом дипломованих мехатроніків чи професійних продавців автозапчастин. З іншого боку, у навчальних заходах є певна свобода дій щодо зміни учбової програми, а МОН дозволяє вносити зміни в учбові плани.

Найбільш прогресивні коледжі та інститути давно користуються цією можливістю, залучившись підтримкою провідних компаній галузі, розробляють та включають до навчальних програм дисципліни та предмети, знання яких дозволить випускникам вирішувати актуальні задачі на виробництві. Прикладом такої щільної взаємодії є Барський фаховий коледж транспорту та будівництва, який співпрацює з грандами українського автотранспортного ринку. Яскравим зразком, що доводить ефективність підготовки студентів та їх високий рівень знань і майстерності є їхні неодноразові перемоги в різних національних міжнародних конкурсах та змаганнях (таких, наприклад, як Young Car Mechanic, що проводиться за підтримки компаній Inter Cars Ukraine і Bosch).

Інший шлях співпраці демонструє НУ «Запорізька Політехніка», яка пропонує підприємствам спільно розробляти навчальні плани «під себе» з урахуванням саме їхніх особливих потреб, з виїздом викладачів на виробництво. Такий підхід дозволяє компанії-замовнику економити кошти, адже легше оплатити відрядження одного лектора, ніж цілої групи слухачів. Таким чином філіал кафедри допоміг перекваліфіковувати 120 чоловік на рік на Запорізькому автомобільному заводі (ЗАЗ). Також налагоджена співпраця з «Мотор Січ» та компаніями агросектору.

Зі свого боку, і бізнес може прийти зі своєю ініціативою до освітян. Саме так вчинив холдинг «Автопланета» (до складу групи входять чотири СТО «Бош Авто Сервіс», дилерські центри Haval, Great Wall, Renault, Bombardier, VW, BMW, автосалони «Good Auto», мережа сервісів «Good Service» та «Good Truck Service»), налагодивши співпрацю із Херсонським технічним університетом. Про цей успішний досвід розповів засновник компанії Роман Романов. За 8 років через їх програму підготовки кадрового ресурсу пройшло понад 1200 студентів, прочитані сотні годин лекцій. Багато хто зі студентів проходив практику та стажування на підприємствах холдингу. Ті ж, хто прийшов туди працювати, продовжують своє навчання на бізнес-платформах. «Бізнес повинен нести соціальну місію», - пояснює пан Романов. При цьому він переконаний, що лише створивши для працівників привабливі умови, можна утримати цінні кадри від «східно-європейського синдрому», коли найкращі кадри поступово перетікають з України до Польщі та інших сусідніх країн.

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи
«Бізнес повинен нести соціальну місію», - засновник холдингу «Автопланета» Роман Романов.

Альтернатива державній освіті представлена на прикладах навчальних курсів, написаних практикуючими спеціалістами.

Захар Глопін, людина-енциклопедія в галузі ремонту автоматичних трансмісій розповів про авторську методику підготовки майстрів-мехатроників (так званих «коробочників») на базі свого сервіс-центру AKP.IN.UA або з виїздом на локацію замовника. Він переконаний, що пройшовши на практиці його інтенсив-курс, що складається з концентрованої теорії і практичної частини, вже через місяць майстер буде здатний самостійно «закрити» 3-4 трансмісії. При цьому на початковому етапі пан Глопін забезпечує своїм учням консультації та інформаційну підтримку, перетворюючись для них з коуча на ментора. Програма розрахована переважно на підготовлених механіків, що вже мають деякий досвід роботи з КПП, хоча можна навчити і «зеленого» студента, якщо в нього достатня мотивація. «Звичайно, кожен може йти своїм шляхом граблів, - каже керівник AKP.IN.UA. – А можна за два дні напруженого навчання отримати вже готові перевірені практикою рішення та уникнути безлічі болісних помилок». На відміну від тематичних курсів, які влаштовують інженери виробників трансмісій, програма від пана Глопіна складена людиною, яка 20 років власноруч ремонтує ці агрегати, орієнтується в нюансах і підводних каменях та готова поділитись накопиченим знанням.

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи

Як велика компанія може створити власний навчальний центр, розповів керівник відділу технічного забезпечення Color System Дмитро Миненко. Компанія безкоштовно готує автомалярів для сервіс центрів своїх партнерів. Навчальний курс в середньому розрахований на 4 дні і дозволяє підготувати за одну сесію 6 студентів за напрямками рихтування та фарбування. «Знайти професійного автомаляра – це як виграти джекпот, - каже Дмитро Миненко. – Тож у справжніх спеціалістах існує висока потреба». Також навчання на комерційній основі можуть пройти будь-які зацікавлені особи, які вирішили опанувати цю професію.

Другу частину форуму займала конференція АПА.

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи
Про розвиток руху об’єднання автомехаників доповідав голова Асоціації Павло Рубан. Для обговорення цілей та ресурсів для їх досягнення було запрошено Сергія Лемешинського (Автобізнес Академія).

Вже вдруге поспіль учасники Асоціації проводять свою конференцію в рамках виставки «АвтоТехСервіс». Про розвиток руху об’єднання автомехаників доповідав голова Асоціації Павло Рубан. Для обговорення цілей та ресурсів для їх досягнення було запрошено Сергія Лемешинського (Автобізнес Академія). А новий член АПА, директор СТО «Амортік» (Київ) Олександр Казілов представив програму для оформлення та опису діагностики «Автосервіс майбутнього». Про інші корисні та незамінні на сервісі речі від верстатів до протирочних матеріалів можна було дізнатись від партнерів АПА: таких компаній, як A-Green, Well-Kraft, Autostorm т.ін. Фінальний розіграш подарунків від спонсорів Асоціації (серед яких компанії «АНДРМАКС», «Автомеханіка», «Діагностик Лайн» т.ін.) перетворив конференцію на справжнє свято.

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи
Сергій Лемешинський, Автобізнес Академія

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи
Директор СТО «Амортік» (Київ) Олександр Казілов представив програму для оформлення та опису діагностики «Автосервіс майбутнього».

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи

Форум став майданчиком, на якому можна знайти спільну точку дотику, можливість висловити свою точку зору та почути опонента. Це як нейромедіатор, що поєднує окремі синапси ринка в єдину спільну мережу. Зазвичай, між ними відчувається брак спілкування та обмежена взаємодія, тому виставка, що збирає фахівців з усієї країни в одному місці в один час – найкращий варіант для проведення таких заходів.

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи
Фінальний розіграш подарунків від спонсорів Асоціації (серед яких компанії «АНДРМАКС», «Автомеханіка», «Діагностик Лайн» т.ін.) перетворив конференцію на справжнє свято.

Виставки це – оптимальна платформа практичної взаємодії і комунікації. Це переконливо доводили на актуальних прикладах Ганна ШишкінаПрем'єр Експо») та Наталія Трохоненко (Messe Frankfurt Україна). Спілкування наживо – це найкращий спосіб пошуку ефективних рішень, особливо коли є можливість почути думки багатьох спеціалістів. Звісно, є онлайн семінари та конференції Zoom, але… «За час карантину всі наїлись інтернетом», - відверто каже Ганна Шишкіна, кураторка виставки «АвтоТехСервіс». Ось чому виставки та жива комунікація ніколи не втратить своєї актуальності.

Про ефективність виставки при правильному підході можна скласти враження на прикладі українського виробника SMAPauto. Цього разу компанія на представляла свою продукцію на стенді, але її власник Денис Дмитренко, завітавши на Аutomotive Aftermarket Forum, протягом дня зміг провести близько десятка ділових зустрічей та переговорів (навіть з тими, хто не мав експозиціх на віставці, але спеціально приїхав на Форум), познайомитись з потенційними партнерами (в тому числі з-за кордону) та налагодити особисті зв’язки. Приїхавши на до Києва зранку, він в стиснутий термін у 9 годин вирішував свої задачі з неймовірним ККД, і вже ввечері відправився додому. Можна лише уявити, скільки часу та ресурсів зайняло би відвідування кожного зі співрозмовників окремо.

Тут саме доречно буде згадати, що організатори потурбувались створити для ділових перемовин комфортні умови. На території павільйону працювало Buyers Cafe, де у спокійній та невимушеній атмосфері під каву та без зайвого галасу можна було обговорити будь-які ділові питання або просто поспілкуватись наживо з партнерами, яких під час карантину бачили переважно на екрані. Для сучасних виставок - це обов’язковий must have атрибут.

Таким чином ми бачимо, що Аutomotive Aftermarket Forum, ініційований autoExpert, став додатковим чинником, який приваблює аудиторію (зокрема VIP рівня) на виставку. Його результати будуть проаналізовані й узагальнені, що дозволить урахувати всі нюанси та потреби спікерів і слухачів, та створити такі умови, щоб наступного разу зібрати ще більшу та ширшу за представленими напрямками aftermarket аудиторію.

АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 1. Заходи
Одночасно з цими професійними дискусіями у демозоні виставки пройшов черговий чемпіонат з видалення ум’ятин без фарбування, який регулярно проводить компанія «Півень Сервіс».

В наступному нашому матеріалі ви можете прочитати про цікавинки зі стендів, які будуть актуальними мінімум весь рік - АвтоТехСервіс 2020: три дні драйву в пандемію. Частина 2. Експозиція.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 2)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое