Американські вчені розробили технологію перетворення пластику на базові оливи
autoExpert » НОВОСТИ » Масла, смазки » Американські вчені розробили технологію перетворення пластику на базові оливи

Американські вчені розробили технологію перетворення пластику на базові оливи

Американські вчені розробили технологію перетворення пластику на базові оливи

Наша цивілізація покладається на синтетичні полімери у всіх сферах сучасного життя; однак, неефективна переробка та надзвичайно повільний розпад пластмас у навколишньому середовищі викликають все більше занепокоєння щодо їх широкого використання. Зараз глобальна промисловість щороку випускає 400 млн тонн пластику і, за оцінками, цей обсяг може збільшитись у 4 рази до 2050 року. Три чверті цих продуктів викидаються як відходи після однаразового викоростання, ігноруючи притаманну їм хімічну та енергетичну цінність. У цьому дослідженні багаті енергією макромолекули поліетилену (PE) каталітично перетворюються на продукти з доданою вартістю шляхом гідрогенолізу.


З іншого боку, за всю свою історію, базові оливи створювалися з абсолютно різноманітної сировини: з китового жиру, сирої нафти, рослинних олив, відпрацьованого мастила і цукру. Нещодавно команда американських дослідників придумала, як створювати базові оливи зі звичайних пластикових пакетів.

Вчені з двох національних лабораторій і декількох університетів заявили, що в процесі, що отримав назву upcycling, була розроблена технологія переробки одноразових поліетиленових пакетів в «високоякісні рідкі продукти», зокрема, мастильні матеріали і віск.

Американські вчені розробили технологію перетворення пластику на базові оливи

Група, очолювана Гоханом Челіком і Робертом М. Кеннеді (Gokhan Celik, Robert M. Kennedy) з Відділу хімічних і технічних наук Національної лабораторії Аргонна Міністерства енергетики США в Лемонті, штат Іллінойс, виклала суть своєї роботи статті, опублікованій у випуску журналу American Chemical від 23 жовтня. Вони описали свої досягнення як крок до можливого рішення глобальної проблеми збільшення кількості пластикових відходів. Недоліком використання дешевого одноразового поліетилену є величезна кількість відходів, які забруднюють навколишнє середовище.

Інші дослідники зробили аналогічні спроби утилізації поліетилену, скасувавши деякі хімічні реакції, пов'язані з його виробництвом. Згідно зі статтею Челіка і його колег, результати цих зусиль були неоднозначними, оскільки побічні продукти їх реакцій вважалися низькоякісними, так як включали широкий спектр молекул домішок.

Досягнення групи Челіка – в розробці процесу каталітичного гідрогенолізу (руйнування вуглецевих зв’язків під дією водню – прим.), який дає однорідний потік рідких вуглеводнів. Ключовим, за їхніми словами, було використання каталізатора з наночастинок платини і титанату стронцію, які при помірних температурах і тиску, здатні розривати вуглецеві зв'язки поліетилену.

У статті ACS немає подробиць про характеристики отриманих базових олив, за винятком того, що створений продукт може використовуватися для виробництва моторних олив. Дослідники заявили, що базові оливи й віск мають більшу цінність, ніж інші продукти, вироблені в рамках існуючих програм переробки пластмас, а це вагома причина, щоб стимулювати широкомасштабну переробку пластикових пакетів.

«Новий каталітичний гидрогеноліз, який може вплинути на середню молекулярну масу і забезпечити вузький молекулярний розподіл продуктів, дозволить отримати доступ до таких матеріалів з відходів поліолефінів, які дозволять цій сировині стати частиною циркуляційної економіки (або економіки замкнутого циклу)», - пишуть дослідники. Фахівці прийшли до висновку, що для комерціалізації процесу необхідно ще виконати додаткову роботу.

Американські вчені розробили технологію перетворення пластику на базові оливи
Вчений Макс Дельферо тримає в лівій руці ємність з високоякісним рідким продуктом, отриманим шляхом переробки одноразового поліетиленового пакету


Матеріал надано компанією «Екоінтел», ліцензованим фахівцем з переробки та утилізації відпрацьованого мастила. Більше інформації про компанію читайте за посиланням…

Присоединяйтесь к autoExpert в соцсетях и мессенджерах:

autoExpert в Telegram
: https://t.me/autoexpert_consulting_com - новости, акции компаний, статьи.
autoExpert в Instagram: https://www.instagram.com/autoexpert_consulting_com - эксклюзивные материалы и интервью.
autoExpert в Facebook: https://www.facebook.com/autoexpertconsultingcom/ - новости, акции компаний, статьи.
autoExpert на Youtube: https://www.youtube.com/channel/autoExpert-consulting - видео, обзоры, репортажи.

Это удобно! Актуальные новости и профессиональные статьи - всё о рынке Automotive Aftermarket: авторемонт, автозапчасти, моторные масла, автохимия, оборудование для СТО, автобизнес в лицах, шины, грузовой сервис.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 (голосов: 0)


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

Спецвыпуски

Календарь

«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Опрос

Направление вашего бизнеса

Продажа автомобилей
Автосервис
Оптовая торговля автокомпонентами
Автомагазин
Автоперевозки
Другое