Вчені пропонують рішення: усунення розливів нафти на поверхні океану за допомогою магнітів
autoExpert » НОВОСТИ » Масла, смазки » Вчені пропонують рішення: усунення розливів нафти на поверхні океану за допомогою магнітів

Вчені пропонують рішення: усунення розливів нафти на поверхні океану за допомогою магнітів

Вчені пропонують рішення: усунення розливів нафти на поверхні океану за допомогою магнітів

Одна з найбільших сучасних проблем людства взагалі та нафтовидобувної промисловості зокрема – це витоки та розливи нафти на поверхні океану, які спричинюють суттєву шкоду навколошньому середовищу і вимагають значних коштів на усунення наслідків, що в кінцевому підсумку відбиваються на собівартості вихідної продукції. Тому вчені з усього світу шукають рішення цієї проблеми.

Одне з таких рішень стане можливим вже у недалекому майбутньому завдяки праці міждисциплінарної групи дослідників в Університеті Ерлангена-Нюрнберга ім. Фрідріха-Олександра (Friedrich Alexander Universitаt або FAU) на чолі з професором Маркусом Халіком (Marcus Halik), які створили функціональні частки оксиду заліза, що можуть притягувати будь-які типи вуглеводнів. Самі ж магнітні частинки і їх оболонки легко і без шкоди витягуються з води, і навіть можуть бути повторно використані після очищення.

Вчені пропонують рішення: усунення розливів нафти на поверхні океану за допомогою магнітівЧастинки оксиду заліза здатні оперативно адсорбувати вуглеводні. До цієї групи хімічних речовин відносяться легкі сполуки, такі як алкани і ароматичні речовини, а також сира нафта, бензин і дизельне паливо. Такі вуглеводневі молекули оточують дуже дрібні частинки, які начебто всмоктуються, суміш багаторазово збільшується в об'ємі - практично в 14 разів! На відео з демонстрацією експерименту на сайті дослідників видно, як порошок оксиду заліза наноситься на рідку нафту і миттєво перетворюється в речовину, яка може бути видалена магнітом. Оксид заліза за своєю природою є магнітною речовиною.

На додачу до виробництва і вивчення характеристик частинок, дослідження включали в себе експерименти з використанням різних вуглеводнів, доповнених молекулярним моделюванням, що дозволило додатково поліпшити матеріали. Три робочі групи з інженерного факультету і факультету наук Університету Ерлангена-Нюрнберга ім. Фрідріха-Олександра зробили свій внесок в дослідження, в якому взяли участь вчені під керівництвом професора Маркуса Халіка (кафедра матеріалознавства та інженерії), професор Андреас Хірш (Andreas Hirsch, кафедра хімії та фармацевтики) і професор Дірк Зан (Dirk Zahn, кафедра теоретичної хімії, центр комп'ютерної хімії).

Цей спосіб вкрай ефективний, не вимагає великих фінансових витрат і дозволяє повністю очистити воду від нафти і нафтопродуктів. Дослідники FAU в даний час працюють з промисловими партнерами, щоб організувати масштабне виробництво матеріалів і застосувати концепцію в реальному житті.

Вчені пропонують рішення: усунення розливів нафти на поверхні океану за допомогою магнітів
Схема очищення водної поверхні від плям вуглеводнів: на першій стадії в пляму вноситься сорбент, який потім збирається разом із адсорбованою речовиною магнітом


Інформація надана компанією «Екоінтел», однією з провідних компаній на ринку паливно-мастильних матеріалів України, що дотримуються екологічної філософії. Її контакти дивіться за посиланням…

Приєднуйтесь до autoExpert у соцмережах і месенджерах:

autoExpert у Telegram
: https://t.me/autoexpert_consulting_com - новини, акції компаній, статті.
autoExpert в Instagram: https://www.instagram.com/autoexpert_consulting_com - ексклюзивні матеріали та інтервью.
autoExpert у Facebook: https://www.facebook.com/autoexpertconsultingcom/ - новини, акції компаній, статті.
autoExpert на Youtube: https://www.youtube.com/channel/autoExpert-consulting - відео, огляди, репортажі.

Це зручно! Актуальні новини та професійні статті - все про ринок Automotive Aftermarket: авторемонт, автозапчастини, моторні мастила, автохімія, обладнання для СТО, автобізнес в обличчях, гуми, вантажний сервіс.
.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое