Рада ухвалила нові екологічні стандарти утилізації відходів – запроваджена розширена відповідальність виробників
autoExpert » НОВОСТИ » Масла, смазки » Рада ухвалила нові екологічні стандарти утилізації відходів - розширена відповідальність виробників

Рада ухвалила нові екологічні стандарти утилізації відходів - розширена відповідальність виробників

Верховна Рада ухвалила першому читанні законопроєкт №2207-1-д. Він запроваджує обов’язкові правила поводження з відходами, як і в розвинених країнах Європи. За даний проєкт Закону проголосувало 264 народних депутати. Відтепер замість того, аби створювати нові сміттєзвалища, надається можливість не тільки переробляти сміття, а і заробляти на ньому. У законопроекті йде мова про муніципальне роздільне збирання відходів та створення прозорих умов для залучення інвестицій на побудову сміттєпереробних об'єктів.

Рада ухвалила нові екологічні стандарти утилізації відходів - розширена відповідальність виробників

Нарешті в Україні буде розширено відповідальність виробників продукції, в результаті споживання/використання якої утвроються відходи. Зокрема, стаття 10 Закону встановлює розширену відповідальність виробників (РВВ), коли виробник відповідає не лише за якість і безпечність продукту, але і за відходи упаковки, в якій випускається на ринок цей продукт. Це стосується упаковки, електричного та електронного обладнання, батарей і акумуляторів, транспортних засобів, мастильних матеріалів (в тому числі – моторних олив), шин, текстилю тощо. Це означає, що роздільне збирання, перевезення, та контроль за утилізацією таких відходів буде фінансуватися не за рахунок тарифу від населення, а за рахунок внесків від виробників продукції.Без такого фінансування діяльність з управління такими відходами є збитковою. Це підвищує відповідальність виробника та змушує його дбати про довший термін експлуатації, зменшення небезпечних речовин у продукції та повторну переробку.

Вигоди від нових змін:

для економіки – створення стимулів для залучення інвестицій у переробку відходів
для довкілля – новий рівень екологічної безпеки, вирішення питання сміттєзвалищ, які забруднюють воду і ґрунти;
для населення – буде створено нові робочі місця, на вулицях поменшає сміття, тож матимемо менше ризиків для здоров'я

Розроблений народними депутатами України спільно з Міндовкіллям, Мінрегіоном та експертами у зазначеній галузі, законопроєкт також передбачається внесення змін до Кодексу про адміністративні порушення та значне підняття штрафів за порушення вимог законодавства у сфері управління відходами, зокрема, і за засмічення територій.

Бізнес здебільшого схвально поставився до нового законопроеєкту, втім висловив і деякі зауваження. Зокрема, в Європейській бізнес асоціації (ЕВА) в цілому підтримали розвиток реформи управління відходами, але разом з тим зазначили, що занепокоєння викликає норма, яка передбачає податковий підхід як альтернативу РВВ і спосіб для виробників продукції виконати свої зобов’язання щодо відходів.

Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що дотримуються екологічної філософії. Її контакти дивіться за посиланням…


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое